mirass - komentarze

Komentarze do blogów treningowych, komentujcie w tym dziale w nie w blogach

Moderator: infernal

Awatar użytkownika
mirass
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 166
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Hej. To link do mojego bloga: http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=42552
Mam nadzieję, że się uda osiągnąć cel. Czekam na komentarze.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

Hej,

Przede wszystkim - trzymam kciuki :) po drugie - weź do ręki plan i przede wszystkim biegaj. Masz 1,5 miesiąca na realizację celu, fakt, pierwotny racej był z czapy :bum: ten drugi realniejszy, tylko z drugiej strony - po co od razu plan na akurat 57 minut na dychę? A nie na 56 albo 58? Wynik przyjdzie na końcu z przepracowanego treningu.

http://bieganie.pl/index.php?show=1&cat=19&id=169 tu pierwszy (i w sumie niezły dla Ciebie) - rzuć okiem, od którego tygodnia mógłbyś zacząć, żeby robić te treningi w sposób w miarę wymagający, a nie zarzynający, i co najważniejsze, równym założonym tempem (czyli jak jest 20 minut w tempie X, to mniej więcej początek ma być w ym samym tempie co środek koniec - co Cię nauczy trzymania tempa).

Jak solidnie (czyt. sumiennie, nie na zarżnięcie) wybiegasz swoje, możesz się zdziwić na koniec :) ale koniec to będzie za niecałe 2 miesiące, teraz był początek. Więc biegaj :) i nie skupiaj się zabardzo na tym, czy będzie 5X, czy 1:xx na dychę, ważniejsze jest, żebyś skupił się na kolejnym treningu - żeby go faktycznie zrobić. A dopiero na koniec pobiegł na tyle ile faktycznie możesz, był z tego zadowolony, i nie zarył ryjem w glebę zaraz za metą ze zmęczenia, mówiąc "nigdy więcej" :taktak:
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
Awatar użytkownika
mirass
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 166
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Masz rację. Cel przyjąłem sobie po to żeby się zmotywować, bo czasem z tą motywacją nie jest u mnie najlepiej. Nie mam doświadczenia i do końca też nie wiem jak to wszystko ogarnąć, ale czytam ile się da i mam nadzieję, że będę już systematycznie biegał.

Znalazłem jakiś plan na 10km, który postanowiłem sobie stosować, ale jest nudny: ciągłe biegi bez urozmaicenia, a myślę, że jestem w stanie poradzić sobie z 6-7 tygodniem planu, który podałeś. Zacznę jednak od 5 i mam nadzieję, że końcem września, października odczuje już jakąś różnicę. Z tym tempem mam spore problemy, ale pewnie każdy na początku tak ma.

Dzięki za rady, bo takim jak ja dają sporą dawkę motywacji i wiedzy. :)
Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

każdy kiedyś zaczynał
:hahaha:

Będziesz biegał regularnie, może poczujesz i wcześniej :) Idź małymi krokami - np. cel ultrakrótkoterminowy - zrobić 3 treningi z planu w tym tygodniu (abmbition level 2 - przebiec w tym czasie >21km). Zrobisz tak tydzień po tygodniu, zobaczysz, że miesiąc bez "wpadek", motywacja dostaje plus 10 do zajebistości, a potem jak idzie, to aż głupio samemu przed sobą przyznać się "nie chce mi się biegać". I idziesz :) i wracasz zadowolony z pożytecznego treningu, i z siebie - że się nie dałeś.

A tempo - to smartfon, endomondo czy inny runkeeper (z komunikatami głosowymi) i jazda :)
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
Awatar użytkownika
guerlainn
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 207
Rejestracja: 14 mar 2014, 16:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cele mamy podobne więc będę zaglądał :)
Obrazek
Awatar użytkownika
mclakiewicz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1616
Rejestracja: 24 lut 2013, 09:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

Cześć.
Pozwolę sobie coś doradzić bo rok temu byłem na podobnym poziomie.
Z czasu na piątkę wychodzi Ci 54 min na dychę, prawie dwa miesiące na poprawę, myślę, że realizując plan te 50 min zrobisz. Ja z 1:02 w kwietniu w cztery miesiące zeszłem na 50 minut w sierpniu. Nic to że potem po 8 miesiącach tylko na 48 ale to już szczegół.
A6Weidera radzę Ci rzucić. To jest dopiero nudne (ja doszedłem do 2 tygodnia i mnie szlag trafiał) a efekty, hmm... mogą być niezadowalające. Na brzuch wystarczy trzey razy w tygodniu robić po kilkadziesiąt brzuszków, bo to wzmacnia mięśnie (jak z machanie hantelkami na biceps), a kg z brzucha same zejdą podczas biegania.
BLOG KOMENTARZE


