GRUDZIĄDZ BIEGA

piotrekh
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 09 gru 2012, 11:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witajcie drodzy kochani biegacze :uuusmiech: . Czy macie kochani świadomość, że podczas biegania szczególnie tego długodystansowego to nie nogi są najważniejsze, lecz nasz umysł :taktak: . Nasza podświadomość to posłuszny sługa, czujny doradca, który zawsze pracuje dla nas :taktak: . Może zapewnić nam wszystko, czego pragniemy i o czym myślimy, ponieważ za każdym razem znajduje sposoby znacznie wykraczające poza nasze możliwości fizyczne :taktak: . Jeżeli podczas maratonu nogi wam odmawiają posłuszeństwa a umysł podpowiada wam, aby na punkcie odżywczym przystanąć, napić się wody, zjeść banana to zróbcie to :taktak: . Doda wam to energii i pobiegniecie dalej :taktak: . Podświadomość wie, co dla was najlepsze :taktak: . Trzeba tylko sobie zakodować, że macie dobiec na metę. To taka moja motywacja dla przyszłych maratończyków, których powitamy w naszym gronie już w niedzielę :uuusmiech: . Oczywiście dotyczy to wszystkich biegaczy, bo nawet dystans 5 czy 10 km jest biegiem długim a większość z naszych abeowiczów biega właśnie takie odległości. Dzisiaj środa, więc widzimy się na naszym wspólnym treningu w ramach AB. Godzina jak zawsze 18.00 przy średnicówce koło Cerffura. Zaliczymy kilka dobrych kilometrów z podbiegami na zamkniętej jeszcze trasie średnicowej przed maratonem jak ulał poprawiające nasze biegowe możliwości. Pozdrawiam i życzę miłego dnia Andrzej :hej: .

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Przed nami listopad, więc czas wprowadzić do naszych treningów wzorem lat ubiegłych nie tylko morsowanie, ale również wizyty w saunie. Zrobiłem już rezerwację dla Akademii Biegania na Basenie przy ul.Kalinkowej na każdą sobotę w godzinach 11.00-12.00 począwszy od 8 listopada.
Sauna - co ci to da?

http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,1071 ... o_da_.html


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Jeśli ktoś szuka fachowej księgowej lub osoby do obsługi biura itp. to dajcie znać, bo mam jedna dziewczynę biegaczkę, która ma za dużo wolnego czasu i chce sobie popracować.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witajcie ponownie. Jak wam wiadomo dzisiaj na zaproszenie Prezydenta Grudziądza wziąłem udział, jako przedstawiciel Akademii Biegania w spotkaniu poświęconym koncepcji rozbudowy infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej na terenie Lasu Rudnickiego. W dyskusji uczestniczyli przedstawiciele firmy przygotowującej na zlecenie miasta kompleksową dokumentację a właściwie jej projektant, który również jest biegaczem, ( chociaż nie do końca zgadzam się z jego pomysłem na bieganie) oraz główne podmioty zainteresowane tą tematyką. Póki, co przedstawiony był tylko zarys, w jakim kierunku ma to wszystko pójść, ale jak dla mnie, ale zaznaczam, że jest to moja osobista refleksja i zdanie jestem tym wszystkim troszeczkę zdegustowany. Odnoszę uczucie, że miasto potraktuje nas biegaczy tak samo jak i rowerzystów, czyli powiedźcie swoje a my i tak zrobimy swoje. Mam nadzieję, że się mylę i nasze zdanie będzie się liczyło w realizacji tego przedsięwzięcia, ale póki, co pomysł nie do końca przypadł mi do gustu. Nie dziwię się już, że młodzież ucieka z naszego miasta skoro tak się podchodzi do rozwoju chociażby pod kątem rekreacji. Te wszystkie siłownie plenerowe z urządzeniami dla dziadków czy ścieżki w lesie dla kijkarzy. Oczywiście nie mam nic przeciw temu, bo w końcu każdy z nas kiedyś się zestarzeje i będzie korzystał z takich form aktywności, ale jeżeli chcemy postawić na młodzież to zaproponujmy im konkrety. Koszt przystanków gdzie była by możliwość poćwiczenia w stylu cross fit czy przeszkody dla biegaczy to o wiele mniej niż metalowy rowerek. To bardziej do nich przemówi i z chęcią pobiegną do lasu niż pomysł, aby nazwać szlaki „Twierdzą Grudziądz” prowadzące po tych kilku bunkrach w Rudniku. Owszem tablice informujące o tych obiektach jak najbardziej, ale nie cała tematyka. Nie przemawiają za mną argumenty, że przyjadą turyści i będą chcieli biegać, aby je obejrzeć. Od tego mamy cytadelę i ewentualnie przewodnika, który pokaże im pomniejsze bunkry. Ile tych turystów w Rudniku się pojawi. Skoro to wszystko ma być budowane z kasy miasta to myślmy przede wszystkim o naszych mieszkańcach. Nie chcę się wymądrzać, ale biegacze są grupą bodajże najliczniejszą i najczęściej korzystającą z lasy rudnickiego a za nimi Nordic Walking, spacerowicze… a ciągle przybywają nowi, więc nasze zdanie powinno liczyć się przede wszystkim. Podobno mają być kolejne konsultacje już w większym gronie z wszystkimi mieszkańcami. Obowiązkowo, więc musimy się tam wstawić i głośno powiedzieć, czego oczekujemy. Więcej opowiem na naszych treningowych spotkaniach oraz wysłucham waszych pomysłów. Pozdrawiam Andrzej.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witajcie ponownie kochani :uuusmiech: . Fajnie, że nasi biegacze z pod szyldu AB nie znają pojęcia czasu :nienie: . Dla nas istnieje tu i teraz-chwila obecna :taktak: . Tak, więc wstawili się pomimo już typowo jesiennej aury na naszym wieczornym treningu :taktak: . Trasa, jaką dzisiaj wybraliśmy nietypowa zaliczona przez nas po raz pierwszy i zapewne ostatni. Pobiegliśmy ostatnim odcinkiem średnicówki kończącej III etap. Były, więc dwa wiadukty i fajny podbieg gdzie zrobiliśmy sobie wspólną fotkę. Na początek oczywiście kilka spraw organizacyjnych, rozgrzewka a na koniec rozciąganie. Nie wiem jak wam, ale mi się podobało i czas szybciutko minął. Dziękuje i dobranoc. Andrzej :hej: .
Ps. Pozdrowienia dla wszystkich nowych osób, które dzisiaj z nami pobiegły a kilka ich było. Mam nadzieje, że się jeszcze u nas pojawicie.


