Jak Biegac By schudnąc ? w wieku 14 lat.

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
placekko
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 21 paź 2014, 19:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam mam 14 lat, 84kg i 173 cm. Biegam dziennie z 4 km wolnym truchtem w ok 20 min, oraz 2 godzinny trening na Bicepsa [ Sztanga 20 kg ].
I cwiczenia 8 min abs z youtube. Chciałbym się dowiedziec czy schudnę Biegając tak i dostane Mięśni czy będzie wręcz odwrotnie, 0 reakcji.
Szukam też taniej diety. Ćwicze już tydz, samopoczucie mam lepsze, teraz tylko pytam się czy rezultaty jakieś bedą ? A jak nie To jak trenowac ? Jak by co Cwicze 5 dni w tygodniu.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Sylw3g
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3665
Rejestracja: 22 sty 2010, 23:47
Życiówka na 10k: 35:56
Życiówka w maratonie: 2:57:46
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Ćwiczysz bicepsa przez 2 godziny? Kuźwa, młody, kafar z Ciebie :oczko:
Na KFD na pewno by było ciekawie po takim poście.

Biegaj na razie te 20min, ale bardzo spokojnie. To ma być bardzo luźny bieg. Z czasem sobie dodaj te 5min i utrzymuj tak z kilka tygodni. Potem znowu dodaj z 5min.

I przede wszystkim: Ogranicz słodycze i słodkie napoje.

Wytrzymaj tak 2-3 miesiące i zobaczysz różnicę.
Obrazek
BLOG | KOMENTARZE
5KM-17:19 10KM-35:56 15KM-55:18 (M.Czas) 21.1KM-1:18:41 42.2KM-2:57:46
placekko
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 21 paź 2014, 19:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sylw3g pisze:Ćwiczysz bicepsa przez 2 godziny? Kuźwa, młody, kafar z Ciebie :oczko:
Na KFD na pewno by było ciekawie po takim poście.

Biegaj na razie te 20min, ale bardzo spokojnie. To ma być bardzo luźny bieg. Z czasem sobie dodaj te 5min i utrzymuj tak z kilka tygodni. Potem znowu dodaj z 5min.

I przede wszystkim: Ogranicz słodycze i słodkie napoje.

Wytrzymaj tak 2-3 miesiące i zobaczysz różnicę.
Chodzi mi o to że nie ciągle 2 godz i to nie jest ciągły trening..., pare cwiczen robie po 2-3 serie a ten trening tyle zajmuje ( Korzystam z opcji 25kg, wyciskam ile dam i zdejmuje po równo aż nie będe w stanie podnośic samej sztangi ), nie robie tego sam, wraz z kolegą (motywujemy się na wzajem ) ale czy to dużo czasu czy mało ?
Słodyczy nie Lubie więc z tym nie będzie problemu, ale czy woda smakowa dużo szkodzi ? Jeśli chodzi o te KFD, ja się pytam ile mam cwiczyc... Jestem Początkującym tak ?
Awatar użytkownika
Sylw3g
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3665
Rejestracja: 22 sty 2010, 23:47
Życiówka na 10k: 35:56
Życiówka w maratonie: 2:57:46
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Chłopaki, nie róbcie dwugodzinnego treningu na biceps. Jeżeli macie już taką sztangę, to zróbcie te jedno ćwiczenie na biceps w 4 seriach, a potem pobawcie się w barki (wyciskanie nad głową, też ze 4 serie), delikatne przysiady. Będzie to o niebo lepsze i mądrzejsze niż męczenie tej łapy tyloma ćwiczeniami po 2 godziny.

Każdy tak zaczyna(ł), atakuje ten biceps i klatkę. Jedno ćwiczenie na biceps Wam styka, a biorąc pod uwagę wiek, to już w ogóle.

