Buty dla kobiety nadmierną pronacją do 350zł

furry1
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 48
Rejestracja: 30 mar 2011, 20:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Witam jakie polecicie buty dla dziewczyny z nadmierną pronacją? Pani w sklepie asics przebadała i powiedziała, że ma nadmierną pronację i poleca jedynie gt 2000, jednak na stanie w sklepie ich nie bylo, a szczególnie małego rozmiaru. Niby można kupić w ciemno, ale lepiej przymierzyć w sklepie, znacie jakiś wrocławski sklep w którym te asicsy bedą lub polecicie jakieś inne buty do stopy nadmiernie pronującej? dodam że cena maksymalnie 350zł
New Balance but biegowy
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

odradzam kupno butów dla pronatorów.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
furry1
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 48
Rejestracja: 30 mar 2011, 20:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Okej, odradzasz ale nie wiem nawet czemu i o co dokładnie chodzi. Kobieta ze sklepu też biega w gt 2000 i też ma pronację i polecała te buty.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

1. kontrola pronacji nie dział
2. kontrola pronacji u wielu osób wywołuje dodatkowe dolegliwości
3. należy wzmocnić struktury zapewniające stabilizację stawu skokowego a nie unieruchamiać go w protezie i dodatkowo upośledzać.

wybierz dowolne dwa z trzech prawdziwych.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
furry1
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 48
Rejestracja: 30 mar 2011, 20:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Szczerze to ciężko mi coś powiedzieć teraz, bo pani ze sklepu polecała te buty i generalnie widzę, że mają dobrą opinię mówiła też, że te buty będą jakby przeciwdziałać tej nadpronacji. W takim razie jakie buty Ty polecasz? Chętnie też zobaczę opinię innych ludzi czy potwierdzą, że nie ma sensu brać butów ze stabilizacją, chciałbym Ci wierzyć na słowo, ale kiedy laik słyszy kilka różnych opinii to nie wie co ma zrobić. Powiem też że dziewczynie dla której te buty będą np przy robieniu przysiadów kolan bardzo uciekają do wewnątrz. Dodam też, że wszędzie piszą o tej supinacji pronacji, dobieraniu butów indywidualnie, a tutaj Twój post który trochę mnie zdziwił. https://www.youtube.com/watch?t=74&v=VT6M-tgIhJg czy ten sprzedawca też się myli doradzając buty ze stabilizacją?

edit, sprawdziłem wyszukiwarkę i widzę, że Adam Klein piszę bardzo podobnie, czyli po co są te wszystkie rodzaje różnych butów ;p
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

no nie wszędzie na szczęście :)

w ostatnich latach wiele się zmienia w kwestii korygowania "wad" z pomocą systemów w obuwiu.
po pierwsze, pronacja jest naturalnym ruchem stopy, częscią przyrodzonego układu amortyzacyjnego.
po drugie, wątpliwą jest kwestia czy dużą pronację w ogóle należy korygować
po trzecie, jeżeli nawet duża pronacja powoduje dysfunkcje innych elementów ruchu, to otwartą pozostaje kwestia, czy należy temu przeciwdziałać za pomocą butów czy za pomocą ćwiczeń.
wątpliwości co do butów są takie, że specjalne systemy upośledzają układ ruchu, bo wykonując pracę w zastępstwie struktur ciał powodują ich dalsze osłabienie. do tego są przykłady, że nie zawsze systemy kontroli pronacji działają.
producenci butów w ostatnich latach często rezygnują z podziału supinator, neutral, pronator.

moim zdaniem o wiele lepsze efekty daje wzmocnienie odpowiednich struktur ciała.

na pewno inni koledzy/koleżanki również podzielą się swoimi uwagami.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
furry1
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 48
Rejestracja: 30 mar 2011, 20:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

