mclakiewicz - komentarze

Komentarze do blogów treningowych, komentujcie w tym dziale w nie w blogach

Moderator: infernal

Awatar użytkownika
mclakiewicz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1616
Rejestracja: 24 lut 2013, 09:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

A tu można skomentować, skrytykować, lub doradzić.
BLOG KOMENTARZE


Obrazek



5 km - 23:49
10 km - 46:32
Półmaraton - 1:43:53
Maraton - 4:16:15
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
siena_driver
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2302
Rejestracja: 25 paź 2012, 12:35
Życiówka na 10k: 49:18
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Przede wszystkim cześć! :)
I powodzenia, 1:59:xx na połówkę to wcale nie jest słaby wynik, więc o brak ambicji Cię nie posądzam.
Co do planu, to widzę, że jest to ten plan z bieganie.pl:
http://bieganie.pl/index.php?show=1&cat=19&id=432
Generalnie nie powinienem namawiać Cię do modyfikacji, bo napisali go ludzie z daleko większym doświadczeniem biegowym niż moje, ale wydaje mi się, że jak na plan pod połówkę, za dużo w nim przebieżek, za mało innych akcentów.
Z moich obserwacji, dyskusji z innymi biegaczami, wydaje mi się, że mniej więcej od 6. lub 7. tygodnia, aż do 15. tygodnia włącznie, przynajmniej jeden z treningów z przebieżkami trzeba by zastąpić jednym z takich akcentów:
a) podbiegi, wyrabianie siły biegowej - np. 6x, potem 8x na względnie selektywnym nachyleniu, np. 3-4%, wykonywane na tętnie ok. 90%, zbieganie truchtem
b) dłuższe przebieżki, fartlek - zamiast 5-6 x 20s, fartlek 1'/2'/3'/1'/2'/3', na przerwach truchtanych takich samych, jak odcinki szybkie
c) finalnie, tj. w tygodniach 13-15., wprowadzenie (w miarę możliwości fizycznych, samopoczucia, itp.) tempówek na dłuższym dystansie, tj. 2-3km, na kilku powtórzeniach, w "tabelkowym" tempie T21, w ostatnim tygodniu T15 (czyli tempa startowe na połówkę i 15km odpowiadające Twoim założeniom półmaratońskim, a więc wynikowi 1:59:59 na 21,1km) - ma to na celu przyzwyczajenie do mocniejszego wysiłku w dłuższym czasie
d) brak mi też w tym planie sprawdzianu, tj. czegoś na granicy II i III zakresu (plan zakłada jedynie długie wybiegania w OWB1) - dobrze zrobić coś takiego, optymalnie na koniec 12. tygodnia, zanim wplatałbyś długie tempówki... test na 10 lub 15km (zaczynasz wolno, potem ile fabryka dała) - z takiego testu możesz wyciągnąć potem odpowiednie tempa T21, T15, a nawet zmodyfikować swój czasowy cel na wrzesień

Powodzenia!
Awatar użytkownika
mclakiewicz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1616
Rejestracja: 24 lut 2013, 09:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

Witam.
Dziękuję za rady, na pewno wezmę je pod uwagę.
Podbiegi mam praktycznie przy każdym treningu, bo mieszkam na wzniesieniu i zawsze ostatni etap mam pod górkę. Może się mylę, ale wydaje mi się, że w jakiś sposób to pomaga utrwalić formę.
Co do planowanego czasu, to porównując go z wynikami ubiegłorocznymi, plasowało by mnie w samej końcówce stawki, ale póki co liczy się dla mnie ukończyć choćby sekundę poniżej tych dwóch godzin.

Pozdrawiam
BLOG KOMENTARZE


Obrazek



5 km - 23:49
10 km - 46:32
Półmaraton - 1:43:53
Maraton - 4:16:15
Awatar użytkownika
siena_driver
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2302
Rejestracja: 25 paź 2012, 12:35
Życiówka na 10k: 49:18
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Tempem ogólnym bym się nie sugerował - zwłaszcza, jeśli miałeś przebieżki. Odcinki spoczynkowe własnie po to są, żeby uspokoić tętno.
Dodatkowo trasa - lubię takie profile, ale na nich zawsze jest trudniej. Masz tu 2x ok. 2,5-3% (najłatwiej byłoby to sprawdzić, eksportując gpx na strava.com i tam zakładając segment), dodatkowo ponad kilometrowy ciągły podbieg. Ważysz setkę - musisz więc to wszystko wtargać na te górki ;)
Aniad1312
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4291
Rejestracja: 18 kwie 2010, 21:03

Nieprzeczytany post

O ho! Kolejny ranno-biegacz :) Fajnie, bo już czasem myślałam, że coś ze mną nie-halo ;)
Właśnie ostatnio wyczaiłam, że jak wychodzę, to już ptaki zaczynają śpiewać, znaczy się wiosna idzie :)
Ja na światłach zatrzymuję stoper, bo czasem czekam bardzo długo. Ale przy okazji mogę odpocząć - są też i plusy tej sytuacji :)
Awatar użytkownika
mclakiewicz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1616
Rejestracja: 24 lut 2013, 09:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

Witaj.
Dokładnie, są plusy i minusy: można odpocząć, ale jeśli celem jest zachowanie ciągłości biegu, to trochę może zaburzyć plan.
Trenuję rano, bo jest spokój: puste ulice, mało ludzi, mo i mam więcej czasu w ciągu dnia. Przeczytałem kiedyś, że wstawanie godzinę wcześniej niż zazwyczaj daje nam przewage godziny nad całym światem. Coś w tym jest.
BLOG KOMENTARZE


Obrazek



5 km - 23:49
10 km - 46:32
Półmaraton - 1:43:53
Maraton - 4:16:15
Awatar użytkownika
Provitamina
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1070
Rejestracja: 04 sty 2013, 11:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: śląsk

Nieprzeczytany post

Witaj Marku. Trzyma kciuki za Ciebie :) Widzę, że podzielasz również moje plany :)
W jakich okolicach biegasz w Bytomiu?
Life is short... running makes it seem longer.

