Co czytacie, gdy nie biegacie :)

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:jeszcze a propos Dukaja - czytałem Inne Pieśni i Lód, bardziej chyba Inne Pieśni mi podeszły, ale obie rozwaliły mi mózg. To już nawet nie jest podziw ale po prostu zdumienie rozległością wizji autora.
To sobie przeczytaj - to esej Dukaja "Lament miłośnika cegieł" - trochę tłumaczy dlaczego poczynił taką rzecz ,
http://zblogowani.pl/wpis/286792/lament ... ika-cegiel
"Lód" napisał później jako swoją odpowiedź na swój własny tekst, jest to powieść manifestacja, że jako pisarz nie tylko krytykować umie ale.... co czyni ją w pewien sposób jeszcze bardziej brawurową jako rzecz napisaną i wydaną w pewien perwersyjny sposób - właśnie na przekór i specjalnie poczynioną.

Robert - to rzecz gustu, oczywiście.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
New Balance but biegowy
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

dziękuję. ten artykuł chyba uchwytuje moje oczekiwania wobec literatury - żeby mi opowiadano fascynującą historię.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:o ile pamiętam to saga o wiedźminie to powieśc w pińciu tomach, mogę się jednak mylić, bo czytałem tylko sześć czy siedem razy :P
Pińć tomów sagi + 2 zbiory opowiadań + najnowsze "dzieło" pt. "Sezon Burz"

Jeśli Wiedźmin komuś nie podszedł to proponuję zapoznać się z Trylogią Husycką, bardzo ciekawa wersja historii :)
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 874
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:
Qba Krause pisze:o ile pamiętam to saga o wiedźminie to powieśc w pińciu tomach, mogę się jednak mylić, bo czytałem tylko sześć czy siedem razy :P
Pińć tomów sagi + 2 zbiory opowiadań + najnowsze "dzieło" pt. "Sezon Burz"

Jeśli Wiedźmin komuś nie podszedł to proponuję zapoznać się z Trylogią Husycką, bardzo ciekawa wersja historii :)
aaa Trylogia Husycka spodobała mi się :) ciekawa lektura
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Ostatnio wziąłem się za "Ciemno prawie noc" Joanny Bator, książka nie najgorsza ale jeszcze przed połową zupełnie straciłem zainteresowanie i dałem sobie spokój. Książkę tą polecała mi żona i znajoma jedna również jako bardzo dobrą. Pomyślałem, ze to może książka bardziej dla kobiet, może one bardziej to pisanie czują. Myśl powędrowała dalej, ku różnym innym autorką, przeglądnąłem półki w domu i o zgrozo nie mam na nich żadnej książki napisanej przez kobietę! To zmusiło mnie do myślenia i retrospektywy literackiej, czy jakieś piszące kobiety wywarły wpływ na moje czytanie? Nie chodziło mi tu o Marię Konopnicą, Elizę Orzeszkową czy Zofie Nałkowską bo nie do literackiego masochizmu i przymusu czytelniczego zmierzam. Myślę i pustkę widzę, no prawie nic.
Pewnie pewien fundament poczyniła Tove Janson bo jako 9 latek przeryłem dokładnie jej twórczość, ale później to już prawie nic, no w zasadzie ważny może był tylko "Lesio" Chmielewskiej, tyle, bieda.
Aby to nadrobić, odpokutować i uzupełnić wziąłem się za "Księgi Jakubowe" Olgi Tokarczuk, jakoś tak mi się skojarzyło gdy tu pisano o Lodzie Dukaja bo to podobny rozmiar dzieła - coś dla miłośników cegieł a nawet książek o rozmiarze większym niż zwykła cegłówka. No i co powiem, powiem, ze to szeroko i dobrze napisane jest.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Robert
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 791
Rejestracja: 30 lip 2001, 10:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mihumor pisze:... przeglądnąłem półki w domu i o zgrozo nie mam na nich żadnej książki napisanej przez kobietę! To zmusiło mnie do myślenia i retrospektywy literackiej, czy jakieś piszące kobiety wywarły wpływ na moje czytanie?...
Hmm... Wczesniej nie wpadlem na pomysl, aby zwracac uwage na plec autora - po prostu pisze dobrze albo zle, ale teraz popatrzylem co czytalem w ciagu ubieglych 2 lat i rowniez u mnie utwory napisane przez kobiety to jedynie kilka procent ogolnej liczby (aczkolwiek mam kilka autorek, m.in. S. Paretsky, S. Rimington i J. Evanovich, ktore cenie i ktorych nowe tytuly staram sie czytac - z reguly sa one mocno udane). Jednak mysle, ze ma to rowniez zwiazek z tym, ze chyba jednak znacznie mniej kobiet pisze ksiazki, anizeli mezczyzn - gdy popatrzylem na bestsellery amazon.com, to stosunek piszacych pan do piszacych panow, wyglada mniej wiecej jak 1:3.
mihumor pisze:... Aby to nadrobić, odpokutować i uzupełnić wziąłem się za "Księgi Jakubowe" Olgi Tokarczuk, jakoś tak mi się skojarzyło gdy tu pisano o Lodzie Dukaja bo to podobny rozmiar dzieła - coś dla miłośników cegieł...
Jak juz skonczysz "Ksiegi..." i wciaz bedziesz mial ochote na GRUBA (3 tomy) literature napisana przez kobiete, to zasugerowalbym wspomniana juz wczesniej "Krystyne corke Lavransa" (to przede wszystkim za nia S. Undset dostala literackiego Nobla).
Awatar użytkownika
Matii
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 28
Rejestracja: 26 sie 2012, 11:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Ostatnio mam zajawkę na biografie sportowców... póki co ograniczam się do koszykarzy NBA, wcześniej piłkarzy! Historie ludzi, którzy odnieśli sportowy sukces bardzo trafnie obrazują determinacje, którą karmie się realizując swój trening biegowy! Dobrze się czyta... niektóre bardziej ambitnie napisanie, niektóre lekkie i przyjemne.

