Tomek Solar - komentarze

Komentarze do blogów treningowych, komentujcie w tym dziale w nie w blogach

Moderator: infernal

Tomek Solar
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 07 kwie 2012, 18:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Witam :)

Chętnie przyjmę kilka porad.
Pozdrawiam!

blog komentarze
New Balance but biegowy
Darekbe022
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 801
Rejestracja: 03 gru 2011, 22:58
Lokalizacja: Kraków (NH)

Nieprzeczytany post

Przede wszystkim życzę wytrwałości w dążeniu do celu. Pamiętaj nie odrazu rzym zbudowano :hej:
Pamiętaj o rozciąganiu zawsze po bieganiu, lepiej poświęcić dodatkowe 20 minut, niż pózniej z powodu różnych przykurczy nie biegać.

http://mariuszgizynski.pl/wp-content/up ... C5%BCy.pdf
http://marszalek-osteopatia.pl/15922/11922.html

Jeżeli posiadasz telefon z androidem, polecam aplikację Runkeeper, która oblicza przebiegnięty przez ciebie dystans, tempo w jakim biegłeś itp.

http://runkeeper.com/ lub http://run-log.com/.


Powodzenia.
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2246
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Tomku, pilnuj diety. Widzę, że ciągnie cię do słodkiego. Dasz radę. Miałem 105, obecnie 76.
Tomek Solar
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 07 kwie 2012, 18:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dziękuję za rady.

Ćwiczenia na rozciąganie na pewno się przydadzą, do tej pory robiłem to trochę po omacku.

Niestety, telefonu z Androidem nie posiadam. Jak na razie wystarczy mi stoper, muszę tylko pamiętać żeby go brać ze sobą. :)

Dziękuję Ryszardzie. Ciągnie mnie, ale widzę przed sobą cel i myślę, że uda mi się nad tym zapanować.
Pozdrawiam!

blog komentarze
Awatar użytkownika
krunner
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 14 wrz 2011, 10:32
Życiówka na 10k: 42:53
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Witaj,
powodzenia w bieganiu i nie tylko :ble: Cel - przebiec 5 km - dość łatwy do zrealizowania (wiem, wiem :hej:). Pewnie już w tym roku pobiegniesz w jakimś biegu ulicznym na 5 km i będziesz łamał 25' albo i lepiej, czego życzę.

Jeśli chodzi o dystans, to po prostu odmierz sobie przebiegniętą trasę na http://maps.google.pl/, musisz kliknąć prawym i wybrać "wyznacz trasę z tego miejsca", a potem "wyznacz trasę do tego miejsca". To dobrze działa.
krunner
Awatar użytkownika
cafe
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 587
Rejestracja: 06 paź 2009, 11:52
Życiówka na 10k: 00:58
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: za LAS-kiem ;-)

Nieprzeczytany post

Tomek Solar pisze: -3 bułki z sałatą, rzodkiewką, serem żółtym i pomidorem (szkoła)
-batonik 150kcal.
-2 kanapki na kolację.

Zauważyłem, że odkąd biegam jakoś podświadomie chcę wybierać produkty, które są zdrowe. Więcej zielonego mniej słodkiego, zamierzam wcielić to w życie. Zwłaszcza, że lubię. :)
Jeżeli chcesz zwracać uwagę na zdrową dietę, zapomnij o batonikach pod każdą postacią, białych bułkach i serze żółtym :-(
Ten ostatni uwielbiam :bum:
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko takie, których nie pragniemy zbyt mocno ...
blog
komentarze
Obrazek
Tomek Solar
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 07 kwie 2012, 18:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

krunner: Dzięki. Właśnie o to mi chodziło, żeby wybrać taki cel, który da się w miarę sensownym czasie osiągnąć. Nie chcę się zniechęcić.
Google maps jest dobre, o ile się mieszka w mieście. Ja mieszkam na wsi i pomiar google earth osiąga dokładność rzędu 50-100m. Chyba będę to używał, im dłuższe dystanse tym mniejsza ta różnica. Dodatkowo będę sprawdzał trasę rowerem.

