Tuning - pytania i odpowiedzi

Jurek z Lasu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1374
Rejestracja: 08 maja 2009, 08:32

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
herson
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1681
Rejestracja: 19 cze 2001, 10:04
Lokalizacja: już tylko okolice Krk i góry :)

Nieprzeczytany post

Jakiś czas temu skończyłem swoje prawie "dzieło". Jakoś nie mam tyle zaparcia i cierpliwości co Doktór, dlatego w innym temacie zapytałem czy podejmuje się ew. poprawek.
Generalnie biega się bardzo przyjemnie, już samo wywalenie plastiku/wsparcia, dało odczuwalną róznicę, ale zdjęcie połowy pięty, to juz nie lada operacja i efekt mega pozytywnie zaskakujący.
Na chwilę obecną, NB848 wyglądają bardzo surowo i gruboskórnie ale może jeszcze trafią w dobre ręce lub swoim żałosnym wyglądem zdobędą mój cenny czas, który trzeba poświęcić im na ostateczny szlif.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
herson
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1681
Rejestracja: 19 cze 2001, 10:04
Lokalizacja: już tylko okolice Krk i góry :)

Nieprzeczytany post

Kolejne
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
herson
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1681
Rejestracja: 19 cze 2001, 10:04
Lokalizacja: już tylko okolice Krk i góry :)

Nieprzeczytany post

i kolejne
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
herson
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1681
Rejestracja: 19 cze 2001, 10:04
Lokalizacja: już tylko okolice Krk i góry :)

Nieprzeczytany post

ostatecznie wygląda to tak
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
herson
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1681
Rejestracja: 19 cze 2001, 10:04
Lokalizacja: już tylko okolice Krk i góry :)

Nieprzeczytany post

yacool nie boję się krytyki :hahaha: ..... konstruktywnej
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12412
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Najmniej powinno być materiału pod łukiem stopy. Kładąc but na płaskiej powierzchni i bez obciążania go, powinno być widać prześwit właśnie pod łukiem (Zenek powstawiał sporo ujęć bucików na karmniku, gdzie widać dobrze ten prześwit). Takie lokalne, ale płynne zmniejszenie grubości poprawia elastyczność podeszwy i pozwala na bardziej autonomiczne ruchy w rejonie śródstopia i pięty. To może mieć znaczenie przy lądowaniu, gdzie podeszwa pod śródstopiem najbardziej się odkształca. Cienki mostek łączący śródstopie z piętą ma szansę neutralizować szarpanie podeszwy pod piętą, która jest jeszcze w powietrzu i przez to lepiej układa się do tylnej części stopy. To jest taki efekt jakby przyklejenia oddzielnych paneli podeszwy do stopy. Czyli różnicowanie grubości podeszwy nie jest tylko zabiegiem estetycznym.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

aż mam ochotę coś sobie pociąć. Yacoolku, co lepiej, prawie nowe Crivity czy prawie zdechłe Lunarglide?
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12412
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To już bardziej kwestia gustu niż strategii.
Awatar użytkownika
klosiu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3196
Rejestracja: 05 lis 2006, 18:03
Życiówka na 10k: 43:40
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Z innej beczki: mój dziadek był kowalem i to struganie butów zawsze mi przypomina zestrugiwanie kopyta konia przed podkuciem :).
Nawet te żółte strużyny u hersona wyglądają jakby były z końskiego kopyta. Teraz tylko przybić podkówkę na śródstopie i można śmigać ;).
The faster you are, the slower life goes by.
Awatar użytkownika
herson
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1681
Rejestracja: 19 cze 2001, 10:04
Lokalizacja: już tylko okolice Krk i góry :)

Nieprzeczytany post

yacool, czyli krótko pisząc, nie spie....łem? do cięcia jest jeszcze w takim razie sporo materiału na środku ( jak pisałem gdzieś wcześniej, wyszedł mi efekt coś a'la go run - lekkie bujanie w przód i tył )
muszę zatem zaostrzyć rzeźnika i zaopatrzyć w siatkę do ścierania gipsu, jednak papier ścierny nawet 40tka, jakoś tego nie chce łapać.
klosiu pisze:Nawet te żółte strużyny u hersona wyglądają jakby były z końskiego kopyta. Teraz tylko przybić podkówkę na śródstopie i można śmigać ;).
powiem Ci, że to nie była tylko wstawka po bokach buta, ale faktycznie włożony jakiś materiał amortyzujący w podeszwie buta, nie to co "żel" w asicsach
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12412
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Myślę, że powinieneś pobiegać trochę w tych butach zanim znowu coś wytniesz.
infomsp
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 599
Rejestracja: 02 sty 2012, 20:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

U mnie musiałem dosyć daleko ścierać bieżnik pod śródstopiem żeby nie czuć dyskomfortu. Moim zdaniem ten materiał w środku rozpiernicza całą koncepcję obcinania. Noszę się z zamiarem żeby u szewca podkleić na całości cienką gumę. Inaczej chłonie całą wodę do środka buta jak jest mokro.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Herson, myślę że Twoje dzieło zasługuje na własny wątek, z modelem buta w tytule. Na pewno nikt nowego wątku nie przeoczy ;-) To ułatwi dotarcie do odpowiednich zdjęć tunerom zainteresowanym tym konkretnym modelem, którzy będą już mieli przetartą ścieżkę dla swoich działań.

Jeśli mogę coś zasugerować, to żeby tutaj zadawać pytania bardziej uniwersalne. W przeciwnym razie wątek, który założyłem z myślą o stworzeniu swoistego FAQ, pomiesza się z relacjami z tuningu i utrudni dotarcie do informacji zamiast go ułatwić.

Dzięki :-)
"Odbywający się przez skórę recykling energii poprawia obieg krwi, dostarczając więcej sił w życiu codziennym i sporcie." - Reebok
Buty "inspirowane są samochodowym systemem zawieszenia, który siłę uderzenia zamienia w napęd." - Adidas
Awatar użytkownika
herson
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1681
Rejestracja: 19 cze 2001, 10:04
Lokalizacja: już tylko okolice Krk i góry :)

Nieprzeczytany post

ok, w wolnej chwili przeniosę do nowego tematu
ODPOWIEDZ