mariuszbugajniak - komentarze

Komentarze do blogów treningowych, komentujcie w tym dziale w nie w blogach

Moderator: infernal

Awatar użytkownika
mariuszbugajniak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2131
Rejestracja: 02 lip 2011, 11:48
Życiówka na 10k: 37.29
Życiówka w maratonie: 2.59.02
Lokalizacja: Włoszczowa

Nieprzeczytany post

Jeśli ktoś ma ochote proszę pisać :usmiech:
10km - 37.08 / 21km - 1.23.18 / 42km - 2.59

KOMENTARZE
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Wydaje mi się, że masz bardzo małe szanse by pobiec maraton w takim czasie we wrześniu a już pisanie o przebiegnięciu jednej dyszki podczas tego biegu poniżej 40 minut to już zuchwalstwo wynikające chyba z braku rozeznania. Ogólnie to młody jesteś, masz niezłe BMI i dobre czasy zrobiłeś z takiego słabego treningu - możesz z tego pobiegać niemniej twoje 470km przebiegnięte w tym roku to w kwestii planu biegania maratonu są prawie równoznaczne z wpisem o charakterze "prawie wcale nie biegam". Aby pobiec maraton w 3,15 musisz miesięcznie biegać grubo ponad 250km (to kalkulacja bardzo ostrożna i optymistyczna) , do tego brak ci bazy a czasu masz mało. Musisz zwiększać obciążenia, ale systematycznie, biegać coraz większe tygodniówki, biegać więcej i wolniej, musisz się nauczyć biegać w wolniejszych tempach bo to będą twoje podstawowe tempa treningowe. Na razie twoje wpisy, tempa średnie, przebiegi są charakterystyczne dla biegacza początkującego - średnia 4,44 z objętosci treningowej toż to zajezdnia albo wynik biegaczy na dosyć wysokim poziomie, na pewno biegających maratony poniżej 3 godzi i to sporo nizej. Jeśli podejmiesz rozsądny trening dostosowany do twoich możliwości to masz szansę zakręcić się koło 3,20 i z tego co piszesz to będzie niezły wynik. Jeśli zaś będziesz biegał tak jak biegasz to dołączysz do licznego grona ludzi mających fajny wynik na dychę, niezły w półmaratonie i zupełnie kiepski w maratonie. Powodzenia życzę i radziłbym poczytać nieco o treningach do maratonu, o ich specyfice jak i wymaganiach, określić swoje słabe strony i nad nimi się skupić bo więcej nie nabiegasz niż określa twoja najsłabsza strona - ten dystans i ta formuła biegu nie toleruje żadnych słabości
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Awatar użytkownika
mariuszbugajniak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2131
Rejestracja: 02 lip 2011, 11:48
Życiówka na 10k: 37.29
Życiówka w maratonie: 2.59.02
Lokalizacja: Włoszczowa

Nieprzeczytany post

dokładnie, bardzo ciekawy temat poruszyłem i słuszny, na to co nabiegałem bo praktycznie trening nie istniał, bo ten mój przebieg to śmich :bum: zdaje sobie z tego sprawe, co do tempa, to bieganie powiedzmy 25km w tempie 4,35-4,40 nie zostawia śladu na mnie, robie 10km po 4,25 też bez jakieś napinki, a w sumie mało km było też podyktowane dbałością o kolana, bo naprawde dużo problemów miałem

a te 10km poniżej 40 minut to oczywiście w starcie kontrolnym, a nie w maratonie, debilem nie jestem :bum:

chociaż na Półmaratonie Świętokrzyskiem pierwszą dyche poleciałem na życiówke, a potem delikatnie tylko zwolniłem

ogólnie zgodze się z Tobą prawie w każdym aspekcie, ale dziwi mnie jak mój organizm reaguje na trening jaki mu serwuje, moim zdaniem z niczego robi się coś, uważając na kolana oczywiście km idą w góre, cel jest, marzenia są, jak nie teraz to później, ale na pewno
10km - 37.08 / 21km - 1.23.18 / 42km - 2.59

