Łemkowyna Ultra Trail 2014

Dla biegowych górali wyżynnych i nizinnych!
pawulon511
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 09 kwie 2014, 18:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Co powiecie na nowe jesienne wyzwanie po dzikim Beskidzie Niskim? Właśnie ruszamy z nową inicjatywą - Łemkowyna Ultra Trail. Trasa poprowadzi nas z Krynicy do Komańczy cały czas podążając głównym szlakiem beskidzkim. Bieg jest organizowany w 2 trasach: ŁUT150 z przewyższeniami +5200/-5300 oraz ŁUT70 +2250/-2250. Zważywszy na termin a mianowicie 24-26.10.2014r podczas biegu będzie można podziwiać wspaniałą paletę kolorów oraz niesamowite pejzaże serwowane przez górską jesień. Mamy nadzieje, że poprzez starania na biegu będzie można uzyskać punkty do UTMB, a nie będzie ich mało bo odpowiednio 4 i 2pkt na długiej i krótkiej trasie. Szczegółowe informacje będą dostępne już niedługo na ruszającej już wkrótce stronie http://www.ultralemkowyna.pl oraz na fanpage https://www.facebook.com/lemkowynaultratrail

Do zobaczenia na trasie!
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
rubin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4232
Rejestracja: 24 sie 2012, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

już wiemy, wiemy i czekamy z niecierpliwością na zapisy :)
pawulon511
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 09 kwie 2014, 18:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

postaramy się jak najszybciej podać informacje o planowanym terminie otwarcia zapisów :oczko:
Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

Jakie przewidywane wpisowe :)?
Awatar użytkownika
rubin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4232
Rejestracja: 24 sie 2012, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

spore; tu masz stronę roboczą:
http://ultralemkowyna.wordpress.com/info/
Ludziowiec
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 26 lut 2013, 08:20
Życiówka na 10k: 42:02
Życiówka w maratonie: 3:20:20
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Chyba nie tak wielkie porównując do. np. Rzeźnika. Krynica to też wydatek 150zł,a mamy tutaj typowo ekonomiczne wskaźniki. Gdyby nie one byłoby znacznie drożej.
BUGT też do "tanich biegów" nie należy.

Różnica jest taka, że tam to biegi sprawdzone lub przez "sprawdzone osoby". Natomiast w tym przypadku mamy "do czynienia" z firmą, niezależnie przez kogo prowadzoną, co u mnie budzi takie trochę ostrożne podejście do Orga i I Edycji biegu.
Ok - wiem, czytałem kto zacz W.G. - ale Firma to Firma (sorry, takie lekkie spaczenie prawno - ekonomiczne).

A optymistycznie? Świetny, REWELACYJNY Pomysł. I ile planowanych pkt. do UTMB... I te szlaki, i wysiłek :bum: i widoki :spoczko:

... i warunek 4 pkt. do uczestniczenia...? To rozumiem, że kończąc np. Transjurę - zostanę zakwalifikowany, ale Rzeźnika - to już raczej nie? Ciekawe... :niewiem:

NA koniec - jak wszystko co nowe i ciekawe budzi kontrowersje, wywołuje różne opinie.... TYPOWE :hahaha:
Jeśli pokonasz co wcześniej nie znałeś, to poznanie właśnie rozpocząłeś od siebie.
Awatar użytkownika
rubin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4232
Rejestracja: 24 sie 2012, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

aj tam :hejhej: , jest jeszcze kilka innych biegów, które dają punkty; z resztą są one potrzebne jedynie do tego dłuższego biegu, ŁUT 150;
pomysł spodobał mi się tak bardzo, że na jego rzecz postanowiłam zrezygnować z 66km w Krynicy:)
Ludziowiec
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 26 lut 2013, 08:20
Życiówka na 10k: 42:02
Życiówka w maratonie: 3:20:20
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Prawdę powiedziawszy, to poza słowem "w temacie" i jeszcze zakorzenionym we mnie różnym podejściem do podmiotów - organizatorów: ngo a firmy, to NIE MA CZEGO SIĘ CZEPIĆ.

Poza tym ile osób w ogóle interesuje punktacja do UTMB - przecież nie o to chodzi i nie tylko o to.
I jeszcze jedno: przecież sami niekiedy przyłączamy się do dyskusji nad celowością ustawienia jednak jakiś progów/warunków do naprawdę wymagających biegów...

