Komentarz do artykułu 2:44:12 - Dwa lata ciężkiej pracy

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

fagalto:
Ja bym nie rozpatrywał współpracy z trenerem w kwestiach "opłacalności". Jeśli ktoś biega dla frajdy biegania, a nie zawodowo to trudno mówić, że jakakolwiek inwestycja się opłaca. Czy to będzie Garmin, kurtka Nike, czy trener. Inwestycja w hobby i tyle.

A jak to w życiu bywa część osób stać na bardziej kosztowne przyjemności, a część na nieco skromniejsze. Jeśli te wydatki nie zagrażają codziennej egzystencji zainteresowanego i jego rodziny to nie widzę powodu żeby o tym dyskutować.

No i gratulacje dla autora artykułu. Jest się czym pochwalić.
New Balance but biegowy
edka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 25 mar 2011, 13:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4h24min

Nieprzeczytany post

super pięknie, gratulacje i miło Cię było poznać!!
Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

pit78 pisze:
wojtek pisze:Do dzisiaj w tym kraju nikt nie wie "czym to sie je i jak trawi".
wojtek, raczyłbyś rozwinąć myśl?

Musialbym napisac podrecznik. Kiedys szukalem w wydaniach akademickich i poza belkotem w rodzaju "czynniki wolicjonalne" nie znalazlem zadnych konkretow.
A przeciez maraton na poziomie wyczynowym, razem z cala misteria przygotowan nosi znamie przeciwstawiania sie negatywnym czynnikom ze strefy psychologicznej.
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
Awatar użytkownika
Poranny Biegacz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 413
Rejestracja: 26 sie 2013, 12:10
Życiówka na 10k: 34:41
Życiówka w maratonie: 2:37:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

KrzysiekJ pisze:fagalto:
Ja bym nie rozpatrywał współpracy z trenerem w kwestiach "opłacalności"[...]
Nie wyraziłem się jasno. Nie chodziło mi o kwestię pieniędzy tylko nadmiarowości środków. Mając na celu osiągnięcie w maratonie tempa przelotowego wyższego o kilka sekund(!) i mając doświadczenie (niemałe już) w treningu wytrzymałościowym nie widzę jakiejś wielkiej konieczności do opieki trenerskiej, szczególnie, że autor wiedział, gdzie są słabe punkty w jego treningu.

Może brzmi to hejtersko, mnie zależy tylko na tym, aby podkreślić, że opieka trenerska nie jest konieczna do złamania tej bariery.
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Pewnie masz rację, zwłaszcza że masz mocną kartę w postaci swoich wyników.

Dopiero raczkuję w bieganiu, ale przyznam że zastanawiałem się nad umówieniem z trenerem lub bardziej doświadczonym biegaczem, żeby zobaczył jak biegam i wyłapał ewentualne grube błędy w technice.
Staram się pilnować podstawowych zaleceń, ale w literaturze często się podkreśla, że samemu ciężko to skorygować.
Trener konieczny nie jest, ale mimo wszystko spodziewam się, że raczej pomoże niż zaszkodzi.
degi
Wyga
Wyga
Posty: 66
Rejestracja: 21 paź 2014, 16:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Po pierwsze: szczere gratulacje wyniku!
ldamianl pisze:Ja pewnie takie płytkie pytanie mam , ale chyba nie tylko mnie taki aspekt zaciekawił...

Jak często trzeba się widzieć z takim trenerem by to miało sens ? Raz w miesiącu 2 razy ? Czy może raz w tygodniu ?

I pytanie ważniejsze... Ile taki trener życzy sobie pieniędzy za prace ze sobą ? Mówimy tu o ludziach profesjonalistach np. o takiego trenera na którego natrafiłeś Ty.
Z tego akurat Krzysiek Janik nie robi żadnej tajemnicy: http://www.runningperformance.pl/
Awatar użytkownika
Gife
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5842
Rejestracja: 27 lut 2010, 18:48
Życiówka na 10k: 34:04
Życiówka w maratonie: 2:42:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Max, gratuluję. Pamiętam radochę w Łodzi jak złamaliście 2:50 :) Chyba już Ci napisałem gdzieś, że nawet mnie uściskałeś mimo, że przybiegłem wcześniej :hej:
Early Hardcore 4 Life!
Lech Poznań Fanatic
PB: 5000m - 16'27" (nieof.); 10 km - 34'04"; 21,097 km - 1h15'55" 42,195 km - 2h42'10"
Komentarze,Blog
Garmin Connect
ODPOWIEDZ