Nie przesadzajcie chłopaki. Każdy trening powinniście kończyć z poczuciem niedosytu - młodzi jesteście.
Obrazek
BLOG | KOMENTARZE
5KM-17:19 10KM-35:56 15KM-55:18 (M.Czas) 21.1KM-1:18:41 42.2KM-2:57:46
placekko
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 21 paź 2014, 19:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziękuje Za rade, jeśli można to proszę o zamknięcie tematu.
Awatar użytkownika
darwoz
Wyga
Wyga
Posty: 79
Rejestracja: 11 kwie 2007, 08:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

placekko pisze:Witam mam 14 lat, 84kg i 173 cm. Biegam dziennie z 4 km wolnym truchtem w ok 20 min, oraz 2 godzinny trening na Bicepsa [ Sztanga 20 kg ].
I cwiczenia 8 min abs z youtube. Chciałbym się dowiedziec czy schudnę Biegając tak i dostane Mięśni czy będzie wręcz odwrotnie, 0 reakcji.
Szukam też taniej diety. Ćwicze już tydz, samopoczucie mam lepsze, teraz tylko pytam się czy rezultaty jakieś bedą ? A jak nie To jak trenowac ? Jak by co Cwicze 5 dni w tygodniu.
Jeśli nie lubisz słodyczy a masz dość sporą nadwagę, najwyraźniej jesz znacznie więcej niż potrzebujesz.
Jeżeli chodzi o wody kolorowane, one są tak silnie słodzone, że warto abyś je ograniczył, jeżeli chcesz zrzucić wagę.

Co do ćwiczeń, cóż, same ćwiczenia, bieganie nie wystarczy, musisz mniej jeść i tyle. Ja generalnie nie jestem zwolennikiem diet cud a raczej chołduje diecie MŻ (mniej żreć). Takie podejście, pozwala Ci zrzucić wagę, nie dokonująć przewrotu w obecnej diecie.
Jeżeli chodzi o bieganie, 20min na początek jest ok., jak waga trochę drgnie zwiększaj dystanse stopniowo (5min na tydzień-dwa tygodnie), tak żeby nie zajechać kolan i bioder. Biegaj raczej spokojnie, w zakresie tlenowym. Mocniejsze treningi raczej zostaw na okres, gdzie Twoja waga dojdzie do prawidłowego poziomu jak na Twój wiek i wzrost.

Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika
Bylon
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1613
Rejestracja: 17 wrz 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wywal ćwiczenia ze sztangą, bo wykonujesz je niepoprawnie technicznie. A ćwiczenie niepoprawne w takim wieku jest jeszcze groźniejsze, niż niepoprawne w wieku starszym.
A jak nie wywalisz, to nie rób drop-setów, bo to totalna głupota przy takim poziomie zaawansowania.
I na pewno nie ćwicz siłowo pięć razy w tygodniu.
Ale mimo wszystko zalecałbym poprzestanie na bieganiu na chwilę obecną.
"Silikon nad kolanami zapobiega ślizganiu się rąk podczas wspinania się" - patrzcie no, jakie cuda teraz produkują!
BiegaczPolski
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 169
Rejestracja: 04 paź 2014, 12:27
Życiówka na 10k: 45
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

tylko bieganie i to bez forsowania się.
Trening siłowy 5 razy w tygodniu to głupota w każdym wieku bo tylko palisz mieśnie zamiast je budować (zwłaszcza ze jak rozumiem ćwiczysz jedną partię tylko)
Poza tym nawet jak zbuydujesz biceps a reszty nie ruszysz to będziesz wygladał conajmniej śmiesznie.

Moja rada: biegaj sobie chłopie na wyczucie nie forsując się a za kilka lat pomyśl o treningu na siłowni ogólnorozwojowym.

Tak ajk teraz zrobisz sobie krzywdę
placekko
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 21 paź 2014, 19:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dobra zostrawie Sztange, a co z brzuchem ? Biegac biegam truchtem bez szarpania, a można robic przed i po bieganiu cwiczenia na brzuch ? te na szesciopaka - 8 min abs z yt, kolega tak robił biegajac co 2 dzien i codziennie cwicząc to 8 min abs, i po 2 miecach widac już go.
BiegaczPolski
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 169
Rejestracja: 04 paź 2014, 12:27
Życiówka na 10k: 45
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ja ćwiczę brzuch tak jak pod tym linkiem (nie na filmie tylko poniżej masz opis 3 cwiczeń ze zdjęciami (Patryk Niekłań))
3 ćwiczenia codziennie po 15 minut i efekty są rewelka polecam

http://fitness.sport.pl/fitness/1,10770 ... fekty.html
malag201
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 333
Rejestracja: 23 lis 2011, 14:04
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Legionowo