Swoją drogą sam mam dylemę czy jednak zamiast planowanego (po cichu, żeby Rodzina nie słyszała - trzeba niekiedy grunt przygotować :taktak: ) DFB nie skusić się na Łemkowego Ultrasa...

Aha. Jako Polak - jakieś ale muszę znaleźć. No, zwyczajnie muszę. Nawet jeśli to tylko moja "wydumanka"... :hejhej:

... i roaming... :trup:

...spanie w lesie...??? :chlip:

I zakryte no...no....nogi...?!?!?! To będą ...... ŻMIJE!?!?!?!?! :wrrwrr:
Jeśli pokonasz co wcześniej nie znałeś, to poznanie właśnie rozpocząłeś od siebie.
Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

Tylko czy 13 godzin dla amatora będzie wystarczające?
Ludziowiec
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 26 lut 2013, 08:20
Życiówka na 10k: 42:02
Życiówka w maratonie: 3:20:20
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

jedz_budyn pisze:Tylko czy 13 godzin dla amatora będzie wystarczające?
W biegu po TAKIM terenie - nie sądzę.
Wszędzie można spotkać Amatora, który da radę ten czy inny bieg ukończyć w jakimś ustalonym limicie, ale na szlaku Bieszczadzkim, gdzie tereny i zbliżone i identyczne jak Rzeźnik... Niby różnica 10 km i 3h ale to jednak różnica... I ten profil trasy, też pobudza wyobraźnię. Aż ścięgna grają.
Raczej mocne wyzwanie...
....aż się Człowiek zapala...
... się Zapala...
Jeśli pokonasz co wcześniej nie znałeś, to poznanie właśnie rozpocząłeś od siebie.
tajt28
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 282
Rejestracja: 10 sty 2013, 16:09
Życiówka na 10k: 39:48 min
Życiówka w maratonie: 3:05:30
Lokalizacja: Polska B

Nieprzeczytany post

Jeśli chodzi o organizatora, to biegłem "pod nim" w zeszłym roku w Wigry Maraton i do organizacji nie miałem żadnych zastrzeżeń. Trasa dobrze oznakowana, żarełko aż za dobre w trakcie biegu. W tym roku też lecę i zastanawiam się poważnie nad Łemkowyną. Byłby to mój debiut w górach, ale gdzieś trzeba zacząć.
Obrazek
pawulon511
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 09 kwie 2014, 18:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Chwilę to trwało ale już jest nowa strona Łemkowyny http://www.ultralemkowyna.pl , gdzie możecie dowiedzieć się wszystkich niezbędnych informacji o biegu :oczko: .
blink
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 788
Rejestracja: 14 wrz 2010, 10:31
Życiówka na 10k: 53
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Beskid

Nieprzeczytany post

Ja w kwestii regulaminu - czy rękawiczki nie powinny być na sznurku?
Każdy pije według własnego pragnienia...

Obrazek
Krzysztof Gajdziński
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2013, 20:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rozjaśniając wątpliwe kwestie:

- rękawiczki nie musza, ale mogą być na sznurku - wg upodobań

- limity - 13h to naprawdę czas niewyśrubowany na ŁUT70. Jest 10km mniej niż na Rzeźniku, 1000m mniej podejść, oprócz tego kilka kmów asfaltem (niestety GSB tak prowadzi). Lecieliśmy ŁUT 70 w całości jednego dnia, robiąc po drodze zdjęcia, kręcąc filmiki i w ogóle tempo relaks z postojami- całość zajęła nam 10h05m. Żeby pokonać całość w 13h wystarczy:
1) maszerować żwawo w terenie,
2) przetruchtać te kawałki asfaltów, które są na trasie
3) nie piknikować zbytnio na PK

- punkty UTMB na ŁUT 150 - nie trzeba ich mieć - będzie można wysłać nam wykaz swoich startów ultra z linkami do wyników i będziemy to weryfikować

- zapisy otwieramy 15 maja, wkrótce opublikujemy szczegóły dot. procedury zapisów

Serdeczności!
blink
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 788
Rejestracja: 14 wrz 2010, 10:31
Życiówka na 10k: 53
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Beskid

Nieprzeczytany post

Poważnie zamiarujecie sprawdzać czapki, rękawiczki i skarpetki?
Każdy pije według własnego pragnienia...

Obrazek
ODPOWIEDZ