Rozgrzewka przed bieganiem

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
wiater
Wyga
Wyga
Posty: 70
Rejestracja: 25 sie 2014, 22:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam
Jak się rozgrzewacie przed bieganiem na np. dłuższe dystanse? Może ktoś coś podrzuci ciekawego i sprawdzonego
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
krasnoludek6
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 825
Rejestracja: 13 gru 2010, 20:59
Życiówka na 10k: <40
Życiówka w maratonie: 3:27

Nieprzeczytany post

Dobrze, rozgrzewka powinna byc zawsze czy to maly dystans czy dlugi !
umnie trwa zazwyczaj okolo 10 minut ,zaczynam zawsze od gory czyli wszelkie krazenia najpierw glowa pozniej ramiona pozniej tulow biodra kolanka i stawy skokowe .

lekkie krazenie wymachy sklony , nie robie rozciagania tylko delikatne zaznaczenie czyli lekkie napiecie !
Co robic to dlugo mozna by pisac ,ale zasada jest jedna zaczynamy od gory.

po tym co zrobilem robie to wszystko jeszcze raz ,ale juz przez okolo minute i wszystko szybko energicznie, na koniec 30 sekund koncentracja i na trening :hej:
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Rozgrzewką powinien być trucht :oczko: Przed mocnymi akcentami robię 2-3 km spokojnego biegu i wtedy delikatny zestaw ćwiczeń z wymachami i delikatnym rozciąganiem. Przed spokojnymi rozbieganiami się nie rozgrzewam, pomijając oczywiście fakt, że zaczynam delikatnie, aby nie przegiąć, a rozciąganie robię na końcu.
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
wiater
Wyga
Wyga
Posty: 70
Rejestracja: 25 sie 2014, 22:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

dzięki za porady, przydadzą się :usmiech:
Awatar użytkownika
Sammi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 448
Rejestracja: 24 sty 2014, 16:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Opolskie

Nieprzeczytany post

Teraz dla mnie rozgrzewką jest szybki 1 km marsz. Ale zdarzy się, że biegam bez rozgrzewki.
Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

Człowiek dopiero po kontuzji dostrzega prawdziwe zalety rozgrzewki i dobrego rozciągania po.... A wg. mnie brak tych elementów to świetny generator wszelakich urazów.
wiater
Wyga
Wyga
Posty: 70
Rejestracja: 25 sie 2014, 22:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jedz_budyn pisze:Człowiek dopiero po kontuzji dostrzega prawdziwe zalety rozgrzewki i dobrego rozciągania po.... A wg. mnie brak tych elementów to świetny generator wszelakich urazów.
Zgadza się. Ja aktualnie ćwiczę i crossfit i biegam. Szczególnie muszę skupiać się na dobrej rozgrzewce i rozciąganiu po treningu. Dlatego lubie dowiadywać się od ludzi nowinek na dane tematy. W tym momencie na temat rozgrzewki ;)
ODPOWIEDZ