Z cyklicznych to tylko RowerTour. Dla miłośników jednośladów rewelacyjny miesięcznik!
"Nic nie może się równać z prostą przyjemnością jazdy na rowerze"

J.F. Kennedy
Awatar użytkownika
klancyk3
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 539
Rejestracja: 27 wrz 2007, 21:29
Życiówka na 10k: 45,05
Życiówka w maratonie: 3,42,42
Lokalizacja: katowice

Nieprzeczytany post

Mariusz Szczygieł - Niedziela która wydarzyła się w środę
Autor po kolejnej świetnej pozycji awansował do ścisłej czołówki moich ulubionych twórców literatów :)

Biografia Cejrowski - autora nie pamiętam hehe ale książka 250stron przeczytana w pół dnia - tak wkręciła
aleksandrag
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2015, 23:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tylko fantastyka! Nawet w słuchawkach jako audiobook - uwielbiam :)
Awatar użytkownika
maly89
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4862
Rejestracja: 10 paź 2011, 23:05
Życiówka na 10k: 37:44
Życiówka w maratonie: 02:56:04
Lokalizacja: Gdańsk / Lidzbark Warmiński
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Skończyłem "Przebudzenie" i właśnie zaczynam "Doktor Sen". Prawdę mówiąc po cichu mam nadzieję, że będzie nieco lepsza. Przebudzenie, chociaż czytało się naprawdę dobrze, to jednak nie porwało mnie specjalnie. Czegoś mi tam zabrakło :)
Awatar użytkownika
forrest
Wyga
Wyga
Posty: 56
Rejestracja: 07 lip 2014, 21:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja teraz zaczynam "Powrót niedoskonały" Bruczkowskiego. Pierwsza jego książka o Japonii, będąca niejako reportażem, niejako biografią, niejako przewodnikiem, była mega i czytało się super. Mam nadzieję, że to co opisuje w tej drugiej książce także przypadnie mi do gustu.
Awatar użytkownika
sprinterka90
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 23 sty 2015, 14:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Polecam biografię Nergala :) Napisana w ciekawy sposób i zaopatrzona w wiele ilustracji i zdjeć prywatnych. Bardzo fajnie się to czyta i szybko wchodzi!
worek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 20 lis 2014, 16:57

Nieprzeczytany post

Tomasz pisze:Skończyłem 10-pak Centrum Clancy'ego (gdzieś w połowie skończyły mu się dobre pomysły), od jutra startuje z serią o Harrym Hole Jo Nesbo :) I w przerwach prezent od żonki Bieganie metodą Gallowaya :spoko:
Harry Hole. Super seria. Uważaj wciąga. Nesbo ma łeb do pisania i to nie byle jaki. Polecam fanom zagadek kryminalnych.
Awatar użytkownika
cava
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1701
Rejestracja: 10 gru 2012, 12:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Lajtowo: "Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął" Jonasa Jonassona.
Kupa zabawy przy czytaniu. Bardzo udane połączenie Chmielewskiej z kryminałem skandynawskim. :)
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Gdzies slyszwlem o tej ksiazce, ale nie moge sobie przypomniec gdzie. Podobno bardzo fajna.
ODPOWIEDZ