Komentarz do artykułu Nowi gracze na rynku - Garmin Forerunner 220 i 620

Maario78
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 263
Rejestracja: 22 maja 2013, 19:18
Życiówka na 10k: 37:10
Życiówka w maratonie: 3:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nieprzeczytany post

jedz_budyn pisze:610, 910, suunto itd. wszystko się zgubi w lesie i wysokich budynkach. Ten ostatni szczególnie.
Używam 910 z footpodem i uwierz mi że nie ma lepszego (dokładniejszego) sprzętu na dzień dzisiejszy.
W najgorszych warunkach rozbiezność jest minimalna, po śladzie gps można stwierdzić po której stronie ulicy biegasz.
Zasięgu nigdy nie zgubił.
Oczywiście zdarzy się ze ma gorsze chwile ale takie sytuacje to pojedyncze przypadki na wiele treningów.
Dla wielu minusem może być waga czy gabaryty ale nic poza tym nie można zarzucić 910 tak samo 305.

Lubię gadżety wiec po premierze 220 oraz 620 kusiły mnie bardzo, sparzyłem się i zakupiłem 910.
Teraz wiem ze jedno wyglada a drugie służy ;)
Wiadomo ze to tylko zegarki sportowe i nigdy nie będziemy mieli dokładności punktowej ale trzeba być świadomym że najnowsza seria garmina daje wiele do życzenia, niezależnie od ceny.
New Balance but biegowy
YOT
Wyga
Wyga
Posty: 59
Rejestracja: 29 paź 2014, 22:29
Życiówka na 10k: 50.00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Garmin 220 ma wbudowany akcelerometr, więc potrafi również zliczać liczbę kroków na minutę oraz szacować na tej podstawie przebyty dystans.

na jednym z treningów (wyjazdowych) nie zdążyłem złapać GPSa i ruszyłem. Dopiero później złapał GPSa, ale jak się okazuje odległość w miarę dobrze policzył (biegłem i wracałem do tego samego miejsca)

pytam z ciekawości jak to działa?
Liczy jakieś drgania? :-) skąd zegarek ma wiedzieć czy tuptam po 10cm czy robię susy 2metrowe
pozdrówko
YOT

10km - 50min
1/2M - 1h57min
30km - 2h58min
M - w 2015...
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To akcelerometr w HRM Run to liczy. Na podstawie przyspieszeń jakim jest poddawany. Tak samo jak kadencję, czas kontaktu z podłożem, odchylenie pionowe.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
Patryck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 392
Rejestracja: 08 lip 2010, 14:00
Życiówka na 10k: 35'
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marcinnek_ pisze:To akcelerometr w HRM Run to liczy. Na podstawie przyspieszeń jakim jest poddawany. Tak samo jak kadencję, czas kontaktu z podłożem, odchylenie pionowe.
Niestety nie wiem czy miałeś możliwość obcować z tym zegarkiem bo nie do końca piszesz prawdę. ;)
Pas HRM Run to rzeczywiście mierzy te parametry, jednakże nie jest on używany do pomiaru dystansu przez akcelerometr.
Wystarczy sam zegarek Garmin na pewną taką opcje ma 110, 210, 220, 620 i inne.
(Wydaje mi się, że mierzy poprzez ruch ręki? To chyba jedyne racjonalne wytłumaczenie...)
Dokładnie z zasadą działania nie zapoznałem się, więc nie wiem.
Jedno co jest pewne - próbowałem używać tego na bieżni, na siłowni.
Przy tempie 12km/h dokładność wynosiła ok 94% (tj na 1000m mylił się o 50-70m w doł czyli podawał ok 940 m)
Przy tempie 16km/h dokładność wynosiła 93% (mylił się bardzo podobnie jak u góry, jednakże na 1000m podawał 1070m)
Wkurzyłem się - kupiłem FootPoda Adidasa, będę próbował gdy spadnie śnieg bo teraz to aż żal nie wychodzić na dwór.
---
Pierwszy raz testowałem footpoda na bieżni, muszę przyznać, że jestem zaskoczony dokładnością. Po kalibracji wynosiła ona 99%, ale warunki były laboratoryjny 10km przewyższenie 2% i JEDNOSTAJNE tempo, więc nie mogło być inaczej.
Zegarki i akcesoria Garmin, FootPody oraz Telefony Kom. -> http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=33684688
Awatar użytkownika
krzysztof jot
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 350
Rejestracja: 09 lut 2014, 20:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

dla zainteresowanych - bo jeśli mówiło się źle o 620 to w jednym kontekście - pomiaru GPS.
Po kilku ostatnich aktualizacjach - HRM-Run na 6.3 soft do 3.1, GPS do 3.3 pojawiły się nowe wykresy dotyczące dokładności i precyzji modułów GPS - i dane co do 620 zmieniły się o "dziesiąt" procent - wupada lepiej od 610 i nieznacznie gorzej od 910XT z footpodem. Generalnie - inny zegarek :).

