Darekbe - Komentarze

Komentarze do blogów treningowych, komentujcie w tym dziale w nie w blogach

Moderator: infernal

Darekbe022
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 801
Rejestracja: 03 gru 2011, 22:58
Lokalizacja: Kraków (NH)

Nieprzeczytany post

Cześć:)

Za wszelką pomoc i porady, z góry wielkie dzięki.
New Balance but biegowy
LadyE
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3883
Rejestracja: 28 lut 2010, 19:33

Nieprzeczytany post

czesc Darekbe!!
w doradzaniu jestem kiepska ale trzymac kciuki bede ;)
Awatar użytkownika
Jarlaxle
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 197
Rejestracja: 23 kwie 2008, 22:44
Życiówka na 10k: 32:26
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Z 4:47 na 4:10 to kosmos i nie wiem czy do zrobienia w rok. A tym bardziej podczas testów na AWF, w Krakowie biega się na żużlu i bez kolców, w dodatku kandydatom najgorzej wychodzi bieg, z własnych doświadczeń pamiętam że większość biegała 5min++, a samemu ciężko coś nabiegać, gdy nikt nie napiera.
Mimo to trzymam kciuki :) w końcu trening czyni mistrza :P obyś jak najwięcej sekund urwał z obecnej życiówki :)
10km- 32:26
21.097km- 1:12:03
Darekbe022
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 801
Rejestracja: 03 gru 2011, 22:58
Lokalizacja: Kraków (NH)

Nieprzeczytany post

Jarlaxle pisze:Z 4:47 na 4:10 to kosmos i nie wiem czy do zrobienia w rok. A tym bardziej podczas testów na AWF, w Krakowie biega się na żużlu i bez kolców, w dodatku kandydatom najgorzej wychodzi bieg, z własnych doświadczeń pamiętam że większość biegała 5min++, a samemu ciężko coś nabiegać, gdy nikt nie napiera.
Mimo to trzymam kciuki :) w końcu trening czyni mistrza :P obyś jak najwięcej sekund urwał z obecnej życiówki :)



Brak mi jeszcze doświadczenia,aby w racjonalny sposób oceniać możliwości i cele, pewnie z czasem zostaną one zweryfikowane przez życie. Dzięki
Darekbe022
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 801
Rejestracja: 03 gru 2011, 22:58
Lokalizacja: Kraków (NH)

Nieprzeczytany post

Jarlaxle pisze:Z 4:47 na 4:10 to kosmos i nie wiem czy do zrobienia w rok. A tym bardziej podczas testów na AWF, w Krakowie biega się na żużlu i bez kolców, w dodatku kandydatom najgorzej wychodzi bieg, z własnych doświadczeń pamiętam że większość biegała 5min++, a samemu ciężko coś nabiegać, gdy nikt nie napiera.
Mimo to trzymam kciuki :) w końcu trening czyni mistrza :P obyś jak najwięcej sekund urwał z obecnej życiówki :)



Brak mi jeszcze doświadczenia,aby w racjonalny sposób oceniać możliwości i cele, pewnie z czasem zostaną one zweryfikowane przez życie. Dzięki
Darekbe022
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 801
Rejestracja: 03 gru 2011, 22:58
Lokalizacja: Kraków (NH)

Nieprzeczytany post

Chciałbym zapytać się w sprawie butów do biegania, możecie polecić mi jakieś buty do biegania odpowiednie dla początkującego ??
b_j_j
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 244
Rejestracja: 26 mar 2007, 21:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Nie chciałbym być złym prorokiem, ale 4'10" na 1500m to dosyć dobry wynik jak na rok treningu. Miałem taką życiówkę i uwierz mi, że człowiek bez większego talentu musi się sporo napocić, żeby to pobiegać.

Musisz być w stanie przebiec 1,5 km ze średnią prędkością 2'46"/km. Do tego potrzebna jest nie tylko szybkość, ale i spora wytrzymałość.
W okresie zimowym powinieneś mocno popracować w 2 i 3 zakresie (biegi z tempem progowym i maratońskim - pod 1500m powinno wystarczyć około 6-8km zależnie od charakteru treningu), oswoić się z kilometrażem, cały czas pamiętając o przebieżkach i treningach ogólnorozwojowych. Następnie stopniowo trzeba będzie wejść w treningi na prędkości startowej i szybszej (interwały, tempa, treningi rytmowe). Żeby pobiegać na tym poziomie musisz mieć spore zapasy szybkościowe. Dlatego też uważam, że z planu który wrzuciłeś pobieganie tego jest praktycznie niemożliwe.
Będę trzymał kciuki, mam nadzieję, że mocno się mylę ;)
PS Ubiór to detal :hejhej:
Darekbe022
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 801
Rejestracja: 03 gru 2011, 22:58
Lokalizacja: Kraków (NH)

Nieprzeczytany post

b_j_j pisze:Nie chciałbym być złym prorokiem, ale 4'10" na 1500m to dosyć dobry wynik jak na rok treningu. Miałem taką życiówkę i uwierz mi, że człowiek bez większego talentu musi się sporo napocić, żeby to pobiegać.

