Nabiał.

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
grzegorz87r
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 15 lip 2014, 12:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy dostarczanie organizmowi składników pochodzących z nabiału jest istotne ? Od paru miesięcy nie piję w ogóle mleka, żadnych jogurtów- nic. Postanowiłem, że włącze to do swojej diety, lecz problem w tym, że jogurty owocowe nie są zbyt zdrowe. Możecie ewentualnie jakieś polecić ? Posiadam blender, więc pomyślałem że mogę sobie sam zrobić jakiś koktajl/szejk owocowy. Będzie to już chyba zdrowsze niż sklepowe jogurty.
New Balance but biegowy
tanhauser
Wyga
Wyga
Posty: 54
Rejestracja: 14 lip 2009, 14:45

Nieprzeczytany post

Kupujesz zwykły jogurt naturalny, dosypujesz do niego garść musli, kilka orzechów i dowolnych owoców sezonowych, których teraz jest ogrom. Całość można lekko dosłodzić, a jak ktoś liczy kalorie, to zaprawić słodzikiem w płynie.
Lepszego śniadania ze świeczką szukać. :hej:
Walczyliśmy jak lwy, padaliśmy jak muchy.
Obrazek
Krzychu M
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5220
Rejestracja: 15 mar 2012, 11:32
Lokalizacja: okolice Krakowa

Nieprzeczytany post

Ja uwielbiam serek typu włoskiego czyli ser biały tylko z zawartością 13% tłuszczu,mozzarellę,jogurt grecki.
Czasem serek mascarpone.Wybór jest duży i powinieneś znależć coś co lubisz.
Prawie codziennie jem serek włoski lub mozzarellę z pomidorami,oliwą i octem balsamicznym,ewentualnie z pesto.
Z serka możesz robić twarożki lub jeść na słodko z dżemem lub miodem.
Mascarpone to mi pasuje nawet z kabanosami czy salami. :oczko:
Do jogutu greckiego możesz powrzucać co chcesz:orzechy,słonecznik,migdały,pestki z dyni,żurawinę.....itp.
Beniu22
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 18 wrz 2014, 14:37
Życiówka na 10k: 42,23
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Krzychu M - cały nabiał który wymieniłeś to nabiał o wysokiej zawartości tłuszczu. Zasady komponowania racjonalnej diety zalecają wybierać nabiał chudy ;-)
Krzychu M
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5220
Rejestracja: 15 mar 2012, 11:32
Lokalizacja: okolice Krakowa

Nieprzeczytany post

Beniu22 pisze:Krzychu M - cały nabiał który wymieniłeś to nabiał o wysokiej zawartości tłuszczu. Zasady komponowania racjonalnej diety zalecają wybierać nabiał chudy ;-)
Nie zgadzam się.Przeczytaj więcej o LCHF a także o tym jakie niezdrowe są produkty odtłuszczone.
Beniu22
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 18 wrz 2014, 14:37
Życiówka na 10k: 42,23
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Jeżeli zależy nam na zdrowiu to należy stosować się do zasad racjonalnego żywienia, a nie do diet alternatywnych. Nie polecam nabiału odtluszczonego tylko o niskiej zawartości tłuszczu.
Krzychu M
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5220
Rejestracja: 15 mar 2012, 11:32
Lokalizacja: okolice Krakowa

Nieprzeczytany post

Dobrze,że każdy ma inne zdanie i je co innego.W przeciwnym wypadku strasznie mało urozmaicone byłoby to jedzenie jakby producenci przestali produkować np.tłusty nabiał. :oczko:

Żeby było jasne nie stosuję LCHF tylko zbilansowaną dietę opartą o dużą ilość surowych warzyw,trochę owoców.Dużo
płatków owsianych i ryb.Z mięs to w zasadzie chuda wołowina(tłuste mięsa mi nie pdchodzą) a nabiał tłusty,bo taki mi smakuje. :hej:
Ogólnie jem nie przetworzone produkty(zero soków,słodyczy i innych "gotowców")na które mam w danej chwili ochotę.
I tak jest okres gdzie zjadam 40 jajek tygodniowo,po czym jest okres gdzie pochłaniam dużo tłustych ryb.
Bywało,że zjadałem 2-2,5kg jabłek dziennie.Wyznaję zasadę,że organizm sam sobie wszystko "reguluje".
Od 2 lat mam niski poziom tłuszczu(8-9%) i zależności od okresu intensywości biegania mój organizm potrzebuje
innych składników.Np.w lipcu gdzie biegałem 11-12 w tygodniu po 120-150km/tydz zapotrzebowanie kaloryczne
było tak duże to zdarzało mi się zjadać słodycze,głównie lody po treningu i nie robię z tego tragedii.
pozdr.
ODPOWIEDZ