Gopixus - Komentarze

Komentarze do blogów treningowych, komentujcie w tym dziale w nie w blogach

Moderator: infernal

bleez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1398
Rejestracja: 02 paź 2007, 08:25
Życiówka na 10k: 39:38
Życiówka w maratonie: 3:25:27
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Nieprzeczytany post

No to życzymy wytrwałości. Wiem, że już kilka razy podchodziłeś do biegania, oby teraz blog Cię skutecznie zmotywował.

P.S. Ludzie z TG muszą się trzymać razem :D
New Balance but biegowy
gopixus
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 01 lip 2008, 09:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Nieprzeczytany post

Dzięki, wierze że tym razem się uda trenować regularnie :) Drugi trening w tym sezonie za mną.
Pozdrawiam
gopixus
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 01 lip 2008, 09:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Nieprzeczytany post

4 regularny trening za mną :)
gopixus
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 01 lip 2008, 09:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Nieprzeczytany post

Komentarz - monolog od autora : Już 9 trening w tym miesiącu zaliczony. To narazie rekord w mojej karierze biegania jeśli chodzi o liczbę treningów w miesiącu. Ale chciałbym od razu napisać, że nie mam najmniejszego zamiaru biegać maratonów ani żadnych biegów powyżej 10 km. Uważam, że to jest tylko psucie swojego organizmu i taki wysiłek jest zupełnie nie potrzebny.
Mój cel długoterminowy to biegać do 10 km i nie zwiększać tego dystansu, a zwiększać tylko szybkość swojego biegu.
Awatar użytkownika
Sylw3g
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3665
Rejestracja: 22 sty 2010, 23:47
Życiówka na 10k: 35:56
Życiówka w maratonie: 2:57:46
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Mój cel długoterminowy to biegać do 10 km i nie zwiększać tego dystansu, a zwiększać tylko szybkość swojego biegu.
Tylko uważaj żeby nie osiągnąć "psucia organizmu" wraz ze zwiększaniem prędkości na treningach.
Obrazek
BLOG | KOMENTARZE
5KM-17:19 10KM-35:56 15KM-55:18 (M.Czas) 21.1KM-1:18:41 42.2KM-2:57:46
gopixus
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 01 lip 2008, 09:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Nieprzeczytany post

Dzisiaj przerwa. Jedynie rower, może spacer lub dalsze expienie jazdy na rolkach wieczorem.
Tomek Solar
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 07 kwie 2012, 18:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Fajnie, że biegasz.

Mamy podobny cel (5km), ja niestety mam problem z mierzeniem trasy, dlatego zakładam jakieś 35-40 minut ciągłego biegu.
Zobaczymy komu pierwszemu uda się osiągnąć cel, rywalizacja zawsze wyzwala dodatkową siłę. :)

Powodzenia!
Pozdrawiam!

blog komentarze
le0n71
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1712
Rejestracja: 24 lis 2011, 07:48
Życiówka na 10k: 40:28
Życiówka w maratonie: 03:24:00
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Nieprzeczytany post

"Uważam, że to jest tylko psucie swojego organizmu i taki wysiłek jest zupełnie nie potrzebny."

Tego podejścia jakoś nie rozumiem.
Ponadto piszesz, że nie chcesz jeść słodyczy, bo to tylko chwilowa przyjemność. Nie uważasz, że właśnie z chwilowych przyjemności powinno się składać życie?
Ale poza tym, że ogólnie nie rozumiem, to życzę powodzenia w osiąganiu celów :usmiech:
Obrazek

10km: 40:08, 08.03.2015 8 Bieg Kazików (bez atestu)
połówka: 1:30:01, 24.10.2015 2 PZU Cracovia Półmaraton
cały: 3:16:25, 26.04.2015 Orlen Warsaw Marathon
KOMENTARZE
gopixus
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 01 lip 2008, 09:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Nieprzeczytany post