Musisz być w stanie przebiec 1,5 km ze średnią prędkością 2'46"/km. Do tego potrzebna jest nie tylko szybkość, ale i spora wytrzymałość.
W okresie zimowym powinieneś mocno popracować w 2 i 3 zakresie (biegi z tempem progowym i maratońskim - pod 1500m powinno wystarczyć około 6-8km zależnie od charakteru treningu), oswoić się z kilometrażem, cały czas pamiętając o przebieżkach i treningach ogólnorozwojowych. Następnie stopniowo trzeba będzie wejść w treningi na prędkości startowej i szybszej (interwały, tempa, treningi rytmowe). Żeby pobiegać na tym poziomie musisz mieć spore zapasy szybkościowe. Dlatego też uważam, że z planu który wrzuciłeś pobieganie tego jest praktycznie niemożliwe.
Będę trzymał kciuki, mam nadzieję, że mocno się mylę ;)
PS Ubiór to detal :hejhej:
Pisałem wyżej że dopiero tak na prawdę zaczynam przygodę z poważnym i bardziej "świadomym" bieganiem, więc moje cele należy jak na dzisiaj brać z przymrużeniem oka. Plan wygrzebałem po kilku godzinkach szukania na necie czegoś bardziej konkretnego z teoretycznym opisem "dlaczego tak,a nie inaczej". Wydał mi się dosyć trudny,ciężki, a ambicji mi nie brakuję i chcę zacząć przygotowania. Jestem otwarty na pomoc i propozycję, jeżeli masz coś do zaproponowania lub chciałbyś mi doradzić co mógł bym zmienić,czekam z otwartymi rękoma na pomoc.

Dzięki za uświadomienie :usmiech:
Awatar użytkownika
Księżna
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3089
Rejestracja: 01 lis 2011, 23:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: ...karocą po drogach mknę

Nieprzeczytany post

Szkoda, że nie zdążyłeś na 9.30.
Ciekawe jak reszta ekipy, czy się spotkali przed stadionem :lalala:
My z Tomkiem, na trasie w Lesie Wolskim, mijaliśmy jednego BBLowca (pozdrowienia jeśli tu zagląda:-)
Darekbe022
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 801
Rejestracja: 03 gru 2011, 22:58
Lokalizacja: Kraków (NH)

Nieprzeczytany post

Witka =)

Biega ktoś może w niedziele na bulwarach wiślanych lub okolicach ? planuję dłuższe wybieganie 15-20 km. Chętnie odkryje nowe ściezki biegowe.Jeżeli ktoś jest chętny pisać śmiało.
Awatar użytkownika
Księżna
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3089
Rejestracja: 01 lis 2011, 23:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: ...karocą po drogach mknę

Nieprzeczytany post

Ja planuję w niedzielę, choć nie wiem jaki dystans. Raczej nie za długi, bo w tym tygodniu trochę przesadziłam z kilometrażem.
Darekbe022
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 801
Rejestracja: 03 gru 2011, 22:58
Lokalizacja: Kraków (NH)

Nieprzeczytany post

Super, w jakich godzinach planujesz wystartować ?? jeżeli chodzi o mnie, będę na miejscu w okolicach 9-10 rano.
Awatar użytkownika
Księżna
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3089
Rejestracja: 01 lis 2011, 23:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: ...karocą po drogach mknę

Nieprzeczytany post

Jeszcze dumam nad tym 'co' jutro będę biegać.
Ale pewnie rano. :taktak:
Darekbe022
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 801
Rejestracja: 03 gru 2011, 22:58
Lokalizacja: Kraków (NH)

Nieprzeczytany post

Jutro startuję od zwierzynieckiej, pobiegnę na błonia,a pózniej to już czysty spontan.
Początek 9:00, więc może gdzieś was z pulchniakiem spotkam na trasie.
Awatar użytkownika
Księżna
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3089
Rejestracja: 01 lis 2011, 23:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: ...karocą po drogach mknę

Nieprzeczytany post

To możemy wyznaczyć Błonia jako punkt zbiorczy :-) :taktak:
Tylko nie wiem czy dam radę na 9.00 bo mam jeszcze dziś urodziny. Ale 10.00... W każdym razie rano, bo o 12 chce ruszyć na rower mój-drugi-połówek;-)
ODPOWIEDZ