Nieprzeczytany post

BiegaczPolski pisze:ja ćwiczę brzuch tak jak pod tym linkiem (nie na filmie tylko poniżej masz opis 3 cwiczeń ze zdjęciami (Patryk Niekłań))
3 ćwiczenia codziennie po 15 minut i efekty są rewelka polecam

http://fitness.sport.pl/fitness/1,10770 ... fekty.html
Nawet jak będziesz miał najlepszy trening na brzuch i kupę tłuszczu, to nic nie będziesz widział. Możesz nie ćwiczyć brzucha wcale, ale jak zredukujesz tłuszcz, to będziesz miał sześciopaka. Wiec dla sześciopaka mniej jeść :)
Awatar użytkownika
Sylw3g
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3665
Rejestracja: 22 sty 2010, 23:47
Życiówka na 10k: 35:56
Życiówka w maratonie: 2:57:46
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Wywal ćwiczenia ze sztangą, bo wykonujesz je niepoprawnie technicznie. A ćwiczenie niepoprawne w takim wieku jest jeszcze groźniejsze, niż niepoprawne w wieku starszym.
Ale co, że biceps robi niepoprawnie? Tego nie da się spartolić, nawet mając 14lat. Nie demonizuj już. Niech chłopaki ćwiczą, tylko nie na wariata, a ta ich zaprawa sprawi, że w wieku lat 18-19 będą mieli przydatną bazę do dalszej zabawy ze sportem. Co do reszty zgoda - Dla was taki delikatny trening 3 razy w tygodniu to absolutnie wystarczająca częstotliwość.

malag201, ma racje. Prawda jest taka, że brzuch się robi w kuchni, a nie na siłowni. Moim zdaniem się zalałeś zbyt dużą ilością węglowodanów i się to odłożyło na bandziochu. Nie jest to nic strasznego. Tylko żebyś tam aby nie miał ciągot do głodzenia się, bo to wtedy uderzy w Ciebie z dwojoną siłą i rzucisz się po 3-5 dniach na lodówkę :oczko:

"Sukces to suma niewielkiego wysiłku powtarzanego z dnia na dzień"

Systematyczność!
Obrazek
BLOG | KOMENTARZE
5KM-17:19 10KM-35:56 15KM-55:18 (M.Czas) 21.1KM-1:18:41 42.2KM-2:57:46
BiegaczPolski
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 169
Rejestracja: 04 paź 2014, 12:27
Życiówka na 10k: 45
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

malag201 pisze:
BiegaczPolski pisze:ja ćwiczę brzuch tak jak pod tym linkiem (nie na filmie tylko poniżej masz opis 3 cwiczeń ze zdjęciami (Patryk Niekłań))
3 ćwiczenia codziennie po 15 minut i efekty są rewelka polecam

http://fitness.sport.pl/fitness/1,10770 ... fekty.html
Nawet jak będziesz miał najlepszy trening na brzuch i kupę tłuszczu, to nic nie będziesz widział. Możesz nie ćwiczyć brzucha wcale, ale jak zredukujesz tłuszcz, to będziesz miał sześciopaka. Wiec dla sześciopaka mniej jeść :)
to w 100% prawda, mięśnie były wzmocnione ale zaczęły być widoczne jak zrzuciłem tłuszcz
samymi ćwiczeniami na brzuch tłuszczu się nie zrzuci - najlepiej spalić go bieganiem :)
BiegaczPolski
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 169
Rejestracja: 04 paź 2014, 12:27
Życiówka na 10k: 45
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

[quote="Sylw3g"
malag201, ma racje. Prawda jest taka, że brzuch się robi w kuchni, a nie na siłowni. Moim zdaniem się zalałeś zbyt dużą ilością węglowodanów i się to odłożyło na bandziochu. Nie jest to nic strasznego. Tylko żebyś tam aby nie miał ciągot do głodzenia się, bo to wtedy uderzy w Ciebie z dwojoną siłą i rzucisz się po 3-5 dniach na lodówkę :oczko:

Systematyczność![/quote]

przede wszystkjim głodówka oznacza ze cokolwiek później zjesz organizm odkłada na zapas bo boi się ze znowu długo nie dostanie karmy, także trzeba jeść mądrze
placekko
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 21 paź 2014, 19:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dobrze, czyli sztangą cwiczyc ale tak w cwiczenia po 4 serie i starczy ? Bieganie tak, za chwile ide biegac, czy szkodzi bieganie codziennie ? I ile tak zajmie około co 2 dzien biegając z 4km i i jedzeniu 1700 kalori dziennie ? + ten biceps i dziękuje za porady.
ODPOWIEDZ