To jeszcze jedno pytanie jak możesz czy uważasz, że np takie gel-cumulusy 15 mają zbyt dużą amortyzację? Jeśli tak to polecisz jakieś buty dla osoby początkującej i po kontuzji, czy te mogą być odpowiednie? Ja ostatnio je kupiłem i dobrze mi się w nich biega, myślisz że ona też może je kupić?
sedzia
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 01 kwie 2015, 13:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze: 1. kontrola pronacji nie dział
2. kontrola pronacji u wielu osób wywołuje dodatkowe dolegliwości
3. należy wzmocnić struktury zapewniające stabilizację stawu skokowego a nie unieruchamiać go w protezie i dodatkowo upośledzać.

po pierwsze, pronacja jest naturalnym ruchem stopy, częscią przyrodzonego układu amortyzacyjnego.
po drugie, wątpliwą jest kwestia czy dużą pronację w ogóle należy korygować
po trzecie, jeżeli nawet duża pronacja powoduje dysfunkcje innych elementów ruchu, to otwartą pozostaje kwestia, czy należy temu przeciwdziałać za pomocą butów czy za pomocą ćwiczeń.
wątpliwości co do butów są takie, że specjalne systemy upośledzają układ ruchu, bo wykonując pracę w zastępstwie struktur ciał powodują ich dalsze osłabienie. do tego są przykłady, że nie zawsze systemy kontroli pronacji działają.
producenci butów w ostatnich latach często rezygnują z podziału supinator, neutral, pronator.

wybierz dowolne dwa z trzech prawdziwych.
Mógłbyś podać źródło tego? Czy są to Twoje obserwacje?
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

sedzia pisze:
Qba Krause pisze: 1. kontrola pronacji nie dział
2. kontrola pronacji u wielu osób wywołuje dodatkowe dolegliwości
3. należy wzmocnić struktury zapewniające stabilizację stawu skokowego a nie unieruchamiać go w protezie i dodatkowo upośledzać.

po pierwsze, pronacja jest naturalnym ruchem stopy, częscią przyrodzonego układu amortyzacyjnego.
po drugie, wątpliwą jest kwestia czy dużą pronację w ogóle należy korygować
po trzecie, jeżeli nawet duża pronacja powoduje dysfunkcje innych elementów ruchu, to otwartą pozostaje kwestia, czy należy temu przeciwdziałać za pomocą butów czy za pomocą ćwiczeń.
wątpliwości co do butów są takie, że specjalne systemy upośledzają układ ruchu, bo wykonując pracę w zastępstwie struktur ciał powodują ich dalsze osłabienie. do tego są przykłady, że nie zawsze systemy kontroli pronacji działają.
producenci butów w ostatnich latach często rezygnują z podziału supinator, neutral, pronator.

wybierz dowolne dwa z trzech prawdziwych.
Mógłbyś podać źródło tego? Czy są to Twoje obserwacje?
A czy obserwacje nie są źródłem??
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

proszę wybaczyć, ale trudno mi zalinkować np. kilkadziesiąt artykułów.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
sedzia
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 01 kwie 2015, 13:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

krzys1001 pisze:
A czy obserwacje nie są źródłem??
Może i są ale nie zawsze jest to prawda.
sedzia
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 01 kwie 2015, 13:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Qba to zalinkuj to:
po pierwsze, pronacja jest naturalnym ruchem stopy, częscią przyrodzonego układu amortyzacyjnego.
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

sedzia pisze:
krzys1001 pisze:
A czy obserwacje nie są źródłem??
Może i są ale nie zawsze jest to prawda.
No a co jest prawdą? Marketingowy bełkot?
furry1
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 48
Rejestracja: 30 mar 2011, 20:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Przypominam, że tematem są buty dla dziewczyny do 350zł
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

a nie wystarczy podstawowa wiedza z fizyki? ale ok, czy American College of Sports Medicine to wystarczająco wiarygodne źródło?

http://www.acsm.org/docs/brochures/running-shoes.pdf

szybkie artykuły w temacie:

http://www.scienceofrunning.com/2010/01 ... oking.html

http://www.kinetic-revolution.com/overp ... rminology/
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
ODPOWIEDZ