Pierwszy Półmaraton

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Maciek7Waski
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 44:26
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

cześć,

Biegam od początku tego roku, czyli niespełna 4 miesiąca. Wcześniej już też miałem krótkie epizody z tą dyscypliną, ale dopiero teraz czuje, że złapałem bakcyla. Od stycznia znacznie się poprawiłem, w biegu ulicznym na początku kwietnia miałem już czas 44:26 który uważam za naprawdę niezły. Staram się biegać 5 lub 6 razy w tygodniu, raz gram w piłkę nożną. Ostatnio mam trochę problemów z kolanem, ale marzy mi się pobiec w sierpniu pierwszy półmaraton, czy mam na to jakieś szanse? Do tej pory mój najdłuższy bieg, to niespełna 12km.

Mam 185cm/77 kg, więc problemów z nadwagą raczej też nie mam.

pozdrawiam, no i proszę o poradę.
New Balance but biegowy
teez
Wyga
Wyga
Posty: 121
Rejestracja: 19 sty 2014, 19:10
Życiówka na 10k: 43:55
Życiówka w maratonie: 4:xx

Nieprzeczytany post

Z taką ilością treningów tygodniowo złapiesz kontuzję.. Ja biegam równiez podobnie jak ty - wcześniej ledwo co, w tym roku już powazniej. Na początku codziennie ( w styczniu ) aż do kontuzji, później ( aż do teraz ) 2/3 razy tygodniowo. Długo biegałem 8km, później 10, w tamtym tygodniu zrobiłem 15km. Dziś próbuję 20km. Miałem zrobić już 2 dni temu, ale potknąłem się o kamień wpadając do kałuży. :spoko:

p.s.
Do sierpnia to z 30km będziesz robić. :) Wystarczy biegać reguralnie, zmieniając co jakiś czas dystans. Co 8 treningów ( miesiąc jakoś ) dodawaj sobie 2/3km. Będzie leciało samo! Powodzenia.
Maciek7Waski
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 44:26
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

a znacie może jakieś ćwiczenia wzmacniające kolana i stopy?
ODPOWIEDZ