Pomoc w doborze butów [Nowicjusz :) ]

l0ki
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2015, 08:16
Życiówka na 10k: -/-
Życiówka w maratonie: -/-

Nieprzeczytany post

Witam.
Bardzo bym prosił doświadczone grono kolegów o pomoc w doborze butów. Mam 17 lat, rozmiar buta 46, stopa naturalna lub supinująca, choć bardziej skłania się do tej drugiej :).Biegać mam zamiar po lesie, drogach szutrowych i asfalcie(rzadko) Na buty mam bardzo małą sumkę patrząc na ceny (150zł) lecz znalazłem fajne przeceny. Moje "wymiary" to:wzrost: 187-189cm, waga: około 100. Tak wiem, bardzo dużo jak na mój wiek. Dlatego tu jestem :) ! Nie mam problemów z kondycją, patrząc na kolegów jest dosyć dobra, od dziecka gram w piłkę nożną, siatkówkę, ogólnie rzecz ujmując nie stronie od żadnej dyscypliny. Nie wiem czy to ważne, ale mam bardzo silne nogi, zwłaszcza łydki (Można powiedzieć, że są ponadprzeciętne.)
Mianowicie znalazłem takie modele w moim budżecie:
-Puma DEFENDOR
-NIKE AIR RELENTLESS 3 MSL
-ADIDAS DURAMO 6.
-NIKE DART 10.
-PUMA NARITA v2.
-adidas Vanquish Promo Q22394
-Adidas Breeze 101 2
-asics Patriot 7
-ADIDAS ROADMACE
Proszę jednocześnie o podanie czegoś lepszego w tej cenie, jeśli jest.
PS. Jak z butami używanymi?
New Balance but biegowy
l0ki
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2015, 08:16
Życiówka na 10k: -/-
Życiówka w maratonie: -/-

Nieprzeczytany post

No i wybór padł na Puma Faas 900. Może ktoś coś powie na ich temat? Lepsza amortyzacja od Duramo 6. Ktoś miał styczność??
hassy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1219
Rejestracja: 09 paź 2012, 11:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

P.S. Odradzałbym używane. Oraz zakup w internecie nieznanego modelu bez fizycznego kontaktu i przymierzenia.
To uwaga ogólna, bo niestety nie mam doświadczeń z przytoczonymi przez Ciebie modelami.
Typ stopy może być przez Ciebie przeceniany - jeśli nie biegasz "na piętę z przetaczaniem" (a mam nadzieję, że nie biegasz) to nie debatuj nad typem stopy tylko kup wygodne lekkie elastyczne i nienadmiernie amortyzowane buty (tak, wiem, przy dużej wadze intuicja podpowiada grubą piankę, ale - zwłaszcza jeśli jesteś w dobrej formie i masz mocne nogi - nie ulegaj tym podszeptom tylko trzymaj poprawną technikę i rozsądnie dawkuj treningi).
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

jeżeli pod pojęciem faas 900 rozumiesz 3 x faas 300, to ok. w przeciwnym razie: za mocno amortyzowane.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
herson
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1681
Rejestracja: 19 cze 2001, 10:04
Lokalizacja: już tylko okolice Krk i góry :)

Nieprzeczytany post

spokojnie, jak sam pisze "nowicjusz" - przed nim droga od mini do maksymalizmu, ale tutaj już poważnie się zbliżył
będzie wniebowzięty jak znajdzie u nas HOKA ONE ONE
l0ki
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2015, 08:16
Życiówka na 10k: -/-
Życiówka w maratonie: -/-

Nieprzeczytany post

Niestety dzień przed waszymi wypowiedziami kupiłem faas 900, jeszcze do mnie nie doszły. Zwrócić i kupić coś mniej amortyzowanego?
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Załóż i biegaj.
Jak ważyłem ponad 90 kg kupiłem faas 1000 i do tej pory je mam i czasami biegam. Wg mnie mają mniej amortyzacji niż adidas energy boost w których biegam na codzień...
Janekrunner
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 07 sie 2014, 09:14
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Czym się przejmujesz, protestuj je w domu parę dni, nie odrywaj metek - masz przecież prawo zwrotu do 10 dni !
http://spam - opinie o butach do biegania
ODPOWIEDZ