Testy do wojska

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
BanKai
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 03 mar 2015, 14:57
Życiówka na 10k: 52
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,
Po zakończeniu szkoły chcę iść do wojska/straży, jednym z testów na rekrutacji jest bieg 3km w min 12 minut, oczywiście chciałbym te 3 km robić w krótszym czasie około 10.30-11 ale wszystko na spokojnie( każdy kolejny kilometr to ciężka sprawa)
Chciałbym, aby pomógł mi ktoś ułożyć jakiś plan i wytłumaczył jak biegać tj. np :. 100 metrów sprint 100 metrów trucht 100 metrów sprint 100 metrów trucht itp, lub może w stałym tempie dany dystans, lub robić jakieś półsprinty itp.
Zapewne będziecie to przydatne czy kiedyś biegałem/ćwiczyłem.
Gram w piłkę na pozycji pomocnika 2 treningi tygodniowo po 1,5 około.
Oczywiście w lato boisko w zimę halówka, gram już tak od 5,5 lat.
Biegałem też ale długie dystanse 10-15km, niezłym tempem ale to są długie dystanse i było to 2 lata temu ( nie pamietam dokładnie czasów).
Wzrost - 172cm
Waga - 66kg
Wiek - 19lat.
Ostatnim czasem mało robiłem dlatego strasznie spadła mi kondycja i farma ( przez przygotowanie do matury) zatem chciałbym aby ktoś pomógł mi zorganizować jakis plan treningowy i jestem w stanie zacząć go realizować od zaraz
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

jednym z testów na rekrutacji jest bieg 3km w min 12 minut
Nie w min 12 minut tylko są normy czasowe od-do, na ocenę i norma wiekowa. 12 minut w I grupie wiekowej to bodajże ocena 5

Jest jeszcze 10x10, podciąganie na drążku i brzuszki.
BanKai
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 03 mar 2015, 14:57
Życiówka na 10k: 52
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wiem co jest jeszcze ale po prostu wyznaczyłem sobie cel i chcę go osiągnąć tym bardziej iż wiem że jestem w stanie to zrobić.
Proszę o pomoc drodzy koledzy :)


Btw. są jeszcze takie rzeczy jak: jak największa ilość pompek, brzuszki max w 1 min, podciąganie nad chwytem na drążku (18 razy) itp
wszystko jest już tak jak chce tylko zależy mi teraz na kondycji i biegach
kojot19922
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 382
Rejestracja: 03 maja 2014, 17:57
Życiówka na 10k: 42:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Chcesz isc do wojska, a nawet nie wiesz co bedzie na testach sprawnosciowych, normy zalezne sa od danej jednostki, szkoly. Jezeli ocena 5 jest za czas ponizej 12 minut w co nie wierze bo jest to 13 minut ewentualnie 12:30 w desancie to zrobienie tego dystansu w 10:30 nie da Ci przewagi nad tymi, którzy zrobią to w 11:59, nie rób wiecej od pozostalych to nic nie da, zrob na piątke i zakończ, mówie tu nie tylko o bieganiu, ale także o drążku i brzuszkach, brzuszki robi się w czasie 2 minut
jaarusss
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 30
Rejestracja: 15 sty 2016, 20:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam muszę w 2 miesiące zrobić czas poniżej 13 minut na 3 km. Dodam że w ogóle nie biegam jaki mi trening polecicie ? Co muszę zrobić ? Może jakiś pulsometr kupić i z nim biegać ?


