toudi - komentarze

Komentarze do blogów treningowych, komentujcie w tym dziale w nie w blogach

Moderator: infernal

Awatar użytkownika
toudi
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 204
Rejestracja: 26 wrz 2012, 19:44
Życiówka na 10k: 40:26
Lokalizacja: Pasłęk

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich.
Żeby bardziej się umotywować do dalszych biegów założyłem swojego bloga. Będę starać się na bieżąco relacjonować swoje treningi i postępy w bieganiu. Liczę na opinię i rady, szczególnie ludzi którzy mają już jakieś doświadczenie w bieganiu.

Link do bloga:
http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=30433

Pozdrawiam Marcin
BLOG || Komenty || Endo
Cooper - 3000m
1KM - 3:15
5KM - 19:18
10KM - 39:58
New Balance but biegowy
pawson
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 210
Rejestracja: 02 kwie 2012, 11:08
Życiówka na 10k: 50'31''
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: "WWL ..."

Nieprzeczytany post

- "dajeeeesz" !
- wytrwałości , cierpliwości i jeszcze raz wytrwałości
- na forum znajdziesz kuuupe tematów i porad


pozdro
pawson
______
pawson


Obrazek
Plague
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 844
Rejestracja: 30 sty 2012, 20:44
Życiówka w maratonie: tak daleko nie biega

Nieprzeczytany post

Jeżeli faktycznie chcesz "trenować" to obawiam się, że za szybko biegasz na treningach. To nie mają być wyścigi. Jeśli biegasz 4-5km to powinieneś to robić powoli 6min/km i wolniej aż dojdziesz powiedzmy do 60' ciągłego biegu. Jak nie złapiesz wytrzymałości, to będzie Ci ciężko przebiec 10km na zawodach. 5km dasz pewnie radę, z tym że na razie to na prawie każdym treningu robisz sobie wyścig.
Moja rada weź udział w tym biegu na 5km co będzie niedługo. Wg tego wyniku będziesz mógł ustalić z jakimi tempami powinieneś trenować. 4'45-5'/km to podejrzewam, że są Twoje prędkości startowe (lub prawie). Nawet jak pobiegniesz 5km średnio po 4'30" na zawodach, to tak jakbyś robił co trening tempówkę. Czyli trening, który teraz robisz jest ciężki i się możesz zajechać.
Jak się nie zregenerujesz to wyniki będą co raz słabsze zamiast się poprawiać. Jedna z prostych zasad trening lekki / ciężki naprzemiennie. Na początkach biegania nawet lekki cały czas daje efekty.

Sam biegałem 5,1km 3 dni pod rząd po 25-26minut... jak nie miałem pojęcia jak powinienem trenować. U mnie skończyło się to piekielnymi bólami piszczeli i mało co nie złamaniem zmęczeniowym :bum: Jak pobiegasz teraz te 4-6km powoli to więcej dobrego osiągniesz niż biegając prawie "na maxa". Gdy będziesz mógł więcej biegać dodasz jakieś treningi szybsze i będzie super. Powodzenia!

P.S. Niektórzy łamią 40min/10km biegając wolne biegi po 5'40"-6'/km. Więc nie jest to ściema dla początkujących, tylko konieczna konieczność, żeby nie nabawić się urazu i nie zniechęcić :oczko:

Zdrówka!
Awatar użytkownika
toudi
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 204
Rejestracja: 26 wrz 2012, 19:44
Życiówka na 10k: 40:26
Lokalizacja: Pasłęk

Nieprzeczytany post

Dzięki kolego za uwagi. Przy następnym treningu pobiegnę wolniej niż biegam teraz. Bo tak jak napisałeś to jest praktycznie moja prędkość startowa, choć zawsze z jakiś zapas szybkościowy jeszcze jest. Prawdopodobnie wystartuję w tym biegu i zobaczę na co mnie stać (choć pewnie na niewiele). A od przyszłego tygodnia wydłużę trasę o 1km.
BLOG || Komenty || Endo
Cooper - 3000m
1KM - 3:15
5KM - 19:18
10KM - 39:58
Awatar użytkownika
gonefishing
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 767
Rejestracja: 04 cze 2012, 09:55
Życiówka na 10k: 41'25"
Życiówka w maratonie: 4h01'38"
Lokalizacja: Gabon

