Komentarz do artykułu Nadbiega Fenix 2 od Garmina - będzie hit?

Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

Na przyszlość pamiętajcie wcisnąć "save" po wykonanym treningu :) Chyba o tym zapomnialem po biegu, zegarek przeszedl w stan "zegarkowania" a ja zanim usiadlem do komputera aby synchro zrobic - zapomnialem o tym. Przy synchro wyskoczył błąd. Wyciagam zegarek z craddla, patrze patrze a tu da się zrobić resume. Zrobiłem save. Czas sie zgadzał ale nie było żadnych innych danych (km, tętno, kadencja). Plik .fit mial niecały 1kb i nie chciał się zsynchronizować. Szukałem pliku .temp ale nie znalazłem więc zapis poszedł w peace doo.

No wyżaliłem się ;P
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
New Balance but biegowy
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Pisz do serwisu.

610 w takiej sytuacji (a jest to bardziej losowe, bo zegarek łączy się z komputerem bezprzewodowo i do końca nigdy nie wiadomo, kiedy zaskoczy) zakończy sam trening i wyśle wszystkie dane do GC. Tyle że w 610 nie ma opcji zapisz, przytrzymanie dłużej Lap powoduje reset treningu i można rozpocząć nowy. Ale że dzieje się to samo, prawie nigdy tego nie robię, tylko czekam na synchronizację w domu przed komputerem.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

Nie wiem jak z 610 ale 305tka zapisywala trasie na bierząco wiec tez by nie bylo problemow. Fenixy troche inaczej dzialaja. Mysle ze serwis tu nie pomoze. Jak by bylo jakies rozwiazanie na to to bym je raczej znalazl. Na szczescie to tylko trening :) Swoje zrobilem, a trase sobie wyznaczylem z palca. Czas znalem.
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
Awatar użytkownika
herson
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1681
Rejestracja: 19 cze 2001, 10:04
Lokalizacja: już tylko okolice Krk i góry :)

Nieprzeczytany post

Czy ktoś wie ile treningów ( średnio 80min ) mieści pamięć F2?
Chcę zrobić test baterii, a za każdym razem kiedy zrzucać trening do connecta, wystarczy moment i bateria naładowana
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

Nie masz mozliwosci synchronizacji przez BTLE z telefonem/tabletem?
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
Awatar użytkownika
herson
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1681
Rejestracja: 19 cze 2001, 10:04
Lokalizacja: już tylko okolice Krk i góry :)

Nieprzeczytany post

jestem szczęsliwym człowiekiem, nie mam smartfona, a tabletem w weekendy włada dziecko :usmiech:

pytanie dalej aktualne, poczciwy FR60 przy ok 22-25 zapisanych treningach, zaczyna sygnalizować "low memory"
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

Trudno odpowiedzieć na tak postawione pytanie.
Wszystko zależy od tego ile masz wolnego miejsca w pamięci Fenixa, ile czujników wykorzystujesz podczas treningu, z jakiej częstotliwości zapisu korzystasz, jakie masz ustawienia próbkowania gps.
Zrób sobie jeden 80 minutowy trening z takimi ustawieniami z jakimi planujesz testować żywotność baterii, sprawdź sobie ile taki trening zajmuje miejsca w pamięci. Gdy sprawdzisz ile masz wolnego miejsca w Fenixie, będziesz wiedział ile takich treningów Ci się zmieści.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
herson
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1681
Rejestracja: 19 cze 2001, 10:04
Lokalizacja: już tylko okolice Krk i góry :)

Nieprzeczytany post

nie pozostaje nic innego jak, test zarówno pamięci jak i samej baterii :usmiech:
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

Musze sprawdzić po biegu, ale wczorajszy 2 godzinny spacer bez aktywnych czujnikow procz GPS to ok 270kB. Jak masz 10MB wolnego to mozna sobie policzyc (nawet zakładając, że 3x tyle zajmie z czujnikami).

Dziś miałem w ręku znów drugi egzemplarz Fenixa 2 ze starej serii i zauważyłem ze w moim kolory cyferek są bardziej "ciepłe" a czerń bardziej czarna. Próbowałem podobnie je skalibrować ale nie dało rady, na moim wszystko ładniej wyglądało. Ciekawe czy to róznicy między egzemplarzami czy moze w moim jest ciut inny ekran. Ciężko było moim kartoflem zrobić zdjęcie żeby było to dobrze widać. Kąt padania światła inny ale uwierzcie mi, że to nie miało takiego znaczenia.
VS.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

Podejrzewam, że to przypadłość pojedynczego egzemplarza. Mój pierwszy (nadal czekam na wymieniony egzemplarz) z serii 2Q miał kolory takie jak Twój nowy, ten z prawej strony.
Ale różnica między zegarkami, które pokazałeś jest bardzo duża. Aż nieprawdopodobne, żeby tak mocno się różniły te ekrany.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

Mam nadzieje ze kiedys zobacze jakis trzeci egzemplarz do porownania. Mimo 10 minut grzebania w menu kontrastu nie udalo mi sie na tym lewym ustawic tak zeby cyfry byly tak wyrazne jak na moim i czarna czesc okalajaca "sekundnik" była czarna a nie niebieskawa.


btw: wczoraj probowalem 5m w czasie spaceru zlapac. Czasami sie pojawial, ale glownie towarzyszylo mi 7 do 10m czyli nienajgorzej jak na las iglasty. Tryb hike bez dodatkowych czujnikow. Moze faktycznie te akcelerometry cos tam grzebia...

http://i.imgur.com/sSQESfO.jpg
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

na pierwszy rzut oka widać, że to dwa zupełnie inne ekrany. Ten z lewej wygląda trochę jak ekran Ambita2.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

to sa te same ekrany, tylko sa ustawione na dwa sposoby, przed chwilą zrobiłem ten z fioletem a chwile później zmieniłem na czarny.
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

że jak? zdradź nam, zdradź ;)
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

Ehhh moze sa, tylko nie udalo mi sie ich tak dokladnie wyregulowac. No nie wiem. Dostalem tego drugiego do potrzymania na chwile ;P i tak mi sie rzucilo w oczy ze pogrzebalem u parametrach kontrastu probuja ustawic jak mojego i zrobilem fotke.
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
ODPOWIEDZ