KOMENTARZE
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

A skąd sie Mariusz bierze Twój plan? Sam to układasz czy ktoś?
Awatar użytkownika
mariuszbugajniak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2131
Rejestracja: 02 lip 2011, 11:48
Życiówka na 10k: 37.29
Życiówka w maratonie: 2.59.02
Lokalizacja: Włoszczowa

Nieprzeczytany post

przez te 2 lata biegania i wiele, wiele przygód z kontuzjami doszedłem do tego, co jest dla mnie bezpieczne i z czym najlepiej sie czuje, jakie bodźce są dla mnie najlepsze, jak organizm czuje się po jakim treningu...

teraz w sumie to i tak jest nieuregulowane, zima była dobra, potem kontuzja, teraz wchodze na jakieś przyzwoite przebiegi tygodniowe

podsumowując biegam to co lubie, interwały, podbiegi, długie, tempa, staram się nie biegać wolnych bez akcentów nawet krótkich na koniec bo strasznie mnie to zamula, poza tym wcześniej miałem problem i pisałem na forum o tym, że przy wolnym bieganiu strasznie bolą mnie kolana, ale core stability, dużo rozciągania i zmiana techniki biegu załatwiła sprawe
10km - 37.08 / 21km - 1.23.18 / 42km - 2.59

KOMENTARZE
Awatar użytkownika
mariuszbugajniak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2131
Rejestracja: 02 lip 2011, 11:48
Życiówka na 10k: 37.29
Życiówka w maratonie: 2.59.02
Lokalizacja: Włoszczowa

Nieprzeczytany post

ciekawe czy ktoś czyta moje wypociny :bum:
10km - 37.08 / 21km - 1.23.18 / 42km - 2.59

KOMENTARZE
Awatar użytkownika
mar_jas
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2826
Rejestracja: 06 mar 2012, 10:23
Życiówka na 10k: 0:39:59
Życiówka w maratonie: 3:28:43
Lokalizacja: Śląsk

Nieprzeczytany post

Żeby znaleźć temat z komentami do Twojego bloga trza sie niexle napocić.....nie mniej poszukałem bo cciałem napisac że się niexle ubawiłem czytając o tym jak zostales ultrasem :hahaha: :hahaha:

No i gratulację Życiowej Dychy, kończyłes chyba jakoś koło KrzychaM, bo on miał podobny czas.. a ja, gruboo za Wami :hejhej:
_________________________________


Moja walka Blog biegowy Marcina

Komentarze
Awatar użytkownika
rubin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4232
Rejestracja: 24 sie 2012, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

powiem tak - też parę dni temu szukałam; koniec końców nie znalazłam więc ostatecznie zrezygnowałam;
a miałam napisać, że byłam świadkiem Twojego "występu"
stałam dosłownie tuż przy stoliczku sędziowskim - dokładnie słyszałam, co prowadzący mamrotał pod Twoim adresem, już nie do mikrofonu ...... :hej: :bum:
Awatar użytkownika
mariuszbugajniak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2131
Rejestracja: 02 lip 2011, 11:48
Życiówka na 10k: 37.29
Życiówka w maratonie: 2.59.02
Lokalizacja: Włoszczowa

Nieprzeczytany post

musiał być mega wkur****, ja niby miałem poważną mine, ale jak zniknąłem za budynkiem to składałem się ze śmiechu :bum:

jakby nie 12 dni do maratonu to bym sobie browara dziś strzelił, święto dziś, 2 komentarze do bloga :bum:

no w takim razie musi być dobrze w tej Warszawie :hej:

Pozdrawiam wszystkich, którzy się męczą moimi wypocinami :taktak:
10km - 37.08 / 21km - 1.23.18 / 42km - 2.59

KOMENTARZE
Awatar użytkownika
mar_jas
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2826
Rejestracja: 06 mar 2012, 10:23
Życiówka na 10k: 0:39:59
Życiówka w maratonie: 3:28:43
Lokalizacja: Śląsk