Nieprzeczytany post

Tak jak kolega wyżej napisał. Spokojny trening to podstawa. Po pierwsze szybkim treningiem niczego większego nie wytrenujesz, a Twój organizm nie zregeneruje się w pełni do następnego treningu. A regeneracja jest tak samo ważna o ile nie ważniejsza od samego treningu. Po drugie przy tempie na maxa biegasz dużo mniejsze objętości kilometrażowe. Zwiększ dystans a zrób go np. na tempo 5'30 do 5'45". Wytrzymałość to podstawa :taktak: , a co do siły biegowej to nie robi się tego tak, że ciśniesz max. km w max tempie i to koniec treningu ale to wyjdzie później. Żeby biegać, trzeba biegać. Zwiększaj powoli (naprawdę powoli) objętości tygodniowe :oczko:

Ja mam kolegę w miejscowości, który sobie truchta, dosłownie truchta (nierzadko ponad 30 km) a ja biegałem szybciej. Pojechaliśmy razem autem na półmaraton do Piły. On 1h37 ja 1h52 :bum: a on jeszcze auto prowadził. Mi też doradzano tak a ja robiłem inaczej. Dobrze, że spotkałem się z kimś z forum na 3 tyg. przed startem, kto mi to poukładał, bo by pewnie w okolicach 2h było :hej:
BLOG - KOMENTARZE
ULICZNE: 5km 20:03 10km 41:25 21,1km 1:34:52
PRZEŁAJOWE: 42,2km 4:01:38
Awatar użytkownika
mar_jas
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2826
Rejestracja: 06 mar 2012, 10:23
Życiówka na 10k: 0:39:59
Życiówka w maratonie: 3:28:43
Lokalizacja: Śląsk

Nieprzeczytany post

Zawsze twierdziłem że zawody to najlepszy trening...5km to bardzo fajny dystans, niestety niezbyt często jest okazja na tyle pobiegać w zawodach, więc jak masz okazję to uważam że trzeba z niej skorzystać...rozumiem że to Twoja okazja już przepadła? :oczko: więc to tak n przyszłość....jakiś dodatkowy cel to zawsze trochę więcej motywacji..a radocha po zrealizowaniu....mmmm... :oczko:

Powodzenia w treningach :usmiech:
_________________________________


Moja walka Blog biegowy Marcina

Komentarze
Awatar użytkownika
gonefishing
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 767
Rejestracja: 04 cze 2012, 09:55
Życiówka na 10k: 41'25"
Życiówka w maratonie: 4h01'38"
Lokalizacja: Gabon

Nieprzeczytany post

No i bardzo ładny start oraz naprawdę piękny wynik :taktak:

Teraz trzeba zaliczyć jakiś start w biegu ulicznym, bo to zupełnie inny klimat niż 400 m x 12,5 po tartanie :hej:
Zawsze można podjechać do Warszawy na XXIII Bieg Powstania Warszawskiego pod koniec lipca 2013r. Tam jest do wyboru 5 lub 10 km, więc jak się ładnie rozbiegasz to z takimi możliwościami machnąłbyś za rok tam ładną dyszkę :taktak:

Jeszcze raz gratki i pozdrawiam.
BLOG - KOMENTARZE
ULICZNE: 5km 20:03 10km 41:25 21,1km 1:34:52
PRZEŁAJOWE: 42,2km 4:01:38
Awatar użytkownika
toudi
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 204
Rejestracja: 26 wrz 2012, 19:44
Życiówka na 10k: 40:26
Lokalizacja: Pasłęk

Nieprzeczytany post

Dzięki serdeczne za namawianie i wsparcie, prawdę mówiąc gdyby nie te forum to bym nie wystartował.
Jakieś 10km ulicami miasta chętnie bym zaliczył z tym, że to już w następnym roku. Takie bieganie po tartanie trochę meczy psychicznie, bo o ile pierwsze okrążenia idą w miarę fajnie to kolejne to już niezła udręka. A mimo iż poprawiłem swoją życiówkę na 21:21 to trochę żałuję że szybciej nie zacząłem swojego finiszu (bo zacząłem go na ostatniej prostej) bo wtedy szedłbym lekko poniżej 21:20, ale w sumie i tak jest MEGA bo wynik blisko 40sekund lepszy niż zakładałem =) Dziś wedle zapowiedzi zwiększę długość dystansu jaką biegam, zobaczę jak to wpłynie na mój organizm.
BLOG || Komenty || Endo
Cooper - 3000m
1KM - 3:15
5KM - 19:18
10KM - 39:58
Awatar użytkownika
gonefishing
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 767
Rejestracja: 04 cze 2012, 09:55
Życiówka na 10k: 41'25"
Życiówka w maratonie: 4h01'38"
Lokalizacja: Gabon

