Kalenji -TUNING

Awatar użytkownika
Bogil
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1908
Rejestracja: 20 gru 2009, 12:16
Życiówka na 10k: wstyd się przyznać
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Skawina

Nieprzeczytany post

RAUL:
Bogil pisze:..polecam zapoznać się z ofertą firmy pentel albo stabilo boss...
Z tymże stabilo boss mi farbuje skarpety ;)

A jeszcze teraz znalazłem
http://www.sklepmatejko.pl/product_info ... ts_id=1523
New Balance but biegowy
jacekj76
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 12 wrz 2011, 11:46
Życiówka na 10k: 47
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czołem tunerzy!

Czy oglądaliście może w DECATHLONIE kapterena 50. Ma bardzo elastyczny przód i wygląda jakby podeszwa była z jednego odlewu pianki - brak widocznego podziału na część piankową i tą dolną z bieżnikiem (outsole?). Niestety nie miałem czasu przymierzyć.
tutaj link do buta:
http://www.decathlon.com.pl/PL/kapteren-50-104677078/#

Co sądzicie o przydatności do tuningu? Cena przystępna.

Ciao

JacekJ
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12427
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Kilka stron wcześniej jest stuningowany kapteren 50. Potem wrzucę jeszcze foty z przeróbki samego bieżnika ale w kapterenie 100 jest taki sam bieżnik i przerobiony już, więc możesz to sobie przejrzeć na poprzedniej stronie.
jacekj76
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 12 wrz 2011, 11:46
Życiówka na 10k: 47
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Widziałem, tylko po nazwie nie skojarzyłem i ze względu na inny kolor nie zauważyłem, że to ten sam but.
Parę innych pytań
1. Czy mierzysz jakoś spadek butów przed i po tuningu?
2. Czy jest sens zabierać się za buty z duomaxem lub innych twardym klinem?

Dzięki

JacekJ
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12427
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mierzenie spadku, czyli jak sądzę grubości pod śródstopiem i pod piętą, to zabiegi zaspokajające ciekawość bardziej niż dające użyteczne informacje. Powinno być wygodnie i płasko. W takiej kolejności. Jeżeli jednak konstrukcja podeszwy uniemożliwia zredukowanie grubości podeszwy pod piętą, to można chociażby spróbować ponacinać elementy usztywniające, by zyskać na elastyczności. Każdy but jest inny i trzeba do niego podejść indywidualnie. Wycinając coś lub korygując, dobrze jest po każdym takim zabiegu zrobić trening w tuningowanym obuwiu, zanim zdecydujemy się na dalsze przeróbki.
Awatar użytkownika
mariuszbugajniak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2131
Rejestracja: 02 lip 2011, 11:48
Życiówka na 10k: 37.29
Życiówka w maratonie: 2.59.02
Lokalizacja: Włoszczowa

Nieprzeczytany post

Eliofeety po zabawie :bleble:

więcej zdjęć:
viewtopic.php?f=37&t=20032&start=30
10km - 37.08 / 21km - 1.23.18 / 42km - 2.59

KOMENTARZE
iściak
Wyga
Wyga
Posty: 149
Rejestracja: 16 cze 2011, 19:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

