Ponad 5 tys km w obuwiu-głupia statystyka

Michał z Brodnicy
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 27 sty 2015, 17:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

krunner pisze:
Michał z Brodnicy pisze:Ja od ponad 6 lat biegam w NB 1063, mają ponad 13.000km przebiegu
A to jest niezbyt wyszukana prowokacja. Jesteś związany z biznesem sportowym ? Masz sklep biegowy
czy jesteś po prostu sales'em z New Balance czy może innej firmy ?
Nie rozumiem skąd ta seria hipotez, wystrzelona niczym z karabinu. Co jest dziwnego w tym, że tyle w nich biegałem i nadal biegam? Myślę, że są osoby w Brodnicy mogące potwierdzić mój poprzedni wpis.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
krzysztof jot
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 350
Rejestracja: 09 lut 2014, 20:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

oo właśnie tak tak dokładnie... 13 tys 6 tys 5 tys - tego oczekuje od prawdziwego biegacza !
Byliście dla mnie natchnieniem :) >> http://tiny.pl/qzvlb -
Pozdrawiam
Krzysztof
-
www: http://www.biegamwmiescie.pl/
facebook: https://goo.gl/OEr4q4
Awatar użytkownika
JanW_AB
Wyga
Wyga
Posty: 60
Rejestracja: 12 lis 2014, 19:45
Życiówka na 10k: 35:16
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź/Piotrków
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ja najwięcej przebiegłem w jednej parze ok. 3500 km. Były to Mizuno Wave Precision i już ten wynik zrobił na mnie wrażenie. Jak czytam, że robicie w butach po 5k to jest to dla mnie niemałym szokiem, a te 13 to już zupełna enigma. Co prawda też patrzę z przymrużeniem oka na te badania wymiany butów (np. moje startówki powinienem wymienić po 700km, czyli po bucie nawet specjalnie nie byłoby widać użytkowania :) ), ale pod koniec latania w tych mizuno biegało mi się w nich po prostu gorzej, co w szczególności czułem na krótkim odcinku chodnika, którym biegłem do parku
JanBiegaBlog - mój blog
AkademiaBiegacza.pl S.L. Salos Wodna Łódź - mój klub
ULTRA "Geniusze" Biegania - 26.04.2015 - 03.05.2015 - moja wyprawa: Maraton i etapowe Ultra (130km) w 8 dni
LukeDNB
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 217
Rejestracja: 08 sie 2014, 14:55
Życiówka na 10k: 42:32
Życiówka w maratonie: 3:27:37

Nieprzeczytany post

Wystarczy zabrać ze sobą takie buty do sklepy sportowego, i założyć na jedną nogę but nowy o podobnych parametrach, a na drugą stary. Jak nie poczujecie różnicy to zostańcie przy swoich starych butach. Jednak po 5 tysiącach kilometrów różnica powinna być znaczna:)
5km - 19:46 (atest)
10km - 41:40 (zawody bez atestu)
15km - 1:03:15 (atest)
HM - 1:32:04 (atest)
M - 3:27:37 (atest)
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

krzysztof jot:
Uśmiałem się do łez.
Zwłaszcza zakup dwóch par butów na całe życie i bieganie w oszronionej koszulce poruszyły moją wyobraźnię :)
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

ja zakładając nowe buty w sklepie czuję wyraźną różnicę i nieodmiennie jest to różnica na niekorzyść NOWYCH butów.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

@ KrzysiekJ
No i pod żadnym pozorem nie można zapominać o antyperspirancie. Zmęczony, spocony biegacz w znoszonej koszulce i starych butach jest passé i obraża uczucia estetyczne prawdziwych sportowców.

Jeśli ktoś czuje dużą różnicę komfortu na korzyść nowych butów to znak, że powinien popracować nad swoją techniką biegu.
"Odbywający się przez skórę recykling energii poprawia obieg krwi, dostarczając więcej sił w życiu codziennym i sporcie." - Reebok
Buty "inspirowane są samochodowym systemem zawieszenia, który siłę uderzenia zamienia w napęd." - Adidas
Awatar użytkownika
czesuaf
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 24 sie 2012, 14:10
Życiówka na 10k: 00:43:21
Życiówka w maratonie: 03:37:59 netto

Nieprzeczytany post

Można też biegać boso i nie martwić się kilometrażem butów. Oczywiście u nas zimą potrzeba jednak coś na stopę założyć. Buty, których używamy tylko zimą powinny wytrzymać długie lata.
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Kangoor5:
Czyli jak z tym antyperspirantem? Używać, czy nie używać? A jeśli używać to przed myciem, po myciu, czy zamiast?
Awatar użytkownika
f.lamer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2550
Rejestracja: 23 lis 2011, 10:10
Życiówka na 10k: czydzieści9ipół
Życiówka w maratonie: czydzwadzieścia

