Mięsień Podkolanowy

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Fuchas
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 15
Rejestracja: 24 sie 2013, 11:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam.

Mam problem z mięśniem podkolanowym ( http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/150 ... 40971.html ) . Mianowicie ból był odczuwalny już ok 4-5 h po treningu. Natomiast podczas ćwiczeń rozciągających, które wykonywałem bezpośrednio po biegu dało się już odczuć iż mięsień jest bardzo spięty. Trening miał miejsce 14.09 natomiast już prawie 19.09 i ból się dalej utrzymuje jest dokuczliwy utrudnia chodzenie nie wspomne o biegu ( biegam śródstopie/palce ) . Czy ktoś z forumowiczów miał już podobny problem i jak długo taki stan mięśnia zakwaszonego ( tak mi się przynajmniej wydaje ) się utrzymuje. Dodam tylko że nie pomagają maści rozgrzewające i maść z diklofenakiem lub ibuprofenem tak samo.
New Balance but biegowy
bananl
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2013, 16:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

cześć,
byłem u fizjoterapeuty z podobnym problemem (ból pod kolanem po grze w piłkę oraz intensywnym rozciąganiu się), po krótkim wywiadzie zbadał mi kolano w tylnej części, okazało się że mam mocno spięty właśnie mięsień podkolanowy - jest to bardzo częsta przypadłość biegaczy i ogólnie sportowców. Pomaga tylko masaż tego mięśnia (rozluźniający, niestety bardzo, bardzo bolesny). Podobno ciężko o ćwiczenie, które mógłbyś robić samemu w celu rozluźniania tego mięśnia.

pozdrawiam,

Łukasz
Awatar użytkownika
herson
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1681
Rejestracja: 19 cze 2001, 10:04
Lokalizacja: już tylko okolice Krk i góry :)

Nieprzeczytany post

polecam gruby wałek i siedząc, rolowanie na wyprostowanej nodze
Awatar użytkownika
herson
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1681
Rejestracja: 19 cze 2001, 10:04
Lokalizacja: już tylko okolice Krk i góry :)

Nieprzeczytany post

jak znalazł dla Ciebie http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic. ... 80#p627880 i patent mariuszuk
ODPOWIEDZ