Nieprzeczytany post

No i ładne wybiegnięcie w całkiem niezłym tempie - najważniejsze, że nie przesadzonym - 1'/km wolniej niż na zawodach na 5 km. Ja bym tylko zaczął od tego 5'47" a koniec szybszy. Biegasz szybciej ode mnie przynajmniej na 5 km, więc nie będę się mądrował ale mam nadzieję, że pamiętasz o rozciąganiu po biegu ;)

Nie wiem jak szybko się regenerujesz i na ile zregenerowałeś się już po wyścigu. Ale jeśli nie masz z tym najmniejszego problemu to niedzielę pokusiłbym się o 8-10 km w średnim tempie 5'30-5'45".
BLOG - KOMENTARZE
ULICZNE: 5km 20:03 10km 41:25 21,1km 1:34:52
PRZEŁAJOWE: 42,2km 4:01:38
Awatar użytkownika
toudi
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 204
Rejestracja: 26 wrz 2012, 19:44
Życiówka na 10k: 40:26
Lokalizacja: Pasłęk

Nieprzeczytany post

kamilwroblewski78 pisze:(..) ale mam nadzieję, że pamiętasz o rozciąganiu po biegu ;)
Gdzieś tu na forum wyczytałem że rozciąganie bo biegu powinno być jak AMEN w pacierzu i również do tego się stosuje.

Co do regeneracji to w poniedziałek miałem jeszcze ciężki nogi po niedzielnym biegu, ale na samym treningu czułem się świeżo.
I na razie nie podejmę się biegów na 10km. Na to przyjdzie pora, tak jak sobie założyłem za 22.10. Ogólnie wydaje mi się że dam radę walnąć te 10km, ale szaleć teraz nie będę.
BLOG || Komenty || Endo
Cooper - 3000m
1KM - 3:15
5KM - 19:18
10KM - 39:58
Awatar użytkownika
MackoMedyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 365
Rejestracja: 12 wrz 2012, 22:21
Życiówka na 10k: 58,16
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam. Oj, bardzo ładne czasy kolega wyczesał! fajnie.
Postaram się zaglądać.
Powodzenia, cierpliwości i wytrwałości!
"Jak ktoś ma pecha, to i w d.pie palec złamie." Robert Górski.
Mój blog treningowy: viewtopic.php?f=27&t=30073
Komentarze do niego: viewtopic.php?f=28&t=30084
Awatar użytkownika
MackoMedyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 365
Rejestracja: 12 wrz 2012, 22:21
Życiówka na 10k: 58,16
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ze sraczką nie ma żartów :bum:
Ale i tak ze sraczką wyszedł świetny czas- chyba nawet za świetny :orany:
Ale nie powiem- chciałbym tak biegać bez sraczki jak ty z nią :nienie:
"Jak ktoś ma pecha, to i w d.pie palec złamie." Robert Górski.
Mój blog treningowy: viewtopic.php?f=27&t=30073
Komentarze do niego: viewtopic.php?f=28&t=30084
Awatar użytkownika
toudi
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 204
Rejestracja: 26 wrz 2012, 19:44
Życiówka na 10k: 40:26
Lokalizacja: Pasłęk

Nieprzeczytany post

Jak to powiedzieć dolegliwość mnie pogoniła i dlatego takie tempo hehehe
BLOG || Komenty || Endo
Cooper - 3000m
1KM - 3:15
5KM - 19:18
10KM - 39:58
Awatar użytkownika
MackoMedyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 365
Rejestracja: 12 wrz 2012, 22:21
Życiówka na 10k: 58,16
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wystarczyło wyobrazić sobie wc na końcu trasy to i tempo wyszło :hej:
"Jak ktoś ma pecha, to i w d.pie palec złamie." Robert Górski.
Mój blog treningowy: viewtopic.php?f=27&t=30073
Komentarze do niego: viewtopic.php?f=28&t=30084
danio25
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 358
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rydułtowy woj.Śląskie

Nieprzeczytany post

Pozazdrościć czasów jak na taki okres biegowy, ja tam kurde, heh.. ani nie mówię ;D
Pozdrawiam i Powodzenia ;)
ODPOWIEDZ