Nieprzeczytany post

Masz trzeciego...co ma czas do maratonu do picia piwa? :bum:
:hahaha: :hahaha: :hahaha:

Czytaczy masz całkiem sporo...tylko komentatorów jakby mnie..ale sie nie dziwie, znaleźć je nie było łatwo :hejhej:
_________________________________


Moja walka Blog biegowy Marcina

Komentarze
Awatar użytkownika
mariuszbugajniak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2131
Rejestracja: 02 lip 2011, 11:48
Życiówka na 10k: 37.29
Życiówka w maratonie: 2.59.02
Lokalizacja: Włoszczowa

Nieprzeczytany post

ostatnie 2 tygodnie chce się przypilnować z jedzeniem i piciem, :hej:

a potem? potem dalej będe się pilnował, tylko musze troche odpuścić z tempem, od października zaczne jakiś miesiąc regeneracyjny, wolniej tempowo, sauna, basen, może da się rower jeszcze wcisnąć jak pogoda pozwoli...

trzeba naładować akumulatory bo od lutego znowu orka się zacznie :bum:

ten rok zaliczony, 2 razy połamane 40min/10km, raz na oszukanej trasie, a raz wręcz odwrotnie, teraz tylko dobrze pobiec "zmoratona" i piekny rok, szkoda tylko wiosny i kontuzji... bo pewnie za 12 dni 3h na lajcie byłoby łamane... ale chce biegac do starości, mam czas :bum:
10km - 37.08 / 21km - 1.23.18 / 42km - 2.59

KOMENTARZE
Awatar użytkownika
rubin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4232
Rejestracja: 24 sie 2012, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

najpierw było, że zawodnik ze zmęczenia, w szoku uciekł z mety;
ale raz dwa ustalili, że nie było Cię na żadnym punkcie kontrolnym; po numerze startowym - że nie ten start ...
no i zaczęły padać różne tam takie ... przymiotniki

teraz to się już możesz upić, śmiało .... :)
Awatar użytkownika
mariuszbugajniak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2131
Rejestracja: 02 lip 2011, 11:48
Życiówka na 10k: 37.29
Życiówka w maratonie: 2.59.02
Lokalizacja: Włoszczowa

Nieprzeczytany post

a ja tylko grzecznie z buta wracałem z Muszyny :spoko:

"w szoku uciekł z mety" :bum:

no dziś też się będe śmiał jak Paulinie opowiem :bum:
10km - 37.08 / 21km - 1.23.18 / 42km - 2.59

KOMENTARZE
Krzychu M
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5220
Rejestracja: 15 mar 2012, 11:32
Lokalizacja: okolice Krakowa

Nieprzeczytany post

Cel baaardzo ambitny na MW.
Nie chcę mówić,że nierealny.Trochę mało biegasz,a poza tym 39 minut z kawałkiem na dyche to daje ledwo 3:05 przy naprawdę porządnym wytrenowaniu wytrzymałości.Niemniej życzę powodzenia! :bum:
Awatar użytkownika
mariuszbugajniak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2131
Rejestracja: 02 lip 2011, 11:48
Życiówka na 10k: 37.29
Życiówka w maratonie: 2.59.02
Lokalizacja: Włoszczowa

Nieprzeczytany post

Ale który nierealny wynik? Pisałem, że gdyby nie kontuzja i 3 miesiące nie biegania wiosną to pewnie bym łamał 3h, po Krynicy złapałem pare dni euforii, żeby próbować jednak tych 3h, ale oczywiście, to chwilowe zaburzenie myślenia. Realnie na teraz to coś między 3.05-3.15. Wytrzymałość jest, na zupełnym lajcie treningowo strzeliłem 3,24 w maratonie, o 4 rano wystartowałem wtedy, a położyłem się o północy, nie piłem i nie jadłem nic podczas biegu, a ostatnie 10km wyszło po 4,30min/km

Ogólnie to tewnie będziemy biec koło siebie na MW :hej:
10km - 37.08 / 21km - 1.23.18 / 42km - 2.59

KOMENTARZE
ODPOWIEDZ