Pomiary specjalistyczne i niezależne - http://fellrnr.com/wiki/GPS_Accuracy
Pozdrawiam
Krzysztof
-
www: http://www.biegamwmiescie.pl/
facebook: https://goo.gl/OEr4q4
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

Mógłby jeszcze fenixa2 sprawdzić. Niby ten sam czip :)
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
YOT
Wyga
Wyga
Posty: 59
Rejestracja: 29 paź 2014, 22:29
Życiówka na 10k: 50.00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

witam,
Analizując zgrany do Endo trening (FR 220) na 15 km i zauważyłem liczne przerwy w śladzie na mapie.
Co to może być?
Dzisiaj ustawiłem sobie po 4km alert tętna akurat na 160 i nie wiem czy nie ma to wpływu na takie właśnie przerwy w kresleniu na mapie. Tak jakby było to w sytuacjach, gdy podskoczyło tętno do 161 lub wyżej pojawił się sygnał na zegarku i od razu "nie zwalniałem", tylko jeszcze raz mi zegarek o tym przypominał. Sama odległość łączna była chyba OK.
Wyłącza się wtedy GPS i włącza mniej dokładny akcelerometr?
Dziwne trochę...
Czy może to inny powód?
pozdrówko
YOT

10km - 50min
1/2M - 1h57min
30km - 2h58min
M - w 2015...
Patryck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 392
Rejestracja: 08 lip 2010, 14:00
Życiówka na 10k: 35'
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W Garmin Connect też ten błąd występuje?
Zegarki i akcesoria Garmin, FootPody oraz Telefony Kom. -> http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=33684688
YOT
Wyga
Wyga
Posty: 59
Rejestracja: 29 paź 2014, 22:29
Życiówka na 10k: 50.00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

w Garmin Connect linia jest ciągła i zapisy zgodnie z tym co zapamiętałem z trasy i co pokazuje telefon, w Endomondo jednak przerywana.
Przerywana najprowdopodobniej w tych miejscach o których wspominałem, gdzie dłużej "alertowało", bo krótkich alertów mi chyba nie zaznaczyło "odcięciem kawałka trasy w Endo.
Na Endo (w komórce i na stronie) czas łączny, średnie tempo, jakies tam kalorie są OK.
Międzyczasy pokazuje źle - są krótsze od rzeczywistych, np.
pokazuje 4m52sek zamiast 5m28sek, 5m07sek zamiast 5m35sek
tak jakby Endo do realnego kilometra nie wliczało tych przerw..
Oczywiście o ile jest to ten powód przerywanej linii.
Jeśli tak to jak rozumiem wynika to z kłopotów w przerabianiu informacji z zegarka do serwisu Endo...

Nie znam się. Może warto chłopakom z Garmina wspomniec o takim problemie?
Dobrze by było, gdyby ktoś z posiadaczy 220 tez to sprawdził przy okazji.

Swoją drogą widzę, że jest jakaś aktualizacja 3.10, dopiero teraz ją zainstaluję.
pozdrówko
YOT

