Przygotowania do maratonu

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Skyrik
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 21 paź 2014, 16:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć. Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na tym forum. Biegam od ponad roku i w najbliższą wiosnę chciałbym przebiec swój pierwszy maraton. Obojętnie narazie w jakim czasie byle go zaliczyć. Do wiosny jest jeszcze dużo czasu jednak już teraz zacząłem myśleć poważnie o zrealizowany tego celu. Moje pytanie jak brzmi: Jak przygotować się do tego maratonu? Nie chce jakiś konkretnych planów treningowych, ale bardziej wskazówki nad czym się skupić, ile trenować i jak. Jestem w stanie biegać niezależnie od warunków (jak nie na powietrzu to na bieżni ). Aha, jeszcze jedna sprawa. Czy poza samym treningiem powinienem się jeszcze nad czymś skupić dodatkowo?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
adam1adam
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1754
Rejestracja: 20 lis 2011, 09:59
Życiówka na 10k: 33:10
Życiówka w maratonie: 2:32:24

Nieprzeczytany post

na poczatek. baza -jak to mowia trenerzy tz. duzo biegania i praca nad tym w czym jestes slaby,
a przewaznie nad dynamika i szybkoscia.
Pieczar
Wyga
Wyga
Posty: 80
Rejestracja: 16 lip 2014, 10:18
Życiówka na 10k: 45:24
Życiówka w maratonie: 4:19:25

Nieprzeczytany post

Na początek myślę, że pomocne będzie jeśli napiszesz coś o sobie. Na jakim jesteś teraz poziomie, jakie masz czasy na 10km i HM?
Skyrik
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 21 paź 2014, 16:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

10 km- około 47 minut . HM- około 1 h 49 min. W przyszłym roku myślę ze dam radę pobić oba czasy, ale przy okazji chcialbym spróbować się właśnie maratonie.
robin
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 213
Rejestracja: 16 maja 2012, 10:35
Życiówka na 10k: 39:41
Życiówka w maratonie: 2:58:53

Nieprzeczytany post

Skyrik pisze:chciałbym przebiec swój pierwszy maraton. Obojętnie narazie w jakim czasie byle go zaliczyć.
Jeśli naprawdę obojętne, to moim zdaniem w ogóle się nie musisz przygotowywać, przejście 42 km nie wymaga od zdrowego człowieka półrocznego treningu.
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

robin pisze:
Skyrik pisze:chciałbym przebiec swój pierwszy maraton. Obojętnie narazie w jakim czasie byle go zaliczyć.
Jeśli naprawdę obojętne, to moim zdaniem w ogóle się nie musisz przygotowywać, przejście 42 km nie wymaga od zdrowego człowieka półrocznego treningu.
Nie zauważyłeś, że kolega chce przebiec a nie przejść??
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

Do wiosny masz sporo czasu. Jeśli nie masz ciśnienia na czas to biegaj tak żeby Tobie było wygodnie i przyjemnie. Wprowadź długie wybiegania, które przyzwyczają Cię psychicznie i fizycznie do dystansu maratońskiego.
ODPOWIEDZ