Cafe: Dzięki. Z batonikami się żegnam. Bułki i ser... Cholera. Ser jest niezdrowy?
Pozdrawiam!

blog komentarze
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2246
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Tomek, ser jest zdrowy, problem w tym, że tłusty. Można kupić FIT z mniejszą zawartością tłuszczu ( 12% ), lub wersję Holenderską, ( 18% ).
Kilka dodatkowych zasad.
Jeżeli nie dajesz rady bez słodyczy, kup sobie Chrom. Unikaj białego pieczywa. Jeżeli makaron to mało, razowego. Ryż ciemny, nie łuskany. Nie możesz,...pasztetów, kaszanek, golonek, itp. Życie nie jest łatwe ale dasz radę. Miło już było.
Awatar użytkownika
robbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1180
Rejestracja: 09 kwie 2011, 13:05
Życiówka na 10k: 44:44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mi jako przegryzka bardzo pomógł suszony słonecznik (ziarna w łupinkach w paczuszkach). Mam na myśli zamiast paluszków, chipsów, ciastek itp. Oczywiście nie jadany workami. Samo łuskanie już było zajęciem pozwalającym oddalić myśli od paczki ciastek, paluszków czy chipsów leżących na stole obok.
Tomek Solar
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 07 kwie 2012, 18:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dziękuję bardzo za rady. Jest łatwiej mając świadomość jakiegoś wsparcia. :)

Co do słodyczy to chyba się już rozprawiłem, czasami (raz dziennie max) zjem kilka rodzynków i wystarcza mi to.

Myślę, że wytrzymam. Cel coraz bliżej, a później można wyznaczyć następny! :)
Pozdrawiam!

blog komentarze
Awatar użytkownika
krunner
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 14 wrz 2011, 10:32
Życiówka na 10k: 42:53
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Moja rada: na tym etapie nie trenuj 5 razy w tygodniu. A może właśnie zaczynasz wpadać w coś, o czym czytałeś u Skarżyńskiego - szybki progres, euforia, zwiększanie treningu i ... Nawet jeśli Twoje treningi są lekkie (bo są) to nie biegaj częściej niż 3-4 razu w tygodniu. Przycisnąłbym na treningu. dorzuciłbym kilka minut, ale dzień odpoczynku musi być. A najlepiej trzymać się planu - masz dużą gwarancję, że wyjdziesz z tego cało i bez kontuzji :hej:
krunner
Tomek Solar
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 07 kwie 2012, 18:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dzięki.

Tak chyba właśnie zrobię. Po dzisiejszym biegu odczuwam efekty, jakbym miał tak biegać 3 dni na pewno odbiłoby się to na moim zdrowiu. W czwartek zrobię sobie przerwę.

Masz absolutną rację, będę cierpliwy i będę zwiększał obciążenia na treningach, a nie ilość treningów.

Dzięki :)
Pozdrawiam!

blog komentarze
yoko44
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 48
Rejestracja: 09 paź 2009, 18:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Nieprzeczytany post

Moim zdaniem podważanie wiedzy J.Skarżyńskiego jest średnim pomysłem.
Awatar użytkownika
mar_jas
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2826
Rejestracja: 06 mar 2012, 10:23
Życiówka na 10k: 0:39:59
Życiówka w maratonie: 3:28:43
Lokalizacja: Śląsk

Nieprzeczytany post

Jeśli lekarz potwierdzi ITBS to przydałby sie jeszcze rehabilitant ... myślę że sumienne porządne ćwiczenia pozwolą uwolnić się od kłopotu...powodzenia :)
_________________________________


Moja walka Blog biegowy Marcina

Komentarze
Tomek Solar
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 07 kwie 2012, 18:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Byłem u lekarza, co prawda tylko pierwszego kontaktu, ale zawsze coś. Plusem było to, że facet sam sporo biegał w młodości i chyba trochę czuł temat. Powiedziałem mu o ITBS, powiedział, ze bardzo prawdopodobne. Dostałem tabsy i jak nie przejdzie za 2 tygodnie szukamy ortopedy (a może nawet artroskopia?)
Pozdrawiam!

blog komentarze
ODPOWIEDZ