Saucony Fastwitch 2 Endurance - TUNING

Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12424
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Kolejna odsłona tajemnic doktora Zenona.

Dziś na stole operacyjnym krojenie startówki ze stajni Saucony. Zabieg obejmuje dość rozległą redukcję większości narządów wewnętrznych pacjenta. Poniższe zestawienie obrazuje tzw. "przed" i "po"

Obrazek Obrazek


Poszczególne etapy modelowania:

Obróbka wstępna
Obrazek


Obróbka wykańczająca FLA (Full Lever Arm)
Obrazek


Super finisz UFT (Unique Fit Shape)
Obrazek


testy na elastyczność:
uchwyt Herkulesa - pozytywny
kaloryferowy - pozytywny
Obrazek


Efekt końcowy:
Obrazek


testy terenowe:
trawa - pozytywny
tartan - pozytywny
asfalt - pozytywny
Ostatnio zmieniony 10 maja 2012, 11:10 przez yacool, łącznie zmieniany 1 raz.
New Balance but biegowy
00jan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 826
Rejestracja: 26 sie 2009, 00:18
Życiówka na 10k: 40:14
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Jaką żywotność mają buty po tunningu?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12424
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No wreszcie ktoś zareagował...
To już trzeci tuning, który wrzucam na to forum i czekam. Czekam, czekam i myślę, że pewnie oni się czają, bo myślą, że yacool jak zwykle jaja se robi. Otóż nie robi. Traktuję bardzo serio te, jak sądzę dla większości, ciekawostki wynaturzonego schizofrenika.

00jan, pojęcie żywotności w pierwszej kolejności dotyka tego co wyciąłem. Te papcie są jak mumie bez flaków więc nie ma co się psuć. Proces zużycia dotyczy tylko warstw wierzchnich, które łatwo regenerować. To czy taki but nadaje się do wyrzucenia zależy bardziej od estetycznej wrażliwości niż funkcjonalnego rozpadu.
Awatar użytkownika
Buddy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 426
Rejestracja: 26 lip 2006, 00:56
Życiówka na 10k: 35:20
Życiówka w maratonie: 2:47:38

Nieprzeczytany post

A czemu tak uparcie wycinasz te wszystkie zapiętki?
Masz problemy z achillesem?

Na jakie treningi zabierasz te buty? Na jakie nawierzchnie?
Jaki jest efekt biegania w takich pimp-my-running?
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Buddy pisze:A czemu tak uparcie wycinasz te wszystkie zapiętki?
przy bieganiu ze śródstopia zapietek hamuje naturalne opadanie stopy powodując jej zadarcie w góre w momencie lądowania
oprócz tego powoduje przy takim bieganiu obtarcie ścięgna oraz zmniejsza zakres ruchu stopy

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... b8db1cfe28 - tu masz wklejone zdjęcie Jurka z innego wątku
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

Jedna tylko uwaga, tak mi się rzuciło do łba w związku z tym zdjęciem Jurka - nie każdy ma taki zakres ruchu w stawie skokowym, ja nie mam, dlatego mniej (jeżeli w ogóle) będzie mi przeszkadzał zapiętek.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:Jedna tylko uwaga, tak mi się rzuciło do łba w związku z tym zdjęciem Jurka - nie każdy ma taki zakres ruchu w stawie skokowym, ja nie mam, dlatego mniej (jeżeli w ogóle) będzie mi przeszkadzał zapiętek.
hehe, a może nie masz takiego zakresu właśnie przez zapiętek?
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

Szczerze mówiąc, raczej nie. Biegam od niedawna, natomiast sport uprawiam od dawna, i to taki w którym ćwiczy się na boso.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:Szczerze mówiąc, raczej nie. Biegam od niedawna, natomiast sport uprawiam od dawna, i to taki w którym ćwiczy się na boso.
to postaraj sie o taki zakres ruchu stopy :)
jak Jurek wdepnie nagle w dziure to go troche zaboli i poleci dalej - Ty możesz mieć wtedy z tym kłopot :( - no chyba, że ograniczenie ruchomości wynika z kontuzji, złamań itp.
Pozdrawiam
00jan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 826
Rejestracja: 26 sie 2009, 00:18
Życiówka na 10k: 40:14
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