Mój blog
Popiszmy, czyli komentarze do bloga

Obrazek
=========
-----
Moje endo
Awatar użytkownika
mclakiewicz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1616
Rejestracja: 24 lut 2013, 09:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

Witaj również.
Biegam na tzw. Grossfeldzie, w Parku i ostatnio wzdłuż obwodnicy. W różnych kombinacjach. Moje trasy są zapisane na Run-Logu.
BLOG KOMENTARZE


Obrazek



5 km - 23:49
10 km - 46:32
Półmaraton - 1:43:53
Maraton - 4:16:15
bulba7
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 17 mar 2011, 11:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

Cześć, widzę że biegamy w tej samej okolicy. Ja zaczynam na Grossfeldzie (Axentowicza), a później albo w stronę parku albo w stronę ul. Węglowej i do lasu miechowickiego. Tylko dla mnie trening rano to okolice 11-12 godz. ;) Odnośnie świateł to staram się nie zatrzymywać, tylko biegnę zawsze do miejsca gdzie można swobodnie przebiec. Nie lubię się wybijać z rytmu, a światła przy Strzelców czasem są baaaardzo długie. Pozdrawiam, powodzenia w realizacji planu i do zobaczenia na połówce ;)
Awatar użytkownika
mclakiewicz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1616
Rejestracja: 24 lut 2013, 09:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

Cześć.
Ja zaczynam z Fałata i potem do parku, albo na obwodnicę. Do lasu miechowckiego też mam w planach zrobić jakąś trasę.
Najlepiej biega mi się wokół parku, jeśli nie liczyć chodnika na Tarnogórskiej, bo to jest przełaj. Blisko, drzewa, okoliczności przyrody. A na obwodnicy człowiek się nawdycha spalin.
Pozdrawiam również.
BLOG KOMENTARZE


Obrazek



5 km - 23:49
10 km - 46:32
Półmaraton - 1:43:53
Maraton - 4:16:15
Awatar użytkownika
Provitamina
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1070
Rejestracja: 04 sty 2013, 11:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: śląsk

Nieprzeczytany post

Skoro bola kolanka, to daj im troche czasu na regeneracje. Twoje treningi maja fajne tempo. Ja to jeszcze musze duzo potrenowac by wykrecac takie czasy. Do Korfantego spokojnie zdarzysz sie przygotowac. Mysle ze bez problemu zejdziesz ponizej godziny :)
Life is short... running makes it seem longer.

Mój blog
Popiszmy, czyli komentarze do bloga

Obrazek
=========
-----
Moje endo
Awatar użytkownika
mclakiewicz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1616
Rejestracja: 24 lut 2013, 09:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

Dzięki za dobre słowo. Mnie ciągle się wydaje, że mam zbyt wolne tempo, porównując z innymi, którzy mają czasy po 45 minut na dychę. Ale podobno wszystko jest do wytrenowania.
BLOG KOMENTARZE


Obrazek



5 km - 23:49
10 km - 46:32
Półmaraton - 1:43:53
Maraton - 4:16:15
Awatar użytkownika
Provitamina
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1070
Rejestracja: 04 sty 2013, 11:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: śląsk

Nieprzeczytany post

Oj...kiepsko z tym kolanem. Podlecz je dobrze. Nie ma sensu go forsować, wiec trochę trzeba uzbroić sie w cierpliwość za nim się zregeneruje.
Rozumiem, że przerwa namiesza trochę w Twoim planie, ale nie martw się. Myślę, że tydzień przerwy to jeszcze nie jest dramat. Życzę zdrowia!
Life is short... running makes it seem longer.

Mój blog
Popiszmy, czyli komentarze do bloga

Obrazek
=========
-----
Moje endo
Awatar użytkownika
mclakiewicz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1616
Rejestracja: 24 lut 2013, 09:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

Dzięki.
Wiem, że to nie dramat, ale mnie aż roznosi. Jutro marzyło mi się 12 km, kolega, którego namówiłem na bieganie zrobił w tym tygodniu już drugą dychę i to z lepszym czasem niż mój. No i jak tu siedzieć spokojnie i się kurować. Tym bardziej, że przyszła sobota w Chorzowie tak kusi...
BLOG KOMENTARZE


Obrazek



5 km - 23:49
10 km - 46:32
Półmaraton - 1:43:53
Maraton - 4:16:15
Awatar użytkownika
Provitamina
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1070
Rejestracja: 04 sty 2013, 11:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: śląsk

Nieprzeczytany post

Dla zdrowie warto się poświęcić. Może nie będzie aż tak źle. A ten kolega to niech Cię lepiej nie drażni swoimi wynikami - sama wiem jak to napędza, jak ktoś inny jest lepszy - łatwo można się ponieść ambicjom.
Do biegu w Chorzowie zostało 6 dni. Nie trać nadziei :)
Life is short... running makes it seem longer.

Mój blog
Popiszmy, czyli komentarze do bloga

Obrazek
=========
-----
Moje endo
ODPOWIEDZ