Bieganie rano na kondycje co i jak PILNE!!!

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Smyku49
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2014, 21:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam
Pod koniec czerwca przyszłego roku tj za 10 miesięcy mam zamiar zdawać egzamin sprawnościowy na WAT i jest tam bieg na 50m i 1000m podciąganie sobie poprawie ale do biegu chciał bym sie przyłożyć i stąd moje pytanie. Chciał bym biegać rano przed szkołą o 5 rano teraz biegam po 20 kilka km do 5 -6 ale zaraz szkoła i nie bedzie za bardzo czasu zawsze coś sie znajdzie co rozwali grafik i nie wiem jak sie o tego zabrać chciał bym wstać i od razu rozgrzewka i bieg ale jak to będzie ze spalaniem mięśni? Jak z budowaniem kondycji? Nie będzie czasu na duży posiłek i odczekanie. Czekam na odpowiedzi z góry dzięki :oczko:
Biegnij nie oglądaj się na końcu drogi przecież masz cel
New Balance but biegowy
Szugi
Wyga
Wyga
Posty: 74
Rejestracja: 07 gru 2010, 17:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Idź na trening a pełnowartościowy posiłek zjedz po (przed szkołą). Katabolizmem się nie przejmuj.
runner2010
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 774
Rejestracja: 22 sty 2011, 14:10
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków i okolice :)

Nieprzeczytany post

a dlaczego nie możesz biegać PO szkole?
wiater
Wyga
Wyga
Posty: 70
Rejestracja: 25 sie 2014, 22:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak biegasz dłuższe dystansy to niema bata, musi być dobry posiłek plus odżywka bcaa przed i po. Musisz mieć ochronę przed spalaniem mięśnia.
Awatar użytkownika
wysek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3442
Rejestracja: 16 paź 2004, 22:35
Życiówka na 10k: 32:34
Życiówka w maratonie: 2:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

wiater pisze:Jak biegasz dłuższe dystansy to niema bata, musi być dobry posiłek plus odżywka bcaa przed i po. Musisz mieć ochronę przed spalaniem mięśnia.
Już lepsze zwykle białko niż BCAA ;)
Obrazek
Biegacz, bloger, trener biegania
Smyku49
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2014, 21:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

PO szkole nie zawsze będzie jak bo to lekcje bo to coś wypadnie coś zawsze sie przyplącze jak trenowałem boks tajski i potem krav mage biegałem weczorami ale to nie było regularne bo nie dawałem rady , a mogę biegać codziennie w niczym to nie przeszkadza przynajmniej od pon do pt a na weekendzie regeneracja ?
Biegnij nie oglądaj się na końcu drogi przecież masz cel
Awatar użytkownika
pit78
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 579
Rejestracja: 23 lut 2011, 11:04
Życiówka na 10k: 37:26 (JG 2017)
Życiówka w maratonie: 3:08 (Poznań 2013)
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ale dlaczego "PILNE!!!" ?
pilzz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 266
Rejestracja: 05 paź 2013, 12:42
Życiówka na 10k: 44,39
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

wiater pisze:odżywka bcaa przed i po.
Sprzedajesz,że tak zachwalasz,czy masz naukowo potwierdzone cudowne właściwości tego suplementu?
Wg mnie lepsza jest zbalansowana dieta
wiater
Wyga
Wyga
Posty: 70
Rejestracja: 25 sie 2014, 22:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

wysek pisze:
wiater pisze:Jak biegasz dłuższe dystansy to niema bata, musi być dobry posiłek plus odżywka bcaa przed i po. Musisz mieć ochronę przed spalaniem mięśnia.
Już lepsze zwykle białko niż BCAA ;)
jak już mówimy o białku to można dodać białko. Ale podstawa to odżywka bcaa, przed i po bieganiu. Po bieganiu wypić odzywkę białkową. Ja zawsze łącze mleko+banan+odżywka białkowe. Do szejkera i piję.

oczywiście odżywkę białkową szybko wchłaniającą się.
Awatar użytkownika
sosik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5445
Rejestracja: 21 lut 2013, 15:39
Życiówka na 10k: 00:37:49
Życiówka w maratonie: 2:58:50
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Biegam rano, zaczynam ok 4:15-4:20 i u mnie to wygląda tak, że przed bieganiem biorę 1 kapsułkę BCAA na każde planowane 6 km. Zaraz po treningu piję 400 ml kefiru ( sporo białka i węgli ma ). W ciągu 2 godzin po treningu jadam normalne śniadanie. Dystans od 15 km w górę. Jeżeli mam w planie bieganie > 25 km to zabieram 0,5 l izotoniku i żele. Jeżeli mniej to nic nie jem i nie piję w czasie treningu ( chyba, że upał to wodę ).
Nie zauważyłem u siebie żadnych oznak spalania mięśni. Owszem obwód uda zmniejszył się o 1 cm ( od kwietnia ), ale to przez zmniejszenie się ilości tkanki tłuszczowej - ładnie zaczęły się czterogłowe rzeźbić :). Nie wiem, może to sprawa indywidualna, ale u mnie działa to świetnie i dzięki wczesnemu bieganiu potem człowiek ma cały dzień dobre samopoczucie.
Zwierzęcy instynkt, oczy jak krew, Wilk, co ujawnia w nocy swój zew,
Gdy księżyc na niebie, unosi mnie dźwięk, W biegu przed siebie wolny jak tlen!

