htb - komentarze

Komentarze do blogów treningowych, komentujcie w tym dziale w nie w blogach

Moderator: infernal

htb
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 185
Rejestracja: 22 lis 2014, 22:03
Życiówka na 10k: 50
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zapraszam do komentowania.
Pewnie na razie nie będą miał za wiele mądrego do powiedzenia, więc chętnie przyjmę każde uwagi i sugestie.
New Balance but biegowy
htb
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 185
Rejestracja: 22 lis 2014, 22:03
Życiówka na 10k: 50
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ponieważ moje obecne treningi wyglądają dość nudnie, postanowiłem wprowadzić jakieś urozmaicenie i z jednej 10 zrobić "mini interwały". Plan na nie to 2km rozgrzewki, potem na zmianę 0,5km żwawiej +1,5km żeby uspokoić oddech razy 4 i ma koniec 2km. Nie wiem czy to sensowna zmiana i czy da cokolwiek, ale na pewno trochę urozmaici monotonne bieganie :) Jeśli będzie widać jakiś zysk to będę chciał powoli dojść z 0,5 do 1km szybszego tempa i obniżyć 1,5 do 1km "wypoczynkowego".
htb
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 185
Rejestracja: 22 lis 2014, 22:03
Życiówka na 10k: 50
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Podczas dzisiejszego biegania "padła" mi muzyka, więc miałem czas żeby porozmyślać nad swoim bieganiem :) Trasa na której biegam w ciągu tygodnia to około 1km płasko, potem do wyboru, albo 2km podbieg potem z górki 2km i 1,5km płasko potem jakieś 500m znów podbieg i 500m z górki i powrót. Zacząłem się zastanawiać czy ma jakieś znaczenie jak pobiegnę ? Podbiegi oczywiście nie są żadne ekstremalne, ale są odczuwalne. I teraz pytanie czy na początku po płaskim powinienem pobiec dłużej i na koniec zostawić sobie te dłuższe podbiegi, czy nie ma to żadnego znaczenia ?
Druga sprawa to jak to biegać. Z podbiegiem raczej nie mam problemu, tzn. staram się utrzymywać tempo takie jak po płaskim. Ale nie wiem czy są jakieś "zalecenia" jak lecimy już z górki ? Czy nadal starać się trzymać stałe tempo czy polecieć na maksa albo chociaż sporo szybciej i potem dać nogom stopniowo wyhamować na płaskim ? Może ktoś coś doradzi ? :)
htb
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 185
Rejestracja: 22 lis 2014, 22:03
Życiówka na 10k: 50
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzisiaj po raz pierwszy od 3 miesięcy jak zacząłem biegać dopadł mnie jakiś kryzys :( Już rano gdy usłyszałem budzik byłem przekonany że nie dam rady wstać, jednak się udało. Szybkie śniadanko, chwila oddechu i jak co czwartek rano nad kanał żerański. Niestety już początek pokazał że będzie słabo :( Pierwsze 2-3km jeszcze jakoś biegłem, kolejne coraz gorzej :( Po nawrocie po pierwszej 5, byłem przekonany że nie dam rady dobiec do miejsca startu. Im dłużej biegłem tym więcej części zaczynało dawać o sobie znać :( Za wszelką cenę nie chciałem przejść do marszu, bo widziałem że potem już nie dam rady pobiec :( Udało się dociągnąć do końca i nawet czas nie wyszedł taki tragiczny, chociaż byłem przekonany że ostatnie 2km to będzie tempo na poziomie powyżej 7min :( Mam nadzieję że w najbliższym czasie nie będą mnie czekały już takie atrakcje.
Awatar użytkownika
Aelion
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 226
Rejestracja: 16 lis 2009, 17:35
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Erlangen

Nieprzeczytany post

W sumie to ten post z komentarzami powinien byc przeznaczony dla innych ludzi, ktorzy chca skomentowac Twoje wpisy :) Ty swoje odczucia i rozne wrazenia w swoim wątku blogowym powinieneś opisywać, a widzę tam same suche dane więc troszkę nudno ;-)
htb
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 185
Rejestracja: 22 lis 2014, 22:03
Życiówka na 10k: 50
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki za uwagi, już przenoszę we właściwe miejsce :)
Awatar użytkownika
sosik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5445
Rejestracja: 21 lut 2013, 15:39
Życiówka na 10k: 00:37:49
Życiówka w maratonie: 2:58:50
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Co do butów, to może jedną nogę masz większą i dlatego lepiej dopasowana jest.
Spróbuj testowo na tą luźniejszą założyć drugą skarpetkę i zobacz czy pomoże.
Zwierzęcy instynkt, oczy jak krew, Wilk, co ujawnia w nocy swój zew,
Gdy księżyc na niebie, unosi mnie dźwięk, W biegu przed siebie wolny jak tlen!

Blog -> Komentarze -> Garmin
maraton - 2:58:50, półmaraton - 1:24:16, 10 km - 37:49, 5 km - 18:43
htb
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 185
Rejestracja: 22 lis 2014, 22:03
Życiówka na 10k: 50
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W sumie możesz mieć rację. Sprawdzę przy najbliższej okazji :) Dzięki za wskazówkę.
ODPOWIEDZ