yacool pisze: To czy taki but nadaje się do wyrzucenia zależy bardziej od estetycznej wrażliwości niż funkcjonalnego rozpadu.
Ta warstwa podeszwy która została nie jest jakoś bardziej podatna na ścieranie się? Zawsze myślałem, że to ta pierwsza warstwa z 1000 róźnych rodzajów gum jest najmniej ścieralna.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12424
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zapiętek skutecznie ogranicza zakres ruchu w stawie skokowym i daje pewne podejrzane efekty utrudniające pracę nad techniką biegu ale zależy to od jego wysokości. Natomiast jest jeszcze kwestia taka, że czasami projektant tak się przejmie swoją rolą, że oprócz zabudowy w górę, robi jeszcze ściany boczne dla achillesa. Achilles pracuje wtedy w sztywnej rynnie. Podczas lądowania na pięcie nie musi to przejawiać się jakimś dyskomfortem ale otarcia achillesa również dotyczą biegaczy lądujących w ten sposób.
Podczas lądowania na śródstopiu, a zwłaszcza na jego zewnętrznej krawędzi, prawdopodobieństwo kolizyjnego kontaktu achillesa z rynną jest już większe, bo i punkt lądowania jest znacznie odsunięty od zapiętka, który staje się wolnym końcem, poruszającym się w trudny do przewidzenia sposób aż do przybicia piętą do gleby. Tuż przed lądowaniem może być wszystko ok, gdyż achilles będzie równoległy do rynny ale pierwszy kontakt na pewno zmieni ustawienie stopy w bucie i ukosowanie achillesa względem rynny staje się jak najbardziej możliwe. Można to łagodzić grubszą wyściółką, wyższą skarpetką, plastrami itp. ale po co jak można zapiętek po prostu wyciąć.

Jeżeli chodzi o ten konkretny but to wykorzystuję go do szybkich treningów ale ostatnio rzadko, gdyż mam teraz idealną aurę do robienia akcentów na boso. Nawierzchnia to głównie trawa potem tartan. Asfaltu unikam, bo najbardziej na nim ścieram śródstopie. Ta startówka już fabrycznie miała tę właśnie wadę, że znikała w oczach na asfalcie.
Efekt biegania w takich pimpach dla mnie jest kojący, bo daje odetchnąć skórze po bieganiu na bosaka. Nie jestem jeszcze takim twardzielem jak Marzec i nie wyłażę codziennie na trening bez papci, no ale on biega boso od ponad 25 lat. Ja od 2,5 roku. Różnica zaledwie w przecinku ale wizualnie ogromna, bo jak przyłożyłem swoją stopę do jego stopy to doznałem adaptacyjnego szoku.
Natomiast dla nie ekstremistów taki pimp-my-running znacznie lepiej przybliża do biegania na boso niż oryginalny Biom.
medion
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 01 sie 2008, 14:46

Nieprzeczytany post

yacool pisze: Podczas lądowania na śródstopiu, a zwłaszcza na jego zewnętrznej krawędzi, prawdopodobieństwo kolizyjnego kontaktu achillesa z rynną jest już większe, bo i punkt lądowania jest znacznie odsunięty od zapiętka, który staje się wolnym końcem, poruszającym się w trudny do przewidzenia sposób aż do przybicia piętą do gleby. Tuż przed lądowaniem może być wszystko ok, gdyż achilles będzie równoległy do rynny ale pierwszy kontakt na pewno zmieni ustawienie stopy w bucie i ukosowanie achillesa względem rynny staje się jak najbardziej możliwe. Można to łagodzić grubszą wyściółką, wyższą skarpetką, plastrami itp. ale po co jak można zapiętek po prostu wyciąć.
Najprostszym sposobem złagodzenia,neutralizacji, zapiętka jest luźniejsze wiązanie tzn. stopa ma w bucie luz.
Zamiast niszczyć buty, kup za 12-15 zł chińskie halówki z cienką,płaską, gumowa podeszwą.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12424
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A kto tu niszczy buty?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Przeniosłem dyskusje o BIOM do BIOM.
http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php? ... &start=255
Awatar użytkownika
Eddie
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1570
Rejestracja: 04 cze 2007, 21:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To już wiem od czego mam ostatnio ból w lewym achillesie znów :( Bo zakres ruchu mam pełny w stopnie ale przy wspinaniu na palce czuję ból. Czas okroić trochę zapiętki w moich butach również:)
ODPOWIEDZ