find your rythm. :hej:
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12427
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No wreszcie mam dokładną wagę zębatego Zenka z 11 strony.
Prawy 127 gram, lewy 130 gram (rozmiar 42). Zważywszy fakt pozostawionego uzębienia na śródstopiu, w postaci czarnej gumy, istnieje duża szansa złamania granicy 100 gram przy całkowitym zjechaniu spodu. Choć jest to już bardziej sztuka dla sztuki, mamy mały marketingowy nokaut za 60 złotych...
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zaczęli robić lżejsze Ekideny, czy zebrałeś więcej z pięty?
"Odbywający się przez skórę recykling energii poprawia obieg krwi, dostarczając więcej sił w życiu codziennym i sporcie." - Reebok
Buty "inspirowane są samochodowym systemem zawieszenia, który siłę uderzenia zamienia w napęd." - Adidas
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12427
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nowy ekiden 50 jest zgrabniejszy. Poprawił się też dizajn cholewki. Wychodzi na to, że ten surowiec jest nieco lżejszy, bo nie wycinałem wcale więcej z pięty żeby za wszelką cenę uzyskać niższą wagę. Teraz Zenek będzie ciął nową wersje kapterena 50. Pod względem projektu cholewki jest wg mnie również atrakcyjniejszy w porównaniu do wcześniejszej wersji kapterena 50 ale nie podoba mi się w nim szerokość śródstopie. Na moje oko jest nieco za wąski. Zobaczymy jak to wpłynie na przebieg operacji i dalsze testowanie.
Crocodil
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 584
Rejestracja: 02 wrz 2011, 10:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Nowy ekiden 50 jest zgrabniejszy. Poprawił się też dizajn cholewki. Wychodzi na to, że ten surowiec jest nieco lżejszy, bo nie wycinałem wcale więcej z pięty żeby za wszelką cenę uzyskać niższą wagę. Teraz Zenek będzie ciął nową wersje kapterena 50. Pod względem projektu cholewki jest wg mnie również atrakcyjniejszy w porównaniu do wcześniejszej wersji kapterena 50 ale nie podoba mi się w nim szerokość śródstopie. Na moje oko jest nieco za wąski. Zobaczymy jak to wpłynie na przebieg operacji i dalsze testowanie.
Wizualnie faktycznie nowy model wydaje się węższy ale ciekawe, że przymierzając w Decathlonie starego i nowego Kapterena 50 (oczywiście oba w takim samym rozmiarze), to nowy wydawał mi się na nodze "obszerniejszy" :) Po doskonałych wrażeniach z przymiarki starszych Zen-Kapterenów zdecydowanie nie mogę się doczekać testowania :bum:
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12427
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zgodnie z zapowiedzią, Zenek zjadł dzisiaj na kolację grilowane na węgiel. Najpierw trzeba było jednak ostro przyprawić, bo mdłe ścierwo było.
Obrazek

surowe z marketu / i po przyprawieniu
ObrazekObrazek

Dziura w bucie to robota dla szewca ale but w dziurze, to robota dla wirtuoza.
ObrazekObrazek

Klinika Doktora rozwija się prężnie i z zapadłej dziury przeistacza w centrum o globalnym zasięgu, wyznaczającym nowe trendy.
ObrazekObrazek

Trendowaty Instytut zajmuje się również działalnością proekologiczną.
ObrazekObrazek

Trafiają tutaj pacjenci leciwi oraz zupełnie młodzi jak choćby ten stary i nowy kapteren. Pokolenia wymierają, ale ich problemy pozostają.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 maja 2012, 09:30 przez yacool, łącznie zmieniany 1 raz.
orso82
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 07 sty 2012, 16:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

:taktak: To się braciszek w sobotę ucieszy :taktak:
Crocodil
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 584
Rejestracja: 02 wrz 2011, 10:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

WOW! Ale (zaje)fajnie wyglądają te buty po stuningowaniu :orany: Już się cieszę, a moje nogi nie mogą się doczekać kiedy w nich pobiegną :taktak: :hej:
Crocodil
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 584
Rejestracja: 02 wrz 2011, 10:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Dzisiaj wyszedłem na pierwszy trening w 'grilowanych zenkach" i muszę powiedzieć, że było miodzio :hej: Po prostu czysta przyjemność i nic nie przeszkadza w biegu. Nogi tak dobrze mi w nich zapodawały, że miałem kłopot żeby trzymać się zaplanowanego tempa :) A co to dopiero musi być w letniej wersji :orany: Jak Mistrz Zenon wystruga trzewiki to nie ma ... we wsi!

Jedyny problem jest taki, że moje łydki dostały dziś ostro z płaszczki po brzuchu i już teraz pobolewają, a jutro pewnie będą palić żywym ogniem :bum: Ale to nie wina butów tylko tego że muszę je wzmocnić (a póki co rozciągać, rozciągać i jeszcze trochę rozciągać) :)
ODPOWIEDZ