// dołączyłem do istniejącego wątku - kuczi
Slavcos
Wyga
Wyga
Posty: 52
Rejestracja: 23 sie 2015, 12:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dodaj może jakieś dane o sobie... i do tego jakie masz obecnie czasy...
To raczej podstawa podstaw :P
Trochę pomyślunku :)
Awatar użytkownika
MariuszBie
Wyga
Wyga
Posty: 142
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:48
Życiówka na 10k: 0:46:18
Życiówka w maratonie: 4:34:24
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

kojot19922 pisze:Chcesz isc do wojska, a nawet nie wiesz co bedzie na testach sprawnosciowych, normy zalezne sa od danej jednostki, szkoly. Jezeli ocena 5 jest za czas ponizej 12 minut w co nie wierze bo jest to 13 minut ewentualnie 12:30 w desancie to zrobienie tego dystansu w 10:30 nie da Ci przewagi nad tymi, którzy zrobią to w 11:59, nie rób wiecej od pozostalych to nic nie da, zrob na piątke i zakończ, mówie tu nie tylko o bieganiu, ale także o drążku i brzuszkach, brzuszki robi się w czasie 2 minut
Wiem, że post stary, ale kolega jaarusss odświeżył go i mi wyskoczył.

Odpowiem koledze kojot19922, bo może zajrzy tu i sobie przeczyta. BanKai doskonale wie co ma na sprawdzianie fizycznym. Wszyscy po części mają rację, starając się do GROM-u normy normami, ale tam na takim sprawdzianie robisz do bólu nie 3 km w 12, bo za to jest ocena 5, ale ciśniesz ile możesz to samo z innymi konkurencjami, a dlaczego? A no dlatego, że jak mają np. 20 miejsc, a chętnych jest 120 i połowa zaliczy testy na ocenę 5 robiąc np 3 km w 12 min to wezmą tego który robi te 3 km w 10:30 i tak jest z pozostałymi dyscyplinami, biorą najlepszych.

Wy macie rację, bo są normy i zdając np coroczny egzamin sprawnościowy po dostaniu się już do wojska nie opłaca się męczyć więcej niż potrzeba na ocenę 5, ale i kolega BanKai też ma rację, bo tak jak opisałem wyżej.

jaarusss przepraszam za spam, bo moja odpowiedz nie pomoże ci. Życzę powodzenia.
Biegam od - 18.10.15 r - 97 kg/178 cm
5 - (2017): 22:29;
10 - (2016): 46:18;
HM - (2016): 1:46:23;
M - (2016): 04:34:24;

Obrazek
MOJE STARTY !
Awatar użytkownika
Buniek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2655
Rejestracja: 11 cze 2009, 11:12
Życiówka na 10k: 35:35
Życiówka w maratonie: 2:57:09
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

jaarusss pisze:Witam muszę w 2 miesiące zrobić czas poniżej 13 minut na 3 km. Dodam że w ogóle nie biegam jaki mi trening polecicie ? Co muszę zrobić ? Może jakiś pulsometr kupić i z nim biegać ?


// dołączyłem do istniejącego wątku - kuczi
Przebiegnij na maksa 3 km i napisz jak Ci poszło. To jak masz trenować bardziej zależy od Twojego aktualnego poziomu niż od Twojego celu.
Krzysiek
kojot19922
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 382
Rejestracja: 03 maja 2014, 17:57
Życiówka na 10k: 42:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

MariuszBie pisze:
kojot19922 pisze:Chcesz isc do wojska, a nawet nie wiesz co bedzie na testach sprawnosciowych, normy zalezne sa od danej jednostki, szkoly. Jezeli ocena 5 jest za czas ponizej 12 minut w co nie wierze bo jest to 13 minut ewentualnie 12:30 w desancie to zrobienie tego dystansu w 10:30 nie da Ci przewagi nad tymi, którzy zrobią to w 11:59, nie rób wiecej od pozostalych to nic nie da, zrob na piątke i zakończ, mówie tu nie tylko o bieganiu, ale także o drążku i brzuszkach, brzuszki robi się w czasie 2 minut
Wiem, że post stary, ale kolega jaarusss odświeżył go i mi wyskoczył.