Nieprzeczytany post

krzysztof jot pisze:Byliście dla mnie natchnieniem :) >> http://tiny.pl/qzvlb -
to ciekawe że raz piszesz:
byle pobiegać zdrowo i bez kontuzji. A w jakich butach ? A w jakich kto chce
a w innym miejscu zaraz:
" Nie uwierzę, że celem dla większości to w jednych butach przebiec 3tys km, choć czytając różne fora i blogi taki można wysnuć wniosek. Chyba, że to tylko taka „poza na pokaz” (...) Eksperci od bieganie mają jedne buty, leginsów nie piorą tylko suszą, biegają w deszczu i na mrozie w krótkich spodenkach, a włożenie cieplejszej kurtki przy temperaturze 5 stopni jest dla nich wydarzeniem absurdalnym, i jeśli nie biegasz w samym podkoszulku w lekko oszronionym lesie, to w ich oczach nie jesteś biegaczem."

czyli że można biegać jak kto chce, ale kto robi to inaczej niż ty jest godnym pożałowania pozerem. zawsze mnie bawiło takie podejście
Self-improvement is masturbation.
Now, self-destruction…
Michał z Brodnicy
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 27 sty 2015, 17:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

f.lamer- niestety dla niektórych samo bieganie to za mało, szukają ile biegacza jest w biegaczu, oceniają na podstawie częstotliwości wymian sprzętu, higieny, niedługo pewnie ilości postów i stażu na forum... Autor tematu pytał o inne rzeczy. Sporo lat tutaj nie zaglądałem i widzę, że źle na tym nie wyszedłem. Wolę biegać.
Awatar użytkownika
WojtekM
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1991
Rejestracja: 18 lip 2012, 19:33
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Radzionków

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:ja zakładając nowe buty w sklepie czuję wyraźną różnicę i nieodmiennie jest to różnica na niekorzyść NOWYCH butów.
teraz rozumiem fenomen powodzenia Golfów 3 i 4 w Polsce.
Go Hard Or Go Home
fantom
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1984
Rejestracja: 14 cze 2011, 12:13
Życiówka na 10k: 42:21
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

WojtekM pisze:
Qba Krause pisze:ja zakładając nowe buty w sklepie czuję wyraźną różnicę i nieodmiennie jest to różnica na niekorzyść NOWYCH butów.
teraz rozumiem fenomen powodzenia Golfów 3 i 4 w Polsce.
W Polsce ludzie preferuja zwykle swetry bez golfow...
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Michał z Brodnicy:

Zakładając, że amortyzacja obuwia jest zbędnym elementem można wyeliminować kryterium ubicia pianki jako dyskwalifikujące buty do dalszego używania.

W ostatnich trzech miesiącach roku zrobiłem blisko 2000km (niestety zdecydowana większość po asfalcie i chodnikach) i w tym okresie praktycznie wykończyłem nowe buty. Cholewka jest w nienagannym stanie, ale podeszwa wytarła się w niektórych miejscach aż do pianki.

Cały czas szukam obuwia, które wytrzymałoby mi dłużej, ale jak do tej pory 2,5-3km to maksymalny dystans dla jednej pary.

Może ty po prostu masz jakieś szczególne uwarunkowania do biegania i niebywale "lekki krok" pomimo sporej masy.
W jakich proporcjach biegałeś po twardych/miękkich nawierzchniach?
Michał z Brodnicy
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 27 sty 2015, 17:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

50-60% w moim przypadku to drogi żwirowe, reszta to asfalt i trochę chodników. Nie twierdzę, że moje buty mają jeszcze dobrą amortyzację, choć biega mi się w nich lepiej niż w tanich butach biegowych (200zł), które ostatnio kupiłem i odstawiłem do użytku tylko na siłowni oraz na rowerze. O dziwo w podeszwie mam jeszcze sporo właściwego bieżnika, tylko na krawędzi zewnętrznej pięty zostało pewnie z 0.5mm-1mm. Żadne bóle czy kontuzje mi z tego powodu nie doskwierają, nawet przy wycieczkach biegowych rzędu 36km. Obecnie szukam zastępcy, bo te są już bardziej niż wysłużone, nie wiem jak z jakością nowych np. NB 1080, rozważam tez inne marki, na pewno coś ciężkiego z dużą amortyzacją.
ODPOWIEDZ