majdan_ - komentarze

Komentarze do blogów treningowych, komentujcie w tym dziale w nie w blogach

Moderator: infernal

Awatar użytkownika
majdan_
Wyga
Wyga
Posty: 79
Rejestracja: 23 paź 2012, 13:51
Życiówka na 10k: 49m:37s
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich biegaczy i zapraszam do komentowania mojego bloga:

http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic. ... 26#p477326
ObrazekObrazek

10 km @ 49m:37s "XXIV Bieg Niepodległości", Warszawa 11/11/2011
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
toudi
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 204
Rejestracja: 26 wrz 2012, 19:44
Życiówka na 10k: 40:26
Lokalizacja: Pasłęk

Nieprzeczytany post

Wytrwałości życzę. Jako że staż treningowy mam również krótki to będę do Ciebie zaglądać.
A swoje cele do kiedy chcesz zrealizować?
BLOG || Komenty || Endo
Cooper - 3000m
1KM - 3:15
5KM - 19:18
10KM - 39:58
Awatar użytkownika
majdan_
Wyga
Wyga
Posty: 79
Rejestracja: 23 paź 2012, 13:51
Życiówka na 10k: 49m:37s
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dziękuję. Nie określam do kiedy chcę zrealizować zamierzone cele, mam po prostu nadzieję, że przyjdą z czasem.
Gdyby udało się jeszcze w tym roku - było by pięknie. A jeśli nie - to na wiosnę 2013.
ObrazekObrazek

10 km @ 49m:37s "XXIV Bieg Niepodległości", Warszawa 11/11/2011
Awatar użytkownika
toudi
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 204
Rejestracja: 26 wrz 2012, 19:44
Życiówka na 10k: 40:26
Lokalizacja: Pasłęk

Nieprzeczytany post

Nie znam Twoich możliwości ale 5km poniżej 20minut może być ciężko. Tak przynajmniej sądzę po swoim mierzeniu się z tym dystansem. Ale i tak mimo wszystko powodzenia, bo i im szybciej zrealizujesz cele tym może mnie bardziej pchniesz do pracy :)
BLOG || Komenty || Endo
Cooper - 3000m
1KM - 3:15
5KM - 19:18
10KM - 39:58
Awatar użytkownika
miszcz95
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 231
Rejestracja: 26 mar 2012, 20:38
Życiówka na 10k: 00:48:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Koło

Nieprzeczytany post

No 5km poniżej 20 minut to już dosyć szybko :hej: Powodzenia i będę często zaglądał :)
danio25
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 358
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rydułtowy woj.Śląskie

Nieprzeczytany post

Ambitne cele lecz wykonalne ;) ładne stopki, chyba tak to się zwie ;>

Powodzenia
Awatar użytkownika
majdan_
Wyga
Wyga
Posty: 79
Rejestracja: 23 paź 2012, 13:51
Życiówka na 10k: 49m:37s
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Rekord na 10km poprawiony o 5m:06s, na czas 51m:51s :)
Nowy rekord na 5km - 24m:21s
ObrazekObrazek

10 km @ 49m:37s "XXIV Bieg Niepodległości", Warszawa 11/11/2011
acer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1081
Rejestracja: 16 sie 2012, 11:18
Życiówka na 10k: 57
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć
na początek....
danio25 pisze:.... ładne stopki....
potwierdzam ;)

Zacząłeś biegać 11 dni temu a już masz na koncie bieg na 15 km i całkiem dobry wynik na 10 .... czy aby nie za ostro?
powodzenia w rzucaniu palenia u mnie licznik już wskazuje 33 dni bez ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
majdan_
Wyga
Wyga
Posty: 79
Rejestracja: 23 paź 2012, 13:51
Życiówka na 10k: 49m:37s
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dzięki. Zakwasów nie mam, nogi nie bolą. Mięśnie "czuję", ale to chyba normalne.
Na początku jest duży zapał, więc i biegam często. Od przyszłego tygodnia będę biegał co 2 dzień.

Muszę jeszcze poczytać o supinacji i pronatacji stopy, sprawdzić siebie w teście mokrej stopy aby dobrać idealne buty.
Nie chcę sobie załatwić stawów lub ścięgien na starość.

Obrazek

Jeżeli mam np supinację (ruch stopy do zewnątrz), to mam kupić buty pronujące, aby wyrównywał?
ObrazekObrazek

10 km @ 49m:37s "XXIV Bieg Niepodległości", Warszawa 11/11/2011
Awatar użytkownika
Angua
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 798
Rejestracja: 15 cze 2012, 08:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przyjemnie się czyta o tych małych, codziennych sukcesach :taktak:

Buty masz zazwyczaj opisane, czy są dla pronatorów, suspinatorów, czy neutralych.