Odpowiem koledze kojot19922, bo może zajrzy tu i sobie przeczyta. BanKai doskonale wie co ma na sprawdzianie fizycznym. Wszyscy po części mają rację, starając się do GROM-u normy normami, ale tam na takim sprawdzianie robisz do bólu nie 3 km w 12, bo za to jest ocena 5, ale ciśniesz ile możesz to samo z innymi konkurencjami, a dlaczego? A no dlatego, że jak mają np. 20 miejsc, a chętnych jest 120 i połowa zaliczy testy na ocenę 5 robiąc np 3 km w 12 min to wezmą tego który robi te 3 km w 10:30 i tak jest z pozostałymi dyscyplinami, biorą najlepszych.

Wy macie rację, bo są normy i zdając np coroczny egzamin sprawnościowy po dostaniu się już do wojska nie opłaca się męczyć więcej niż potrzeba na ocenę 5, ale i kolega BanKai też ma rację, bo tak jak opisałem wyżej.

jaarusss przepraszam za spam, bo moja odpowiedz nie pomoże ci. Życzę powodzenia.
Wszedłem i przeczytałem, kolego do gromu to jest selekcja a nie test sprawnościowy i to jest zupełnie inna bajka, a selekcje kończy grupka osób i zazwyczaj wszystkie wcześniej czy później dostają etat. Po raz kolejny powtórze, że nie ma różnicy czy to będzie 10:30 czy 12:20, znam wielu, którzy usiłowali się dostać do wojska i dawali z siebie wszystko np 20 razy na drążku, a drugi robił 12 i często te osoby robiące ponad normę się nie dostawały. Już przed sprawnościówka zapowiadaja zeby sie nie przemeczac bo to i tak nic nie zmieni...
Awatar użytkownika
MariuszBie
Wyga
Wyga
Posty: 142
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:48
Życiówka na 10k: 0:46:18
Życiówka w maratonie: 4:34:24
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

kojot19922 pisze:Wszedłem i przeczytałem, kolego do gromu to jest selekcja a nie test sprawnościowy i to jest zupełnie inna bajka, a selekcje kończy grupka osób i zazwyczaj wszystkie wcześniej czy później dostają etat. Po raz kolejny powtórze, że nie ma różnicy czy to będzie 10:30 czy 12:20, znam wielu, którzy usiłowali się dostać do wojska i dawali z siebie wszystko np 20 razy na drążku, a drugi robił 12 i często te osoby robiące ponad normę się nie dostawały. Już przed sprawnościówka zapowiadaja zeby sie nie przemeczac bo to i tak nic nie zmieni...
Jak zwał tak zwał, ale do GROMU robi się na maksa i nie mów mi, że w GROMIE powiedzieli, żeby się nie spinać z ilością.

A do zwykłej jednostki ma to może mniejsze znaczenie, ale ja jak bym miał wybrać z dwóch takich samych kandydatów różniących się tylko wynikami z WF to wybrałbym tego który zrobił więcej. A to że akurat ten, który zrobił więcej nie dostał się to może świadczyć też o tym, że odpadł na czymś innym, rozmowie z psychologiem, na badaniach, czy jakiś innych pierdołach lub jak to się ładnie mówi "ze względu na potrzeby sił zbrojnych" jego etat był mniej ważny dla jednostki wojskowej i w ramach posiadanych środków finansowych wybrali ważniejszy etat dla JW i kandydata który zaliczył sprawdzian z WF ale z mniejszą ilością niż nasz supermen. Żeby zostać zawodowym żołnierzem, trzeba zapisać się do NSR i po odbyciu szkolenia można dopiero starać się o zawodową służbę.

