Komentarz do artykułu Polar RCX 5 - TEST

Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1739
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Skomentuj artykuł Polar RCX 5 - TEST
New Balance but biegowy
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Lapa trudno złapać? zimą to wystarczy ustawić łapanie lap przez zbliżenie zegarka do paska od tętna - można zaprogramować co ma sie wtedy dziać - zmiana ekranu, międzyczas
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Jak ktoś do przycisków przyzwyczajony to nie ma zaufania do tego przyciągania zegarka do klatki :)
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Jak ktoś do przycisków przyzwyczajony to nie ma zaufania do tego przyciągania zegarka do klatki :)
zimą to fajny bajer - od razu zaufanie rośnie :)
Fluor
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 28 kwie 2011, 11:09
Życiówka na 10k: b.d
Życiówka w maratonie: n.a

Nieprzeczytany post

Z tego co pamiętam to widziałem na półce w sklepie wersję Multi z GPSem, tak więc chyba można to ?kupić. Ja kalibrowałem z google maps na dystansie ok 5km, później sprawdzałem na bieżni to odchył był jakieś 15m/km. Mocowanie, fakt problematyczne. Jak ktoś biega w więcej niż jednej parze to chyba musi sobie kupić dodatkowe gniazdo na S3+. Swoją drogą czujnik jest dosyć duży, nie ma opcji na chowanie go pod wkładką. W tym modelu można ustawić kilka profili dla różnych butów czy treningów.
Co do wearlinka, ja przed każdym biegiem zraszam elektrody paroma kroplami wody, po biegu płucze pasek pod bieżącą wodą. Na razie mam nabiegane 130km i u mnie nie ma problemu z uciekającym sygnałem.
Funkcja ZoneOptimizer pozwala na dostosowywani stref dla każdego treningu. Wymaga ona krótkiego testu, około 3min. Z tego co firma piszę bazuje ona na czasie pomiędzy skurczami serca. Nie wiem jak to sprawdza się w praktyce, podobnie zresztą jak TreningLoad, OwnIndex czy RunningIndex. Z pewnością te wskaźniki są jakimś odniesieniem do naszej formy.
Aplikacja webowa, polarpersonaltrainer.com, mogła by być bardziej rozbudowana. Mi brakuje możliwości analizy wycinków treningu. Tworzenie własnych treningów mogło by być bardziej intuicyjne.
Fajne opcje to HeartTouch (np. można ustawić podświetlanie po zbliżeniu zegarka do klaty), AutoLap (średnie tempo, tętno po przebiegnięciu ustalonego odcinka), RacePace, ZoneLock(blokowanie strefy, po przekroczeniu zegarek pika) . Jest tam też jakiś przyzwoicie konfigurowalny przypominacz. Zaletą tego zegarka jest wygląd i rozmiar jeśli ktoś w ogóle do tego przywiązuje uwagę.

Czas pokaże czy to dobry produkt.
sawalas
Wyga
Wyga
Posty: 81
Rejestracja: 16 maja 2011, 08:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Jak ktoś do przycisków przyzwyczajony to nie ma zaufania do tego przyciągania zegarka do klatki :)
Przyciski lipa, trzeba dwóch rąk i jeszcze w nie trafić, a tak myk nadgarstek 15 cm w góre do klatki i juz widac. Duuuuuuuuuużo wygodniejsze.
Awatar użytkownika
Krzysztof Janik
Ekspert/Trener
Posty: 1084
Rejestracja: 15 sie 2007, 09:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieganie.pl
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No tak macie racje można w ten sposób działać. Ale nie zmienia to faktu że jak już zrobili ten przycisk to mogli się postarać żeby był bardziej użyteczny.
Pozdrawiam
Trener Krzysztof Janik

Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysztof Janik
Ekspert/Trener
Posty: 1084
Rejestracja: 15 sie 2007, 09:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieganie.pl
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Posiada.
Pozdrawiam
Trener Krzysztof Janik

Obrazek
maciejmacku
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 15 paź 2011, 11:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jestem posiadaczem tego polara, ale z funkcją licznika na rower i nie wiem jakim cudem w recenzji zostało napisane, że występują zakłócenia przy tętnie, mam go już miesiąc i ani razu mi nie wariował, ogólnie zegarek bardzo fajny, tylko szkoda, że nie współpracuje z PPT 5, bo jest to bardziej zaawansowany program niż wersja internetowa, no i nie zawsze ma się dostęp do neta
Awatar użytkownika
Krzysztof Janik
Ekspert/Trener
Posty: 1084
Rejestracja: 15 sie 2007, 09:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieganie.pl
Kontakt:

Nieprzeczytany post

maciejmacku pisze:jestem posiadaczem tego polara, ale z funkcją licznika na rower i nie wiem jakim cudem w recenzji zostało napisane, że występują zakłócenia przy tętnie, mam go już miesiąc i ani razu mi nie wariował, ogólnie zegarek bardzo fajny, tylko szkoda, że nie współpracuje z PPT 5, bo jest to bardziej zaawansowany program niż wersja internetowa, no i nie zawsze ma się dostęp do neta
No widzisz, a mi czasami ucieka. Nawet widać to na zamieszczonym wykresie. Możliwe że jest jakiś problem na mojej kostce łączącej.
Pozdrawiam
Trener Krzysztof Janik

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomi
Wyga
Wyga
Posty: 119
Rejestracja: 20 maja 2010, 13:58

Nieprzeczytany post

Krzysztof Janik pisze:
maciejmacku pisze:jestem posiadaczem tego polara, ale z funkcją licznika na rower i nie wiem jakim cudem w recenzji zostało napisane, że występują zakłócenia przy tętnie, mam go już miesiąc i ani razu mi nie wariował, ogólnie zegarek bardzo fajny, tylko szkoda, że nie współpracuje z PPT 5, bo jest to bardziej zaawansowany program niż wersja internetowa, no i nie zawsze ma się dostęp do neta
No widzisz, a mi czasami ucieka. Nawet widać to na zamieszczonym wykresie. Możliwe że jest jakiś problem na mojej kostce łączącej.
Ja również nie mam problemu, używam od 2 miesięcy prawie codziennie. Jesli chodzi o konfigurację to mam Hybrydowy tylko czujnik HR, a podłączam jeszcze w przypadku biegania GPS G3 i S3+. dodatkowo jak korzystam z roweru mam czujnik prędkości i kadencji. I wszystko dziła bardzo dobrze. Wg. mnie miałeś jakiś trafny model.
Kenji
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 199
Rejestracja: 07 paź 2003, 12:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Muckendorf bei Sprottau
Kontakt:

Nieprzeczytany post

maciejmacku pisze: ogólnie zegarek bardzo fajny, tylko szkoda, że nie współpracuje z PPT 5, bo jest to bardziej zaawansowany program niż wersja internetowa, no i nie zawsze ma się dostęp do neta

Witam.
Z pomocą urządzenia Datalink (dołączone w zestawie z RCX5)i aplikacji Polar WebSync można także przerzucić dane na kompa do Pro Trainer-a i tam także je analizować.Działa,sprawdzone.
Mnie także brakuje możliwości zaplanowania treningu z poziomu zegarka.
T.
1064
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2011, 17:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

RCX5 jest 3thlonowy :-)
dziala nawet w wodzie.
W pazdzierniku aplikacja personalprotriener zostala zaktualizowana i wg mnie teraz nie jest gorsza od PPT.
Planowanie i analiza treningu dla mnie bomba!
kristo79
Wyga
Wyga
Posty: 84
Rejestracja: 15 lis 2011, 10:07
Życiówka na 10k: 35.57
Życiówka w maratonie: 3.05.27
Lokalizacja: Nowa Słupia, G. Świętokrzyskie

Nieprzeczytany post

Brakuje tylko wysokościomierza barometrycznego i by był komplety (sic!) Na rower jak innych sportów jak znalazł, nawet z modułem gps g5,który nie jest taki duży.
Czy na jego podstawie po zapisie pliku gpx można przeanalizować-wyliczyć przewyższenia z śladu gps..?
Czasem biegam po górkach..

5k - 17:20s. , 10k - 35:57s. , Cross maraton Dst. 42.2 km - 03:05:27s. , 21.1k -01:26:51 , przewyższenie w górę 495m
Awatar użytkownika
arathunku
Wyga
Wyga
Posty: 96
Rejestracja: 21 paź 2011, 15:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jest to możliwe. Nawet jak wrzucisz chociażby na endomondo powinno Ci wyrysować wykres wysokości. Do sporttracks bodajże jest wtyczka specjalna która na podstawie map np. google określa wysokość.
Sam nie próbowałem nigdy bo nie mam tego polara ani za bardzo dostępu do plików zrzuconych z niego.


Czy osoby które mają tego polara mogły by się wypowiedzieć czy jeśli by stanęły przy wyborze to by jeszcze raz by go wybrali i nie żałują decyzji? Czy HR rate pod wodą jest rzeczywiście przydatny?
ODPOWIEDZ