Trzymam kciuki za rzucanie palenia. Ja czasem sobie na jednego jeszcze pozwolę, ale jak paliłam więcej, to po każdym biegu mnie dusiło, jakby organizm chciał się pozbyć z płuc całego syfu.
Blogowanie
Komentowanie
Obrazek
_________________________________________
"Bieganie dało mi odwagę by zaczynać, determinację, aby wciąż próbować i duszę dziecka, aby mieć z tego wszystkiego zabawę po drodze."
hurben
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 50
Rejestracja: 22 paź 2012, 20:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Polecam książkę, Alena Carra "Łatwy Sposób na rzucenie Palenia". W teorii jegomość prezentuje oczywiste oczywistości ale ich przeczytanie w chwili gdy się jest zmotywowanym działa dobrze.
Rzuciłem dwa lata temu, wcześniej już zdarzyło mi się rzucić na rok i wrócić, obecnie raczej jest to mało prawdopodobne. Książka pozwala wyeliminować poczucie utraconej korzyści - ale to już za dużo powiedziałem. Po przeczytaniu tej książki trudny był pierwszy dzień bez papierosa, następnie kolejny tydzień aż wreszcie stałem się wolny (paliłem 17 lat).

:sss: Można poczuć co to znaczy pranie mózgu. Jegomość zbił majątek na tym, zanim zszedł na raka płuc :spoczko: .

Oczywiście trzymam kciuki, rzucenie petów uczyni cię bogatszym.
panucci10
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4809
Rejestracja: 07 lip 2011, 20:51
Życiówka na 10k: 00:40:08
Życiówka w maratonie: 03:15:19
Lokalizacja: Niepołomice
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Siema! Życze przede wszystkim biegania bez kontuzji! Mam pytanko, kilometraż liczysz jakimś sprzetem z gps? Czy googlemaps? Czy jak?
Jesli robisz juz 10-15km to nie jestes znow takim poczatkującym nie :)? Ja zaczynałem od 1-2km i to z przerwami :hej:
A co do Twoich celów to dlaczego skoro masz życiówke na 10km = 51:XX to zakladasz ze 11.11.2012 zejsc ponizej 55min ??? Za cel powinienes miec min. życiówke albo zbliżyć sie jak najbliżej 50min :)! To fajna juz cyferka na wytyczenie nowych celów na 2013 rok! W sumie jak solidnie sie przyłożysz to i połówke i maraton bez problemów mozesz zrobic na wiosne! Ja do maratonu przygotowywałem sie ok 6mc zaczynajac od zera! Wiec zycze wytrwałości i wiecej wiary w siebie :)! Pozdrawiam
Blog
Komentarze
Dzienniczek run-log

5km - 18:28 --> ParkRun - Kraków - 08.03.2014
10km - 40:08 --> Bieg Sylwestrowy - Kraków 31.12.2013
półmaraton - 01:26:20 --> XII Marzanna - Kraków 22.03.2015
maraton - 03:10:04 --> Kraków 19.04.2015
Awatar użytkownika
majdan_
Wyga
Wyga
Posty: 79
Rejestracja: 23 paź 2012, 13:51
Życiówka na 10k: 49m:37s
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

hurben pisze:Polecam książkę, Alena Carra "Łatwy Sposób na rzucenie Palenia". W teorii jegomość prezentuje oczywiste oczywistości ale ich przeczytanie w chwili gdy się jest zmotywowanym działa dobrze.
Rzuciłem dwa lata temu, wcześniej już zdarzyło mi się rzucić na rok i wrócić, obecnie raczej jest to mało prawdopodobne. Książka pozwala wyeliminować poczucie utraconej korzyści - ale to już za dużo powiedziałem. Po przeczytaniu tej książki trudny był pierwszy dzień bez papierosa, następnie kolejny tydzień aż wreszcie stałem się wolny (paliłem 17 lat).

:sss: Można poczuć co to znaczy pranie mózgu. Jegomość zbił majątek na tym, zanim zszedł na raka płuc :spoczko: .

