Komentarz do artykułu Nowa afera dopingowa w Rosji

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1721
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Skomentuj artykuł Nowa afera dopingowa w Rosji
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Aż się nie chce wierzyć. Choć właśnie mnie ostatnio zastanawiało, że jest mniej wpadek z tytułu paszportu biologicznego. Nie wiedziałem, czy przestali brać, czy ktoś coś popsuł w systemie np badań kontrolnych, przekazywania próbek itd.
Awatar użytkownika
Remus
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1470
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:06
Życiówka na 10k: 30:28
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tutaj reakcja IAAF - http://www.iaaf.org/news/press-release/ ... ocumentary

Sprawą zajmie się Komisja Etyki IAAF, która, jak podkreślają, jest całkowicie niezależna od IAAF i ma pełne uprawnienia do prowadzenia dochodzeń i wydawania ewentualnych sankcji.
Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jeli nie wymysla sie nowych koksow to usprawnia sie lapowkarstwo.

W tegorocznym TdF, gdzie triumfowala Astana z Nibali, przecietna srednia byla zblizona do predkosci z czasow Armstronga. W dodatku Nibali doskonale sie regenerowal w przeciwienstwie do rywali. Ostatnio zlapano kolarzy z Astany na dopingu i pytanie tylko czy Astana dosc zaplacila by nie bylo kolejnych wpadek.
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
hary061988
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 16 cze 2008, 13:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Nieprzeczytany post

g*wno mnie to interesuje. Wszędzie są wały i przekręty.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Moze ta historia jest też pętlą na sam IAAF. Na miejscu Samsunga i innych sponsorów wycofalbym sie z jakiegokolwiek sponsorowania IAAF, mam nadzieje, że tak sie stanie.
Awatar użytkownika
forrest
Wyga
Wyga
Posty: 56
Rejestracja: 07 lip 2014, 21:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Bo Rosja to nie kraj, to stan umysłu. Nie zdziwiłbym się, gdyby w innych krajach było podobnie. Zwłaszcza tych z byłego ZSRR, bo jak wiadomo, tam dalej nie do końca udało się wyjść z pewnych utartych zachowań i przyzwyczajeń narzuconych przez lata.

Swoją drogą, jeżeli cała afera okaże się prawdziwa, jakie będą decyzje. Sankcje zapewne, ale czy na przykład zabiorą Rosjanom medale zdobyte w ostatnich latach? Sprawa jest bardzo ciekawa, bo przecież w grę wchodzą później olimpijskie emerytury itd.

Doping był, jest i będzie obecny w sporcie. W mniejszym lub większym stopniu, ale będzie. Często już juniorzy są szprycowani, aby zwiększyć wydajność ich treningu, więc o czym my mówimy?
Awatar użytkownika
ziemo
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 08 mar 2014, 21:35
Życiówka na 10k: 41:48
Życiówka w maratonie: 3:34

Nieprzeczytany post

Jakby ktoś chciał poczytać o bagienku kolarskim jeszcze: http://rowery.org/2014/12/13/chlopcy-z-ferajny/
Już wolałem sytuację sprzed dekady, kiedy szprycowali się wszyscy, mniej więcej po równo.
Awatar użytkownika
Gwynbleidd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 830
Rejestracja: 07 paź 2009, 18:12
Życiówka na 10k: poniżej czterdziestu
Życiówka w maratonie: powyżej trzech

Nieprzeczytany post

Bardzo słuszna uwaga. Jak w Wielkim Szu: Graliśmy uczciwie, ty oszukiwałeś , ja oszukiwałem - wygrał lepszy.
Dlatego Armstrong wciąż jest dla mnie gigantem kolarstwa. Po prostu wygrywał bo był najlepszy.

Nie ma problemu dopingu jak nikt nie bierze. Nie ma problemu dopingu jak wszyscy biorą. Problem z dopingiem jest wtedy gdy łamana jest najważniejsza zasada w sporcie: równość szans. Czyli gdy część bierze a cześć nie.
grafikwww
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 14 paź 2014, 23:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dla mnie osobiście sport zawodowy to komercja, korupcja. Mam na myśli tylko tych co w tym siedzą. Wg. definicji ci mistrzowie na wszelkich dopalaczach to nie sportowcy w myśl definicji sportu to profanatorzy sportu i chciwcy sławy, kasy kosztem uczciwych zasad. Przez nich nie chce nawet oglądać w tv zawodów sportowych.
Definicja sportu:
Sport – forma aktywności człowieka, mająca na celu doskonalenie jego sił psychofizycznych, indywidualnie lub zbiorowo, według reguł umownych.

Mój sport to bieg :), czysty bieg.
Marko15
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2014, 12:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na widowiskach się zarabia, mają być wspaniale, za wszelką cenę. Kto będzie się fascynował zawodami, gdy nagle będziemy mieć czasy/wyniki dalekie od rekordów w danej dyscyplinie?.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

forrest pisze:Bo Rosja to nie kraj, to stan umysłu.
Ale tu nie tylko Rosja jest umaczana, IAAF. Wygląda na to, że w 2011 r Szobukowa przekazała około 600 tys EUR komuś z IAAF za pośrednictwem rosyjskiej federacji, żeby nic nie wypłynęło. Ale nie udało sie uniknąć zawieszenia (jej wyniki do 2009 roku wstecz zostały wymazane), i w 2013 roku zwrócono jej pieniądze. Zwrot przyszedł z firmy: Black Tidings, która jest powiązana z synem Lamine Diacka, Prezydenta IAAF, odpowiedzialnego w IAAF za jakieś kwestie marketingowe.
chiżu
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 188
Rejestracja: 02 lip 2012, 12:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Gwynbleidd pisze:Dlatego Armstrong wciąż jest dla mnie gigantem kolarstwa. Po prostu wygrywał bo był najlepszy.
Wg Tylera Hamiltona, autora "Wyścigu tajemnic", Armstrong dopuszczał się mocno nieczystych zagrywek. Podobno w 2001 Armstrong wpadł na Tour de Suisse i przekazał UCI 125 tys. dolarów, żeby wyciszyli sprawę. Poza tym Armstrong najprawdopodobniej napuścił UCI na Hamiltona, kiedy ten zaczął osiągać lepsze rezultaty.

Kuba, dobra robota z tą transkrypcją :)
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

dziękuję, trochę czasu zeszło, no i to taka dziesiąta woda po kisielu: rosyjski -> niemiecki -> angielki -> polski.

sprawa faktycznie paskudna i włos mi się jeżył na głowie w trakcie czytania.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
WojtekM
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1991
Rejestracja: 18 lip 2012, 19:33
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Radzionków

Nieprzeczytany post

Adam, widzę, że dopingowe sprawki nieco cię oburzyły. a jeszcze nie tak dawno temu tolerowałeś tu jawnego propagatora dopingu, który robił marketing swojemu sklepikowi z cudami. wtedy był to dla Ciebie pluralizm :D

i skoro poruszony został gdzieś wyżej temat Armstronga - jego sprawa to nie była walka z dopingiem. jego sprawa to piękny przykład udawania, że walczy się z dopingiem. taki listek figowy.
Go Hard Or Go Home
ODPOWIEDZ