Pies bez smyczy, kagańca...

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Kolaj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 654
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:53
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:50
Lokalizacja: Piaseczno k/Warszawy

Nieprzeczytany post

młody pisze:tylko należy pamiętać aby nie używać gazów przeznaczonych do obrony przed psem w stosunku do człowieka, bo mogą być z tego tytułu komplikacje prawne
Zapewne masz rację ale z drugiej strony, w sytuacji bezpośredniego zagrożenia, ewentualne komplikacje prawne mają niższy priorytet niż komplikacje zdrowotne, które mogłyby być skutkiem nieużycia takiego środka przeciwko agresorowi.
New Balance but biegowy
młody
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 11 mar 2014, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Po nie dawnym zajściu apeluję do wszystkich biegaczy jeżeli widzicie osobę prowadzącą psa po swojej lewej lub prawej stronie i ta osoba idzie przy krawężniku nie prowokujcie sytuacji, typu biegnę w prost na tą osobę bo zejdzie na drugi bok chodnika pies działa instynktownie i może zaatakować mój jak już wcześniej wspomniałem jest po szkoleniu z IPO(instytucja psa obronnego) więc w sytuacji kiedy przewodnik lub osoba którą uznaje za członka watahy jest "zagrożona" to w jej obronie może taki pies zaatakować
Awatar użytkownika
mclakiewicz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1616
Rejestracja: 24 lut 2013, 09:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

młody pisze:(instytucja psa obronnego)

Gwoli ścisłości - obrończego chyba?
BLOG KOMENTARZE


Obrazek



5 km - 23:49
10 km - 46:32
Półmaraton - 1:43:53
Maraton - 4:16:15
młody
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 11 mar 2014, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

IPO – Internationale Prüfungsordnung; egzamin obronny składający się z trzech dyscyplin: tropienia (A), posłuszeństwa (B) i obrony (C). Ma cztery stopnie trudności, kolejno V,1,2,3, które zapisuje się po skrócie: IPO V, IPO 1, itd. Należy zaznaczyć, że nie we wszystkich krajach odbywa się egzamin IPO V (litera V pochodzi od Vorstufe czyli wstępny).
ja mam psa narazie w 1 stopniu
http://www.owczarek-niemiecki.com/?menu ... D=13&gr=13
Awatar użytkownika
Iwan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1161
Rejestracja: 23 mar 2004, 11:36
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

młody pisze: ja mam psa narazie w 1 stopniu
Znaczy.... gryzie tylko do kolan?
"Nie żyję, by lepiej biegać. Biegam, by lepiej żyć" R.W.
młody
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 11 mar 2014, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

na 1 czyli w zakresie obrony podstawowej bo niestety nie mam narazie kasy na dalsze szkolenie
Awatar użytkownika
mclakiewicz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1616
Rejestracja: 24 lut 2013, 09:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

młody pisze:IPO – Internationale Prüfungsordnung; egzamin obronny składający się z trzech dyscyplin: tropienia (A), posłuszeństwa (B) i obrony (C). Ma cztery stopnie trudności, kolejno V,1,2,3, które zapisuje się po skrócie: IPO V, IPO 1, itd. Należy zaznaczyć, że nie we wszystkich krajach odbywa się egzamin IPO V (litera V pochodzi od Vorstufe czyli wstępny).
ja mam psa narazie w 1 stopniu
http://www.owczarek-niemiecki.com/?menu ... D=13&gr=13

Spoko, jak zwał tak zwał (na wystawie w Bytomiu zawsze mówią i piszą obrończe, to tak BTW).
Mój przyjaciel też się bawi w tresurę owczarka i kiedyś spotkała go przykra historia: zapomnieli zamknąć furtkę i pies, po tym szkoleniu IPO (chyba pierwszy stopień bo młody był) wystrzelił jak z procy. Wołania nie pomogły, nie wrócił tylko wbiegł na A4 i pozostał z niego dżem. Więc nawet szkolenia nie gwarantują, że pies nagle nie dostanie fiksum dyrdum.
BLOG KOMENTARZE