Oczywiście trzymam kciuki, rzucenie petów uczyni cię bogatszym.
Dzięki. Miałem już przerwę w paleniu 3 letnią, jednak wróciłem - z własnej woli i ochoty.
Od 2 miesięcy e-papieros jest wystarczającym substytutem - zero tradycyjnych i raczej nie wrócę (przynajmniej nie prędko)
ObrazekObrazek

10 km @ 49m:37s "XXIV Bieg Niepodległości", Warszawa 11/11/2011
Awatar użytkownika
mar_jas
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2826
Rejestracja: 06 mar 2012, 10:23
Życiówka na 10k: 0:39:59
Życiówka w maratonie: 3:28:43
Lokalizacja: Śląsk

Nieprzeczytany post

majdan_ pisze:Dzięki. Zakwasów nie mam, nogi nie bolą. Mięśnie "czuję", ale to chyba normalne.
Na początku jest duży zapał, więc i biegam często. Od przyszłego tygodnia będę biegał co 2 dzień.

Muszę jeszcze poczytać o supinacji i pronatacji stopy, sprawdzić siebie w teście mokrej stopy aby dobrać idealne buty.
Nie chcę sobie załatwić stawów lub ścięgien na starość.

Obrazek

Jeżeli mam np supinację (ruch stopy do zewnątrz), to mam kupić buty pronujące, aby wyrównywał?
Nie trzeba nawet testu robić..zobacz stare buty do biegania i od razu widac jaki masz typ stopy ;) ...i dla takiego typu kupujesz buty :taktak:


No i powodzenia, zdrowia i dużo zaparcia życzę :)
_________________________________


Moja walka Blog biegowy Marcina

Komentarze
Awatar użytkownika
majdan_
Wyga
Wyga
Posty: 79
Rejestracja: 23 paź 2012, 13:51
Życiówka na 10k: 49m:37s
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

panucci10 pisze:Siema! Życze przede wszystkim biegania bez kontuzji! Mam pytanko, kilometraż liczysz jakimś sprzetem z gps? Czy googlemaps? Czy jak?
Jesli robisz juz 10-15km to nie jestes znow takim poczatkującym nie :)? Ja zaczynałem od 1-2km i to z przerwami :hej:
A co do Twoich celów to dlaczego skoro masz życiówke na 10km = 51:XX to zakladasz ze 11.11.2012 zejsc ponizej 55min ??? Za cel powinienes miec min. życiówke albo zbliżyć sie jak najbliżej 50min :)! To fajna juz cyferka na wytyczenie nowych celów na 2013 rok! W sumie jak solidnie sie przyłożysz to i połówke i maraton bez problemów mozesz zrobic na wiosne! Ja do maratonu przygotowywałem sie ok 6mc zaczynajac od zera! Wiec zycze wytrwałości i wiecej wiary w siebie :)! Pozdrawiam
Dzięki za miłe słowa! Kontuzja wrogiem Naszym!

Wyniki mierzę przy użyciu endomondo w telefonie Nokia E6 (jak w opisie na blogu). Przy ustalaniu trasy posiłkuję się google/maps, ale jak to zazwyczaj bywa w trakcie biegu trochę tą trasę modyfikuję (albo później skręcam, albo później zawracam). Gwarantuję, że jestem debiutantem i amatorem w tym zakresie. Oczywiście, to nie jest tak, że październiku tego roku przebiegłem swój pierwszy kilometr w życiu, zaliczyłem 4-5 biegów krótkodystansowych w zeszłym roku, ale się nie wciągnąłem i wybrałem siłownię.

Co do XXIV Biegu Niepodległości 11.11.2012 i założenia 55minut - tylko dlatego tak mniej ambitnie, ponieważ nie wiem jak się biegnie w tłumie, czy inni biegacze siłą rzeczy nie zaburzają indywidualnego tempa, a nie chcę się porywać z motyką na słońce i spuchnąć w trakcie biegu. Jeżeli uda mi się przygotować odpowiednio przez te pozostałe do startu 2 tygodnie to możliwe, że jednak wystartuję w grupie 50 minut. Zakładam jeszcze minimum 3, a maximum 5 treningów na 10km. Jeżeli zrobię powtarzane 50minut (przynajmniej 2 razy) to ustawię się w grupie 50minut. Jeżeli nie – potraktuję jednak te zawody jako wydarzenie „zapoznawcze” i pobiegnę wolniej. Boję się trochę tego podbiegu na wiadukcie – niestety nie ma za bardzo jak go przetestować z uwagi na ruch uliczny. Ale staram się wyszukiwać podobne wzniesienia.
Ostatnio zmieniony 26 paź 2012, 14:08 przez majdan_, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazek

10 km @ 49m:37s "XXIV Bieg Niepodległości", Warszawa 11/11/2011
ODPOWIEDZ