Qba Krause - komentarze

Komentarze do blogów treningowych, komentujcie w tym dziale w nie w blogach

Moderator: infernal

Awatar użytkownika
PATATAJEC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2048
Rejestracja: 05 sie 2009, 21:53
Życiówka na 10k: 00:44:26
Życiówka w maratonie: 04:33:53
Lokalizacja: KPN
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Witaj!

Bardzo fajnie zacząłeś! Podoba mi się treść pierwszych wpisów, a szczególnie fragment z pozdrawianiem się biegaczy. Doświadczyłem tego parę razy (w okolicach, biegaczy jest chyba ułamek promila) i mam takie samo wrażenie :). Jeśli mijam jakiegoś biegacza, to również oprócz pozdrowienia, staram się mu przesłać jakiś ładunek pozytywnej energii - sam nie wiem jak to określić, ale mam wrażenie, że działa. Każde takie spotkanie jest dla mnie pewnego rodzaju motywatorem i poprawiaczem nastroju.

Fajnie by było, gdyby udało Ci się odmierzyć kilometrowe odcinki na stałej trasie i zaznaczyć je w jakiś sposób, tak, żebyś je mógł rozpoznać. Rower z licznikiem powinien się do tego nadać. Te dodatkowe cyferki, które możesz wyciągnąć z treningu, pozwolą orientować się w postępach. Możesz też skorzystać z GEOPORTALU, by mierzyć dość dokładnie odległości.

Pozdrawiam!
New Balance but biegowy
bleez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1398
Rejestracja: 02 paź 2007, 08:25
Życiówka na 10k: 39:38
Życiówka w maratonie: 3:25:27
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Nieprzeczytany post

A jak mijamy biegaczkę to klata do przodu, wyprostowani i ładny rytmiczny krok....a co! :oczko: No i oczywiście pozdrawiamy się :)
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

Bleez: przyznam szczerze, że jak z przeciwka ktoś biegnie, to często nawet mimowolnie przyśpieszam :hahaha:

Patatajec: udało mi się odmierzyć odcinki za pomocą Google Earth, w następnych wypiskach uzupełnię czasy o odległości.

Przy okazji dzięki za buttony.

Dzisiaj pierwsze podejście do biegowego powrotu z pracy - jutro relacja.
Awatar użytkownika
piter82
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3381
Rejestracja: 31 lip 2008, 11:57
Życiówka na 10k: 40:32
Życiówka w maratonie: 3:22:xx
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Nieprzeczytany post

bleez pisze:A jak mijamy biegaczkę to klata do przodu, wyprostowani i ładny rytmiczny krok....a co! :oczko: No i oczywiście pozdrawiamy się :)
ha ha no tak :-)
Ciągle do przodu pokonując własne słabości
10k - 40:32 - 05.10 15k - 01:04:39 - 09.10 21,097k - 1:29:57 - 09.10 42,195k - 03:22:36 - 09.09
Mój Blog Aktywni Sportowo
GG 730243
Awatar użytkownika
PATATAJEC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2048
Rejestracja: 05 sie 2009, 21:53
Życiówka na 10k: 00:44:26
Życiówka w maratonie: 04:33:53
Lokalizacja: KPN
Kontakt:

Nieprzeczytany post

bleez pisze:A jak mijamy biegaczkę to klata do przodu, wyprostowani i ładny rytmiczny krok....a co! :oczko: No i oczywiście pozdrawiamy się :)
Hahaah - ja to nawet jak nie-biegaczkę mijam to klata do przodu idzie, oddech się spłyca, tempo wzrasta i wzrok wyostrza! Gorzej jak mam ustawionego Garmina na nie przekraczanie tętna - wtedy jak mijam taką biegaczkę czy nie-biegaczkę to dziad mi piszczy i cały czar pryska! :D
Qba Krause pisze:Przy okazji dzięki za buttony.
Cieszę się, że się spodobały :) - niech służą!
Awatar użytkownika
mimik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4097
Rejestracja: 16 maja 2009, 19:42
Życiówka na 10k: 38:56
Życiówka w maratonie: 03:44:08
Lokalizacja: okolice wrocławia

Nieprzeczytany post

wy to macie dobrze, ja mieszkam i biegam w małej pipiduwie 5 tys inhabitants ;) ... cały czas biegam sam... raz tylko widziałem kogos biegającego, ale to chyba ktos z zewnątrz zachaczył przypadkowo o moje zadupie... teraz biegam głównie wieczorami a więc tylko po mojej mieścinie, jak biegne 10 km to przebiegam ja w dłuż i szerz prawie podwójnie :D.. a ludzie naprawde patrza sie na mnie jak bym z kosmosu przyleciał, tym bardziej że teraz biegam w długich leginsach... jak jakieś wiejskie dziewuchy, albo jakies wyrostki spojrza sie na mnie biegnącego w takim stroju, to wtedy naprawde chce mi się szybko biec, wręcz uciekac ;D

... jedyny plus to rzeczywiście, nie daleko do lasu, dużo polnych nadrzecznych scieżek, ale u mnie to tylko w weekend
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

Po niedzielnym biegu mogę powiedzieć: rozumiem Cie doskonale. Mój pierwszy bieg w legginsach wywołał histeryczny śmiech dwóch koleżanek czekających na autobus.
Awatar użytkownika
cafe
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 587
Rejestracja: 06 paź 2009, 11:52
Życiówka na 10k: 00:58
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: za LAS-kiem ;-)

Nieprzeczytany post

Witam :-)

przy Sapkowskim rzeczywiście czas ucieka w tempie świetlnym, przeczytałam wszystkie części sagi :bleble:

Co do pozdrawiania ... to różnie to bywa. Ja zawsze macham łapką, choć biegam z głośną muzyką na uszach, ale widzę, że gdybym nie wykonała pierwsza tego gestu - to nie każdy jest chętny do odpowiadania.