Obrazek



5 km - 23:49
10 km - 46:32
Półmaraton - 1:43:53
Maraton - 4:16:15
młody
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 11 mar 2014, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

psa szkoli się w wieku około 1,5 - 2 rok życia , tak jak pisałem wcześniej takie szkolenie składa się z 3 dyscyplin
- tropienia
- posłuszeństwa
- obrony
jeżeli posłuszeństwo zawodzi to pies nie uzyskuje certyfikacji
rifin
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwie 2014, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Czy wszystkie psy nadają się do szkolenia czy tylko jakieś szczególne rasy ? Ja nigdy nie miałem problemu podczas biegania z psem bo w mieście przeważnie każdy trzyma psa krótko.
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Informacja z tego weekendu. Trzy psy napadły podczas bieganka na kolegę. Wesolo nie było, psy wiejskie, puszczone luzem i kłopot gotowy. Policja na miejscu, pogotowie. Cebulak nie mógł znaleźć zaświadczenia o szczepieniu psów. Kolega jest b. Szybkim biegaczem, na nic się to zdało,...psy zweryfikowały go negatywnie :ble: liczne ukąszenia nóg. Na szczęście, nic się groźniejszego nie stało.
Nigdy nie miałem takich przygód, biegam w mieście. Czasem jakieś zwierzątko po szczeka ale to tylko tyle. Warto jednak uważać. Moja metoda, zatrzymać się i porozmawiać z osobnikiem zawsze się sprawdza ale w przypadku trzech moga by być bez skuteczna,...
Awatar użytkownika
Gife
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5842
Rejestracja: 27 lut 2010, 18:48
Życiówka na 10k: 34:04
Życiówka w maratonie: 2:42:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wszystko zależy od wielkości i agresji psa. Jak się postawisz i spłoszysz, skopiesz jednego, to tamte też uciekną.
Early Hardcore 4 Life!
Lech Poznań Fanatic
PB: 5000m - 16'27" (nieof.); 10 km - 34'04"; 21,097 km - 1h15'55" 42,195 km - 2h42'10"
Komentarze,Blog
Garmin Connect
młody
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 11 mar 2014, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

rifin jeżeli chodzi o szkolenia to największe predyspozycje posiadają właśnie owczarki.
Co do wielkości i agresji z nią związanej to jest inna sprawa bo to te małe są najbardziej agresywne. Ja mam jeden sposób na agresywne psy jeżeli są poza posesją i nie mają kagańca ani smyczy a mianowicie jest to gaz obezwładniający zawsze działa sposób II to gaz + policja = mandat / sprawa w sądzie.
Awatar użytkownika
Iwonka
Wyga
Wyga
Posty: 125
Rejestracja: 30 mar 2012, 23:36
Życiówka na 10k: 49:37
Życiówka w maratonie: 3:48:53

Nieprzeczytany post

W moim mieście 3 tygodnie temu, psy zaatakowały kobietę zbierajaca dziką różę. 3 psy są na obserwacji, a pani w stanie ciężkim nadal pozostaje w szpitalu. Rozumiem, że to wina właściciela, że je wypuścił, ale robię się coraz większym przeciwnikiem psów, a przede wszystkim ich właścicieli
Awatar użytkownika
Gife
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5842
Rejestracja: 27 lut 2010, 18:48
Życiówka na 10k: 34:04
Życiówka w maratonie: 2:42:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Niedawno biegłem wokół jeziora maltańskiego. Jak zawsze można spotkać biegaczy z psami, wszystkie na smyczy, a tu :szok: gały na wierzchu..doberman bez smyczy i kagańca, przy nodze równo z panem. Zero zainteresowania innymi psami. Ciekawe, ile czasu i pieniędzy poszło na szkolenie tego psa i czy potem będą konsekwencje braku kagańca i smyczy?
Early Hardcore 4 Life!
Lech Poznań Fanatic
PB: 5000m - 16'27" (nieof.); 10 km - 34'04"; 21,097 km - 1h15'55" 42,195 km - 2h42'10"
Komentarze,Blog
Garmin Connect
Awatar użytkownika
klancyk3
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 539
Rejestracja: 27 wrz 2007, 21:29
Życiówka na 10k: 45,05
Życiówka w maratonie: 3,42,42
Lokalizacja: katowice

Nieprzeczytany post

ja biegłem z psem i na smyczy bez kagańca
i takie jeeden bez smyczy go zaatakował
i mój pogryzł fest tamtego,a sam ma zadrapania
przeżyli
ale jakby co to mogę biegać z psami jako usługa taki biznes se wymyśliłem
10km za 10zł
bo to pies rodziców był, sam nie mam i nie chcę mieć.
ale na spacer chętnie
ODPOWIEDZ