Blog -> Komentarze -> Garmin
maraton - 2:58:50, półmaraton - 1:24:16, 10 km - 37:49, 5 km - 18:43
wiater
Wyga
Wyga
Posty: 70
Rejestracja: 25 sie 2014, 22:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

pilzz pisze:
wiater pisze:odżywka bcaa przed i po.
Sprzedajesz,że tak zachwalasz,czy masz naukowo potwierdzone cudowne właściwości tego suplementu?
Wg mnie lepsza jest zbalansowana dieta
gdzie ja tutaj zachwalam? :)

jeden fragment z pewnej stronki "Ważne jednak jest to, że działanie antykataboliczne aminokwasów rozgałęzionych podawanych w postaci suplementu zostało zweryfikowane w badaniach naukowych. Na podstawie eksperymentów przeprowadzonych zarówno na zwierzętach jak i na ludziach zauważono, że przyjmowanie suplementów zawierających BCAA przed i w trakcie wysiłku doprowadza do obniżenia poziomu kinazy kreatynowej oraz dehydrogenazy mleczanowej i zmniejsza nasilenie procesów katabolicznych w tkance mięśniowej, poprawiając bilans azotowy organizmu. Co więcej zaobserwowano, że efekt ten występuje zarówno w przypadku treningu z obciążeniem jak i wysiłku o charakterze tlenowym."

Dieta to podstawa, później jest dobrze dobrany trening, regeneracja i odżywki.
Awatar użytkownika
Antek Emigrant
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 171
Rejestracja: 02 gru 2011, 09:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

wiater pisze:Dieta to podstawa, później jest dobrze dobrany trening, regeneracja i odżywki.
A ja, głupi, myślałem że trening.
wiater
Wyga
Wyga
Posty: 70
Rejestracja: 25 sie 2014, 22:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sam trening bez diety, nie da Ci tak pożądanych efektów jakie chcesz.
pilzz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 266
Rejestracja: 05 paź 2013, 12:42
Życiówka na 10k: 44,39
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

wiater pisze:Sam trening bez diety, nie da Ci tak pożądanych efektów jakie chcesz.
@wiater,nie odpowiedziałeś na pytanie,czy masz właściwości suplementu potwierdzone badaniami naukowymi?
Wszędzie w opracowaniach są ogólniki typu :zaobserwowano ,prawdopodobnie,brak konkretów
A ja ci powiem,że nie ma potwierdzenia w badanich.Co prawda to jest białko i aminokwasy,i BCAA mają pewne wartości odżywcze,ale tak naprawde jedno jajko ma ich więcej niż zalecana dawka dzienna BCAA.
Mówiąc o diecie mam na myśli po prostu zdrowe odżywianie się a żadne suple nie zastąpią zblansowanej diety
W dziale Dieta i suplementacja swego czasu byłodość głośno o BCAA i warto poczytać,a może po tej lekturze przynajmniej część osób da sie przekonać,że nie ma złotego środka na sukces oprócz ciężkiej pracy.No i przestanie sponsorować koncerny farmaceutyczne, które jawnie robią ludzi w konia sprzedając produkty niewiele więcej warte od placebo
wiater
Wyga
Wyga
Posty: 70
Rejestracja: 25 sie 2014, 22:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

pilzz pisze:
wiater pisze:Sam trening bez diety, nie da Ci tak pożądanych efektów jakie chcesz.
@wiater,nie odpowiedziałeś na pytanie,czy masz właściwości suplementu potwierdzone badaniami naukowymi?
Wszędzie w opracowaniach są ogólniki typu :zaobserwowano ,prawdopodobnie,brak konkretów
A ja ci powiem,że nie ma potwierdzenia w badanich.Co prawda to jest białko i aminokwasy,i BCAA mają pewne wartości odżywcze,ale tak naprawde jedno jajko ma ich więcej niż zalecana dawka dzienna BCAA.
Mówiąc o diecie mam na myśli po prostu zdrowe odżywianie się a żadne suple nie zastąpią zblansowanej diety
W dziale Dieta i suplementacja swego czasu byłodość głośno o BCAA i warto poczytać,a może po tej lekturze przynajmniej część osób da sie przekonać,że nie ma złotego środka na sukces oprócz ciężkiej pracy.No i przestanie sponsorować koncerny farmaceutyczne, które jawnie robią ludzi w konia sprzedając produkty niewiele więcej warte od placebo
gdzie napisałem, że suplementy zastąpią dietę? :)
Bcaa, poleca nawet jeden z popularnych biegaczy. A on, chyba by kitu ludziom nie wciskiwał. Poza tym moim znajomi, którzy biegają paręnaście lat stosują bcaa i są zadowoleni. Nie będę z Tobą o tym polemizował, bo to nie ma sensu. Ja swoje, Ty swoje.
ODPOWIEDZ