Obrazek



5 km - 23:49
10 km - 46:32
Półmaraton - 1:43:53
Maraton - 4:16:15
Awatar użytkownika
mirass
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 166
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Dzięki wielkie za rady i mobilizację! Zastosuję się do rad. Przerwa w bieganiu strasznie zniszczyła mi kondycję, tym bardziej, że mam chorobę przewlekłą, na którą ciągle biorę leki, więc te pierwsze biegi będą dość męczące, ale jak już je przejdę powinno być lepiej. Bicie rekordów przyjdzie z czasem. Teraz najważniejsze będzie zbudowanie formy. Jutro mam nadzieję kolejny bieg. Wg planu 35' 75% + P 10x100m/100m marsz.
Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

A według jakiego kaklulatora? Bo ten z bieganie.pl okazuje 55:27, co już samo w sobie jest sporo, a biorąc pod uwagę, że mirass zaczyna dopiero wydłużanie, to może być nawet bardzo dużo :) No i Pytanie, czy ten wynik na piątkę to był bieg w trupa i siłą woli (pokurczony, spięty, itp.), czy luźno, w pełnym zakresie ruchów? Za dwa miesiące się przekonamy :)
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
socio
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 07 sty 2015, 15:49
Życiówka na 10k: 1:03
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jesteśmy na podobnym etapie "kariery", więc będę tu zaglądał i na pewno trzymał kciuki :)

Kto wie, może na Cracovia Półmaraton razem będziemy biec na 1:45 ? :D
Awatar użytkownika
mirass
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 166
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

socio, mam taką nadzieję i życzę powodzenia :)

1:45 to dość optymistyczna wersja u mnie, ale nawet przy niewielkiej ilości treningów szybko pokonywałem kolejne swoje rekordy, więc przy odpowiedniej dawce treningu myślę, że jest to możliwe (przynajmniej na początku).
Awatar użytkownika
Johnny Żuberek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 783
Rejestracja: 02 gru 2013, 15:47
Życiówka na 10k: 49:18
Życiówka w maratonie: DNF
Lokalizacja: Mogilany
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Powodzenia w treningu. Nie chcę Cię stopować, ale Twoim miejscu najpierw (powiedzmy do końca miesiąca) sprawdziłbym się na dychę. Jeśli nie masz biegów w okolicy, to stadion i 25 kółek (nuuuda :bum: ) - wtedy już mniej więcej powinieneś wiedzieć, na jakim poziomie jesteś. 1:45 to niby żaden wynik (choć ja mam życiówkę 2:02 :hahaha: ), ale wymaga (mniej więcej) wytrenowania na poziom 47 minut na dychę. A to jest 6-7 minut szybciej, niż biegasz teraz.
Inna sprawa, to bieganie z trackerami komórkowymi. Wprawdzie teraz technologia nieco lepsza jest, niż 2 lata temu, kiedy biegałem z endo w nokii e52, ale można się nieco przejechać - sądziłem, że na luzie biegałem 54, potem 52 i 51 minut na dychę, na treningach na 90-95% mocy, a pierwsza atestowana dycha zweryfikowała te dystanse (przekłamane o 300-400m zapewne) i zacząłem trochę za mocno, ledwo złamałem 55. W podpisie mam link do starego (nowego też) bloga, gdzie zaczynałem mniej więcej jak Ty. Gorliwość biegowego neofity + zbyt wysokie tempa, to zawsze jest problem na początku ;)
Jeśli celujesz w 3 dni biegowe (a reszta to ćwiczenia ogólne), też będzie mały problem ze zrobieniem kilometrażu, który pozwoli Ci wejść na poziom sub 1h45 na połówkę. Spróbuj wcisnąć gdzieś czwarty trening biegowy, ew. wydłuż oba wolne. Swoją drogą, to nie wiem, czy masz na myśli marcową Marzannę, czy październikowy cracovia half? Jeśli to drugie, to spokojnie i metodycznie dojdziesz do 1:45, byle zapału nie zabrakło. Jeśli to pierwsze - to radziłbym Ci bardziej na 1:50-1:55 się szykować najpierw :)
PB: 1000m - 3:54,7 * 5k - 24:01 * 10k - 49:18 * HM - 2:02:26
ZCZASODYSTANSEMZMAGACTWO *** POCHWAŁOZJEBKOPORADNIA *** STARE_DZIEJE *** STARA_KOMENTOWNIA
Obrazek
Awatar użytkownika
mirass
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 166
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Planuję półmaraton w październiku. Teraz zbyt wcześnie na takie starty. Po drodze na pewno wpadnie przynajmniej jedna atestowana dyszka. Tak jak radzisz, wprowadzę 4 trening. Dzięki za rady :)
Awatar użytkownika
banan85
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1239
Rejestracja: 27 kwie 2014, 22:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: wielkopolska

Nieprzeczytany post

Widzę, że celujemy w podobny wynik na dystansie pólmaratonu. Ja chcę słamać 1h45min w kwietniu w Poznaniu.

Będę śledził...Powodzenia
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie nudzi Ci się kręcić tyle czasu na rowerku stacjonarnym? :lalala:

Ja bym wymiękł chyba po 20minutach...
Awatar użytkownika
mirass
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 166
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Na laptopie leci film a ja sobie kręcę. Chętnie bym pobiegał, ale dla własnego dobra wolę poczekać do cieplejszych dni, a rowerek jest jakąś tam namiastką.
ODPOWIEDZ