Obrazek
Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Mówią, że każdy z nas posiada niepowtarzalne predyspozycje i talenty, a ich wykorzystanie i rozwój zależy tylko od nas samych i ja w to wierzę i się z tym zgadzam :taktak: . Wierzę, że nasi kolejni debiutanci uwierzą w swoje możliwości i już w niedzielę poradzą sobie z królewskim dystansem :taktak: . Pamiętajcie, że Prezes na was liczy i nie ma ściemniania, że na rowerze się przewróciłem czy kolano boli albo pogoda nie dopisała :hejhej: . Pozdrawiam wszystkich i zmykam na poranne bieganie, ćwiczonka i brodzenie na bociana w jeziorku. Andrzej :hahaha: .
Ps. Sprawy organizacyjne: Małgosia rozpoczęła zbiórkę na andrzejki. Koszt 70 zł/os. Tak do połowy listopada. Liczba miejsc ograniczona.
Żaneta do końca miesiąca zbiera na buty dla dzieci z Domu Dziecka wiec okażcie serce, kto jeszcze nie okazał a ma możliwości wspomóc.
Mamy już gotowe pisemka z prośbą do sponsorów, aby wspomogli nasz bieg dla orkiestry Owsiaka. Pomyślcie, komu można by je przekazać może znacie takie osoby.
Kto jeszcze nie opłacił biegu listopadowego w Grudziądzu to przypominam i zachęcam.


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dieta Dukana, dieta Atkinsa, dieta paleo, dieta Raw Food. Diety odchudzające są groźne dla zdrowia?

