Adidas Paladin - TUNING

Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12426
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Przykuśtykał do Doktora pacjent z balkonikiem. Prosto na balkon kliniki. Adidas Paladin, rocznik '99 z oddziału dla paliatywnych, sąsiedniego szpitala.
Ach, cóż to była za wizyta. Klasa i kultura minionego wieku. Wzruszył się Zenon i oddał wspomnieniom z młodości. Było, minęło. I nawet w necie nie ma śladu.
Łzy jednak nie uronił, bo jest tylko jedna choroba, której nie podejmuje się leczyć klinika Doktora Zenona. To złośliwy rak zigzag. Poza tym Zenon leczy nawet melancholię.

Co tu dużo pisać. Znak czasu widać od razu ale Paladin okazał się bardzo wdzięcznym klientem, a po kilku zabiegach odmładzających, znów tryskał humorem jak za dawnych lat.
To właściwie nie był tuning tylko renowacja. Kiedyś nie potrzebowaliśmy takich obcych zapożyczeń, bo język był bogaty i kwiecisty.
ObrazekObrazek

Przed/po
Obrazek

W trakcie operacji Zenek był wyjątkowo spokojny i metodycznie wyznaczał linie cięcia, profile i fazy.
ObrazekObrazek

Stara, dobra, plastikowa szkoła. Nie to co dzisiejsze kartonowe usztywnienia. Zenek walczył z plastikiem pół godziny. Ale warto było, bo miał czas na przemyślenia.
Dzisiejsza młodzież tylko z wierzchu wygląda świetnie. W środku ma straszny syf. Tu niewiele się zmieniło przez ostatnią dekadę.
ObrazekObrazek

Na koniec ręka, która czyni cuda, gdyż przywraca do lepszego życia, to co skazane było na stereotyp zużycia i konieczności wymiany na nowe.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 maja 2012, 10:44 przez yacool, łącznie zmieniany 1 raz.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
fotman
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 25 wrz 2008, 15:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

A czy MISTRZ umiałby zrobić coś do biegania z takiego laczka:
Obrazek
Problematyczny wydaje mi się ten tunel pod piętą, czyli adidasowy system formotion. A mam ochotę postrugać toto i przystosować na gliniaste mokre podłoża.
Nawet bez przeróbek śródstopie jest całkiem elastyczne. Tylko ten syf oblepiający piętę i achillesa... :ojnie:
Nie lubię człapać kilometrów. Wystarczy 400m.
'anything over 400m, I take a taxi' Jimson Lee www.speedendurance.com
O MOIM TRENINGU
KOMENTARZE NA TEMAT MOJEGO TRENINGU
Awatar użytkownika
klosiu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3196
Rejestracja: 05 lis 2006, 18:03
Życiówka na 10k: 43:40
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Zdjęcie buta w karmniku między słoninką a chlebkiem zniszczyło mi system :hahaha:
The faster you are, the slower life goes by.
Rudaa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 465
Rejestracja: 04 cze 2011, 23:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

yacool pisze: Znak czasu widać od razu
yacool pisze:rocznik '99 z oddziału dla paliatywnych
...a nawet '98 :)

Renowacja wygląda na bardzo udaną, normalnie nowe buty ;) Już się nie mogę doczekać kiedy je wypróbuję, jest szansa na lepszą przyczepność niż w Zenkach. Zdam relację z odczuć.
klosiu pisze:Zdjęcie buta w karmniku między słoninką a chlebkiem zniszczyło mi system
To niemal wygląda jak między wódką z zakąską...haha!
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12426
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ten tunel wchodzi bardzo głęboko. Tu masz próbę podejścia do tego problemu: http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=37&t=24244
Można to wyprowadzić ale trzeba bardzo uważać, bo naprawdę niewiele mięsa zostaje po ekstrakcji formołszyn. Pracuj etapami zaczynając od zdarcia wierzchniej gumy i coraz głębszego fazowania. Ostatecznie nie trzeba zupełnie likwidować tego tunelu.
Awatar użytkownika
fotman
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 25 wrz 2008, 15:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Dzięki.
Biorę urlop na ostatni tydzień roku. Jeden dzionek upłynie na skrobaniu bucików. :ble:
Nie lubię człapać kilometrów. Wystarczy 400m.
'anything over 400m, I take a taxi' Jimson Lee www.speedendurance.com
O MOIM TRENINGU
KOMENTARZE NA TEMAT MOJEGO TRENINGU
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12426
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zanim złapiesz nóż, przemyśl dokładnie, co chcesz zrobić. Kształt trzeba widzieć...
Rudaa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 465
Rejestracja: 04 cze 2011, 23:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Paladiny przetestowane, jest super!

Nie sądziłam, że z tak wiekowych butów coś jeszcze uda się zrobić. Dr Zenek ma uzdrawiającą moc w rękach... ;)
Renowację oceniam na 6 z plusem!
Mimo zostawienia jedynie na przodzie buta gumy z mocno już sfatygowanym bieżnikiem świetnie dają radę na mokrych liściach, błocie i przejściu dla pieszych :)
Tak więc jeśli ktoś z Was się jeszcze waha czy pociąć swoje stare buty ( i nowe też) namawiam do odwiedzenia kliniki doktora.

A z wyciętych plastikowych zapiętków można by zrobić ochraniacze na kolana ( np na grzybobranie).

Dzięki Jacek! :)
ODPOWIEDZ