10km - 50min
1/2M - 1h57min
30km - 2h58min
M - w 2015...
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Masz automatyczną synchronizację GC - Endomondo? Zrób jeszcze jeden test. Wyeksportuj z GC trening w formacie gpx i wgraj do Endo. Zobacz czy wtedy też przerwy będą.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
mjz18
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 27 lis 2014, 20:18
Życiówka na 10k: 53:03
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No i jak fr620 po ostaostatniej aktualizacji. Testowal ktos?
Mam pytanie odnosnie trybu rowerowego?
Czy zegarek rozroznia rekordy z biegania i kolarstwa?
Czy na stronie garmin connect bedzie sie wyswietlac trening jako kolarstwo?
Prosze uzytkownikow o odpowiedz.
Pozdr
Awatar użytkownika
krzysztof jot
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 350
Rejestracja: 09 lut 2014, 20:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mjz18 pisze:No i jak fr620 po ostaostatniej aktualizacji. Testowal ktos?
Mam pytanie odnosnie trybu rowerowego?
Czy zegarek rozroznia rekordy z biegania i kolarstwa?
Czy na stronie garmin connect bedzie sie wyswietlac trening jako kolarstwo?
Prosze uzytkownikow o odpowiedz.
Pozdr
trzy posty wyżej masz dane GPS z 620 z najnowszym softem - jeśli jesteś na etapie roweru i jakieś piec aktualizacji temu widać już rower jako trening na rowerze :) i "przypisane" rekordy do roweru to długość trasy, różnica wzniesień i czas na 40km.

Po zatym - po ostatniej aktualizacji ochota na dopłatę do 920 "odeszła" mi całkowicie - jest bardzo dobrze.
Pozdrawiam
Krzysztof
-
www: http://www.biegamwmiescie.pl/
facebook: https://goo.gl/OEr4q4
mjz18
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 27 lis 2014, 20:18
Życiówka na 10k: 53:03
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak, sa jakies dane pod linkiem... Ale wolalbym zeby jakas recenzje napisano.... Widzisz jest ich kilka w interneciena nawet filmiki. Dotycza one starszych wersji sprzedbwielu miesiecy. Na podstawie niepochlebnych opini wstrzymalem sienz zakupem. Jednak jesli jakis autorytet poprawilby istniejaca juz recenzje czulbym sie lepiej kupujac tak droga rzecz.
W tej chwili fr620 kosztuje 1500 zl. Jak dla mnie to b duzo. Ale uwazam ze zakup zegarka gps ktory kiepsko dziala jest bezbsensu w momencie jak mam endomondo za darmo.

Jestem pewien ze mizna uzupelnic/ dopisac cos do istniejacych juz artykulow. Wystarczy ze autor dopisze 2 zdania. W rodzaju "ten problem rozwiazala bajnowsza aktualizacja".
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Sam nie mam (dalej latam z 610) i raczej 620 nie jest na moim horyzoncie, ale tym cytatem z DCRainmaker myślę, że będziecie zainteresowani:
Road Running – Best in Class: Garmin FR620

It used to be that I used the Garmin FR610 for all my running adventures, but since the FR620 came out last fall, I’ve been using it instead – and it’s working great for me. Garmin listened when it came to waterproofing, connectivity via Bluetooth to your phone, and customization. It’s pretty much my perfect running watch. There’s simply nothing else in the same ballpark from a functionality standpoint by other companies. And, with the FR620 cycling mode functionality added this summer, it brings the much requested functionality back to the lineup.

Many will ask why the FR620 over the FR920XT? It’s true the FR920XT has more functions – a lot more. But for some, including me, I really do like the super slim aspect of the FR620 over the bulkier FR920XT. That said, I’ve been using the FR920XT over the last few months and I might be slowly switching to that as a running watch. We’ll see…
Link do wpisu "My Winter 2014-2015 Sports Gadget Recommendations": http://www.dcrainmaker.com/2014/11/wint ... tions.html
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
Awatar użytkownika
krzysztof jot
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 350
Rejestracja: 09 lut 2014, 20:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mjz18 pisze: Jestem pewien ze mizna uzupelnic/ dopisac cos do istniejacych juz artykulow. Wystarczy ze autor dopisze 2 zdania. W rodzaju "ten problem rozwiazala bajnowsza aktualizacja".
no - to Ci napisałem - "...po ostatniej aktualizacji ochota na dopłatę do 920 "odeszła" mi całkowicie - jest bardzo dobrze..." a gdyby tak nie było, już miałbym 920XT - ale dołożenie 1200-1000 zł to byłby absurd, choć wcześniejsze wersje softu mogły być frustrujące i skłonić mnie do takiego rozwiązania, to teraz jeśli tak zrobię - teraz czy za miesiąc-dwa - to już wyłącznie dla kaprysu posiadania, bo realnych podstaw typu "kiepskie działanie" nie ma. I traktuj to jako ocenę solidnego autora, który napisał nie jeden test :)
Pozdrawiam
Krzysztof
-
www: http://www.biegamwmiescie.pl/
facebook: https://goo.gl/OEr4q4
ODPOWIEDZ