Tomek - dzięki za wsparcie :) Ja mam podobnie problem z mierzeniem trasy dlatego to był jeden z powodów dla których biegam obecnie tylko "czasówki" czyli biegam 20/25/30 minut. Nie czuje wtedy presji jakie było tempo biegu, czy lepiej niż ostatnio czy gorzej. To nie zawody, na to przyjdzie czas :) Narazie chce przyzwyczaic się do dłuższego ciągłego biegu. Zaraz ide do lasu bo piękna pogoda za oknem (wczoraj miałem iść ale lało pół dnia). Może na jesieni jakiś bieg na 5 km kto wie :) Tylko muszę się bardziej sprężyć i przyłożyć do tego i nie robić przerw większych niż 3 dni.

le0n71 - również dziękuje za wsparcie :)
1. Z tym psuciem organizmu może troche przesadziłem i użyłem złego słowa. Chciałem przez to napisać, że ryzyko kontuzji jest proporcjonalne do zwiększenia dystansu i czasu biegu. Dlatego jak na razie na dziś nie rozważam biegów dłuższych niż 10km, chcę biegać ale nie chce nabawiać się kontuzji (przynajmniej starać się nie dopuścić). Jak kiedyś przejżałem tylko temat na naszym forum o zdrowiu to :orany: . Tu coś naderwane, tam coś zerwane, tu boli itd. Nie wczytywałem się ale być może są to zawodowcy (oby tak też było). Dzienników innych biegaczy nawet nie oglądam bo można się zniechęcić jak mało się biega w porównaniu z innymi.

To tyle od siebie, piszę to co myślę :) Ide pobiegać, dzisiaj 25 min po lesie, a jak będzie w porządku to może i 30 min.
Pozdrawiam

ps. Słodycze niestety (stety?) jednak jem ale w umiarkowanych ilościach. Ale za to dużo pije wody mineralnej :hahaha: )
Tomek Solar
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 07 kwie 2012, 18:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Od kilku dni biegasz po 20 minut.

Z tego co piszesz czujesz się nieźle podczas biegu, nie korci Cię żeby zwiększyć czas biegu?
Pozdrawiam!

blog komentarze
gopixus
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 01 lip 2008, 09:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Nieprzeczytany post

Cześć,

Narazie biegam 20 minut. Na teraz jest to w sam raz, 25 min byłoby za dużo. Nie biegam jeszcze tak regularnie jakbym tego chciał dlatego puki co nie zwiększam czasu biegu.
Pozdrawiam :hejhej:
gopixus
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 01 lip 2008, 09:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Nieprzeczytany post

Dzisiaj wypadałoby pobiegać, ale podczas ostatniego biegu głowa mnie bolała (a dokładnie tył głowy). Przedwczoraj też, wczoraj również. Dzisiaj odpuszczę niestety bo chęci są.
gopixus
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 01 lip 2008, 09:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Nieprzeczytany post

Jest już pełna forma :) Głowa bolała praktycznie 4 dni... Na szczęscie codzień coraz mniej ale jednak.

Teraz tak patrzę, że 13/05/2012 jest bieg w Dąbrowie na 4,5 km. Szkoda, że wcześniej nie sprawdzałem terminarzy. Wypatrze jakiś konkretny bieg i pod niego będę się przygotowywał. Konkretna data biegu jeszcze bardziej mobilizuje. :)
gopixus
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 01 lip 2008, 09:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Nieprzeczytany post

Od 2 treningów ćwicze z pomocnikiem w postaci programiku w telefonie który pokazuje mi (na podstawie danych GPS) średnią prędkość, czas oraz przebiegnięty dystans. Jest to bardzo fajny programik dzięki któremu nie muszę się martwić o to gdzie biegne aby potem wyznaczać trasę i główkować ile to ja przebiegłem. Z racji iż mój telefon nie jest smartfonem - opcje programu są małe ale wystarczające (puki co). Polecam. :usmiech:
gopixus
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 01 lip 2008, 09:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Nieprzeczytany post

Jutro test nowego programiku Endomondo. Może wybiorę się na bieżnię u nas w TG "Gwarek".

Edit.
Test programu przebiegł pozytywnie. Jestem mile zaskoczony możliwościami tego programiku i to za darmo !. Pozdrowienia dla "kolegi" biegacza którego mijałem na trasie.
ODPOWIEDZ