Jeżeli człowiek chce iść na maksa to czemu nie tym bardziej, że bieg prawdopodobnie jest ostatnią konkurencją na egzaminie. A i przyda mu się to w dalszym kontynuowaniu biegania :)
Biegam od - 18.10.15 r - 97 kg/178 cm
5 - (2017): 22:29;
10 - (2016): 46:18;
HM - (2016): 1:46:23;
M - (2016): 04:34:24;

Obrazek
MOJE STARTY !
kojot19922
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 382
Rejestracja: 03 maja 2014, 17:57
Życiówka na 10k: 42:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

MarYano pisze:Kojot jako żołnierz mogę Tobie powiedzieć, iż się mylisz. Testy sprawnościowe to nie wszystko. Jest jeszcze rozmowa po angielsku, psychotesty i inne rzeczy. Jak ktoś to sprawnie przejdzie to na pewno dostanie etat, na jednostkach jest pełno wakatów.
Nie wiem czy kłamiesz czy służysz po prostu w innym kraju, bo też jestem żołnierzem zawodowym i o takiej bzdurze jak rozmowa po angielsku to jeszcze nie słyszałem.
ijon
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 360
Rejestracja: 11 maja 2013, 15:59
Życiówka na 10k: 00:39:21
Życiówka w maratonie: 03:01:54

Nieprzeczytany post

kojot19922 pisze:
MarYano pisze:Kojot jako żołnierz mogę Tobie powiedzieć, iż się mylisz. Testy sprawnościowe to nie wszystko. Jest jeszcze rozmowa po angielsku, psychotesty i inne rzeczy. Jak ktoś to sprawnie przejdzie to na pewno dostanie etat, na jednostkach jest pełno wakatów.
Nie wiem czy kłamiesz czy służysz po prostu w innym kraju, bo też jestem żołnierzem zawodowym i o takiej bzdurze jak rozmowa po angielsku to jeszcze nie słyszałem.
Oczywiście, że na etapie kwalifikacji do jednostki GROM musisz zaliczyć test z języka angielskiego. Niby jak operator, który regularnie bierze udział w misjach zagranicznych miałby się odnaleźć nie znając tego języka???
W wcześniejszych wypowiedziach pomylono także pojęcie sprawdzianu sprawnościowego z selekcją. Żeby być dopuszczonym do selekcji, to trzeba zaliczyć wpierw określone normy sprawnościowe, za które dostaje się oceny (np. być w stanie przebiec 3000 m w danym czasie, za który dostaje się ocenę). Dopiero potem jest selekcja.
Obrazek
Awatar użytkownika
michal95nh
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 05 lut 2016, 15:08
Życiówka na 10k: 49
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Siema, jak większość domyśla się po temacie będę startował do wojska.
Kwalifikacje mam 22 marca, więc jeszcze mam trochę czasu.
Normy wyglądają tak: ocena 5 czas 12.15 ocena 4 czas 13.15
Rekord na 3km - 13.26

Patrząc realnie wątpię w to bym złamał 12.15 do kwalifikacji, ale chciałbym żeby chociaż spokojnie osiągać wyniki ok. ~13 min żeby mieć tą 4.
Postanowiłem sobie rozpisać plan biegowy, aby poprawić osiągi bo do tej pory biegałem bez planu co się przekłada na marne efekty, więc chciałbym prosić Was o pomoc i rady dotyczące treningu

Myślałem nad takim planem:

Poniedziałek - bieg na 3km na max możliwości
Środa - bieg interwałowy HIIT
Piątek - bieg na 3km na max możliwości
Sobota - 60min biegu luźno

Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
Buniek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2655
Rejestracja: 11 cze 2009, 11:12
Życiówka na 10k: 35:35
Życiówka w maratonie: 2:57:09
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

Poniedziałek - bieg interwałowy HIIT
Środa - 45 min - biegu luźno
Piątek - bieg na 3km na max możliwości
Sobota - 60min biegu luźno

Nie jest dla mnie jedoznaczne jak wygąda Twój HIIT, ale ogólnie możgło by być tak.
Krzysiek
Awatar użytkownika
michal95nh
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 05 lut 2016, 15:08
Życiówka na 10k: 49
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Tak wygląda mój HIIT
Obrazek
ODPOWIEDZ