Może to wynik tego, że po średnio 10 km jestem spocona, czerwona i pewnie z lekkim obłędem w oczach ;-)

Jak widzę mężczyzn w leginsach, to zawsze przypomina mi się bajka Incredibles
;-)

Obrazek
Awatar użytkownika
mimik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4097
Rejestracja: 16 maja 2009, 19:42
Życiówka na 10k: 38:56
Życiówka w maratonie: 03:44:08
Lokalizacja: okolice wrocławia

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:Po niedzielnym biegu mogę powiedzieć: rozumiem Cie doskonale. Mój pierwszy bieg w legginsach wywołał histeryczny śmiech dwóch koleżanek czekających na autobus.
to jest dowód na to, że tak podstawowy sport jak bieganie, w naszym kochanym kraju jest czymś rzadkim i elitarnym :hej:

cafe pisze:przy Sapkowskim rzeczywiście czas ucieka w tempie świetlnym, przeczytałam wszystkie części sagi
bardzo fajna przygodówka, idealnie się czyta w taka aure jak teraz, własnie koncze wiedzmina, została mi jeszcze "Pani Jeziora"... jak skończe Wiedzmina, to zabieram się za Lema... zawsze miałem na niego ochote... ;)

kiedyś spróbuje w stroju Incredibles sie przebiegnąc po mojej wiosce :hejhej: :hejhej:
Awatar użytkownika
cafe
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 587
Rejestracja: 06 paź 2009, 11:52
Życiówka na 10k: 00:58
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: za LAS-kiem ;-)

Nieprzeczytany post

Jak podoba Ci się Sapkowski, proponuję sięgnąć po Pilipiuka. Seria opowiadań o Jakubie Wędrowyczu, przy "weźmisz czarno kure " śmiałam się w głos ... w autobusie ;-)

http://czytelnia.onet.pl/0,2688,0,1,nowosci.html
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

dzięki za radę - na pewno sięgnę. Chociaż szczególnym fanem fantastyki i fantasy nie jestem, mam kilku swoich ulubionych autorów, do których lubię wracać. Na razie Sapkowski - pierwsza część sagi ma 12 godzin w audiobooku, więc będę musiał dużo biegać, żeby "przeczytać" całą sagę...
Awatar użytkownika
cafe
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 587
Rejestracja: 06 paź 2009, 11:52
Życiówka na 10k: 00:58
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: za LAS-kiem ;-)

Nieprzeczytany post

Nie znalazłam nic na ten temat, ale Papież był znany z niecodziennych, entuzjastycznych wypowiedzi. Sama jestem ciekawa co takiego mógłby powiedzieć szerzej na ten temat.

Uważaj na przeziębienie, u mnie ciągnęło się przez 3 tygodnie. Niby niewinny katarek, a później złozyło mnie na tydzień do łóżka :-(
Lepiej nawet odłożyć bieganie na kilka dni.

22 października

choroba się rozprzestrzeniła :-( ?
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko takie, których nie pragniemy zbyt mocno ...
blog
komentarze
Obrazek
Awatar użytkownika
mimik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4097
Rejestracja: 16 maja 2009, 19:42
Życiówka na 10k: 38:56
Życiówka w maratonie: 03:44:08
Lokalizacja: okolice wrocławia

Nieprzeczytany post

Qba Krause jaki to sport uprawiałeś, że taka zacięta rywalizacja była miedzy zawodnikami, boks ? :)

a porpo Twoich spostrzeżeń...np w islamie wyróżnia się mały i duży dżihad:

- mały dżihad - walka z przeciwnikiem zewnętrznym
- duży dżihad - ten najwazniejszy, to walka z samym sobą... i bieganie takie własnie jest i to jest piękne [peace] ;)
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

Hihi, boks to nie był, tak naprawdę to tenis stołowy.
Rzecz w tym, że rywalizacja była bardzo zacięta, często nie fair, układy w klubie bardzo niefajne, taki polski światek sportowy, który obrzydził mi skutecznie rywalizację sportową z moim własnym udziałem.

Dzięki za info o dżihadzie, bardzo ciekawe.
Foo
Wyga
Wyga
Posty: 78
Rejestracja: 25 wrz 2009, 12:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

szkoda, ze takie podejscie slabej rywalizacji tak czesto sie spotyka :/ Moze kazdy powinien zaczynac od biegania i potem zaszczepiac duzy dzihad w kazdej innej dyscyplinie ?;)

A z bieganiem to nie jest tak, ze moze byc i takie i takie ? w koncu mozna rywalizowac (pewnie tez niezbyt czysto - wpychajac kolege do kaluzy ;p) w wyscigach. Tu nawet za jednym razem moze byc jeden wygrany i 10tys przegranych - to dopiero dramat :P
ODPOWIEDZ