http://fitness.sport.pl/fitness/56,1113 ... html#TRCuk


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Z życia Akademii Biegania :uuusmiech: . Kolejne zaproszenie z Urzędu Miasta dla naszej AB na 4 listopada. Tym razem spotkanie będzie dotyczyć działalności Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz przeprowadzenie wyborów przedstawicieli Grudziądza do sejmiku województwa organizacji pozarządowych jak również promowanie wolontariatu. Z naszego stowarzyszenia wskazałem zgodnie z przesłanym pismem, jako najbardziej zaangażowanego wolontariusza naszego wice Irka Lipińskiego :taktak: . Czy zostanie wyróżniony wśród tylu grudziądzkich wolontariuszy to nie wiem, ale dla mnie jest on najlepszy z najlepszych, dla którego pomoc innym nie jest obca i zawsze można na niego liczyć :uuusmiech: . Oczywiście wśród nas jest wielu takich jak Irek i na was wszystkich można polegać, za co serdecznie dziękuję :taktak: . Pozdrawiam Andrzej. :hej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witajcie drodzy kochani biegacze :uuusmiech: . Większość ludzi idzie przez życie i czeka aż coś się wydarzy, a nie planuje... - kieruje nimi w ten sposób tzw. ślepy los, a nie konkretne cele, ukierunkowane na wyzwania i osiągnięcia. Na całe szczęście nie dotyczy to naszych biegaczy z Akademii Biegania Grudziądz. My planujemy, my jesteśmy ukierunkowani na określone cele a tych nam nie brakuje :nienie: . Ten weekend będzie obfitował w wiele wydarzeń w naszym życiu. W sobotę spora ekipa będzie biegać w Tucholi na dystansie 15 km w fajnym biegu prowadzącym przez Bory Tucholskie. Niedziele zaś zarezerwowali sobie nasi maratończycy i przyszli maratończycy oni jadą do Torunia :uuusmiech: . Tczew i Gdańsk wybrali sobie biegacze, którzy pobiegną 21 km z małym haczykiem :uuusmiech: . Natomiast Rudnik pozostaje dla tych, którzy zostają na miejscu zarówno w sobotę jak i niedzielę w tym dla mnie :taktak: . Koniec października i listopad to okres gdzie zwalniam tempa i odpoczywam po całym sezonie startów nabierając sił na mocne zimowe treningi przygotowujące mnie do sezonu 2015. No to kochani zaczynamy nasz biegowy weekend :taktak: . Liczę na wasze relacje zarówno te pisane jak i fotograficzne z zawodów i za wszystkich trzymam kciuki. Prezes Andrzej :hej: .
Ps. Specjalne podziękowania dla Piotra Ślebody z MORiW, który dzisiaj jedzie do Warszawy gdzie odbierze nagrodę –grant z Lidera Animatora za konkursowy pomysł, jaki wraz z Izą Piwowarską chcieliśmy wprowadzić na kolejną edycję Biegu Trzech Plaż a jest to Junior B3P, czyli bieg dla najmłodszych poprzedzający bieg główny. :uuusmiech:


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Kwas foliowy - strażnik układu nerwowego

http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,1014 ... html#TRCuk


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wszystkim, którzy biegną w weekend życzę nowych życiówek i przebiegnięcia wszystkich kilometrów jakie macie do pokonania. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Załączam artykuł będący podpowiedzią dla maratończyków na ostatnie posiłki przed startem. Osobiście dzień przed jem na obiadokolację makaron, na śniadanie w dzień startu bułkę popitą jogurtem i biorę banana na drogę powrotną. W trakcie biegu popijam to czym częstują. ;)
http://biegologia.pl/odzywianie-przed-m ... we-zasady/
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

No kochani debiutanci nasi a już za chwilę nasi maratończycy :uuusmiech: :taktak: . Nie sposób być naprawdę szczęśliwym, nie poznając w pełni swoich możliwości. Te poznacie już jutro mierząc się z królewskim dystansem na trasie Toruńskiego Maratonu. Pamiętajcie, że szczęście ma różne oblicza, zawsze jednak droga do jego osiągniecia polega na zdobyciu świadomości siebie i konfrontacji ze swoim światem wewnętrznym –zarówno marzeń i wzniosłych celów, jak i leków, ograniczeń i cieni. Nie nakładajcie sobie zabójczego tempa tylko po to, aby zrobić dobry wynik, bo może to przynieść odwrotny skutek. Będzie moc, będziecie czuć Powera to pobiegniecie, ale nic się nie stanie jak czas będzie inny niż zakładaliście. Przecież jest tyle czynników korzystnych i niekorzystnych, które są nie do przewidzenia, więc zawsze możemy je uwzględnić. Mogą to być nieodpowiednie warunki pogodowe i już mamy pod górkę, ale może też wam pomóc doping kibiców i dzięki temu urywacie kolejne cenne sekundy. Zresztą, co ja wam będę opowiadał. Pobiegniecie i sami zobaczycie jak to jest pobiec maraton :taktak: . Akademia Biegania będzie trzymać za was kciuki :taktak: :taktak: :taktak: . Załatwiłem wam również dodatkową godzinę snu :hejhej: więc nie zapomnijcie przesunąć wskazówek zegara z 3 na 2. Za to liczymy na waszą relację, wasze doznania i przemyślenia z tej przygody. No dobrze wy dzisiaj już odpoczywacie, ale pozostali mam nadzieję pojawią się przed plażą miejską na naszym porannym treningu. Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego weekendu. Andrzej. :hej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Zmiana czasu

http://www.kalendarzswiat.pl/zmiana_czasu/


[img]http://img4.demotywatoryfb.pl/
/uploads/201410/1414078705_bnacmo
_600.jpg[/img]
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
ODPOWIEDZ