Jaki telefon sprawdza sie przy endomodo ???

Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

Niestety nie posiadam z1compact żeby to sprawdzić :(
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dziwny temat :niewiem:

Każdy się sprawdza który nie będzie się mulił i ma odbiornik GPS...
jarek1
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 15 lis 2014, 02:00
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja używam Galaxy s2 i działa bez zarzutu
Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

kuczlaw pisze:Dziwny temat :niewiem:

Każdy się sprawdza który nie będzie się mulił i ma odbiornik GPS...
No nie do końca - zmieniłbym to zdanie na "każdy dię sprawdza, o ile szybko łapie i nie gubi sygnału GPS" - bo zamulenie telefonu przez Endomondo raczej nie grozi :)
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
worek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 20 lis 2014, 16:57

Nieprzeczytany post

Szwedzia pisze:Poradzcie jaki telefon bedzie dobry dla aplikacji endomodo badz innej dla biegaczy
Biegam po lesie chodzi o to by GPS WIDZIAL MNIE:)
Poradzcie jaki tel bedzie dobry byle nie kosztowal 2-och kolek
@Szwedzia, biegałem z Samsung ACE2 i Samsung Core Plus. Żaden mnie nie zawiódł. Długie biegi robię i robiłem z wyłączonym telefonem (tzn. w trybie samolotowym), tylko na samym GPS-ie, bo zegarek działa do 7 h. Zaliczyłem tak Harpagana i Rzeźnika. Cała trasa zapisana.
Od roku biegam z Garminem 610 bo mnie Endomondo zdenerwowało z wyciąganiem kasy. Miałem wersję PRO, a oni zażyczyli sobie dopłaty za funkcje. Teraz zrobili możliwość połączenia konta Garmina z Endomondo więc biegam z zegarkiem, a statystyki mam na Endo. Odżałuj trochę kasy, poproś Mikołaja i zafunduj sobie zegarek. Polecam. Wygodniej, nie martwisz się w razie wywrotki, czy obfitego potu, tylko zerkasz i masz wszystkie dane. Pozdrawiam.
daszu77
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 27 sie 2014, 08:28
Życiówka na 10k: 52
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ostatnio biegałem używając ACE 2 z zewnętrznym modułem GPS NAVIBE 337 i jestem negatywnie zaskoczony. Sam ACE 2 dokładniej rysował trasę. Nic z tego nie rozumiem. Trzeba będzie zainwestować w zegarek i tyle. Kończy mi się umowa a widzę, że w PLAY można wziąć sobie GARMINA 220, albo 620 :)
mondpas
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 298
Rejestracja: 04 paź 2013, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na postawione pytanie w tytule jest tylko jedna odpowiedź: żaden telefon się nie sprawdza bo Endomondo to badziewny program.

Oto kilka przykładów.

Posiadam kilka smartfonów, w tym m.in.: Sony Xperia S, Sony Xperia Neo V, Samsung Galaxy S2, Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy Note. Niby staruchy ale w pełni sprawne.
Z racji tego, że nie posiadam zegarka biegowego z GPS postanowiłem dzięki tym telefonom i aplikacji dokładnie zmierzyć odcinek kilometra aby bardziej dokładnie rejestrować czasy i nauczyć trzymania tempa. A więc każdym z tych telefonów mierzyłem dystans jednego kilometra.
Jest to odcinek w terenie niezabudowanym, droga gruntowa gdzie z jednej strony jest pole uprawne a z drugiej strony las. I co się okazało.
Każdy telefon z aplikacją Endomondo w innym miejscu wskazał mi odcinek kilometra. Różnice między telefonami były od kilku do kilkudziesięciu metrów. Powiem więcej. Gdy powtórzyłem próbę w kierunku powrotnym, to za każdym razem miałem przesunięcie względem wcześniej wyznaczonego startu.
Co to więc ma być ?
Drugi przykład.
Problemy na bieżni lekkoatletycznej mają zarówno telefony z aplikacjami jak i zegarki biegowe z gps.
Ale co mi szkodzi sprawdzić.
Dla zabawy na bieżni lekkoatletycznej postanowiłem przebiec 1 km na czas. Ustawiłem się na linii startu i wiksa. Zatrzymywałem się dopiero wtedy gdy Endomondo zakomunikowało mi, że przebiegłem 1 kilometr. Dodam, że 1 kilometr jest precyzyjnie na bieżni oznaczony ( tzn. gdzie należy zacząć aby przebiec 3 kółka i na mecie mieć tysiaka ).
I co się znowu okazało. Za każdym razem musiałem przebiec więcej w zależności od telefonu. Było nawet tak, że mijałem linię mety i robiłem ekstra połowę łuku aby przebiec kilometr czyli dodatkowo z 30 metrów.
Totalna porażka.

Podsumowując. Dla turystycznego biegania aby Endomondo coś tam pokazywało i rejestrowało pewnie się nada. Dla kogoś kto ma wrodzoną aptekarską dokładność lepiej dać sobie spokój bo tylko wkur.. denerwuje. :hejhej:
Wpiszę tu swoje wyniki gdy:
5k będzie poniżej 1? minut
10k będzie poniżej 4? minut
21k będzie poniżej 1h i ?? minut
42k będzie poniżej 3h i ?? minut
Na razie takich wyników nie ma więc siedzę cicho.
mucher
Wyga
Wyga
Posty: 149
Rejestracja: 15 kwie 2014, 10:55
Życiówka na 10k: 47:00
Życiówka w maratonie: 3:46:00

Nieprzeczytany post

Żaden zegarek z GPS też nie da ci takiej dokładności - sorry, ale oczekiwanie braku błędów korzystając z metody pomiarowej która jest z definicji obarczona kilkumetrowym błędem to szaleństwo. No chyba żeby mieć coś z DGPS, ale tego jeszcze nie ma w segmencie przenośnym - no i nie wiem, czy do tego nie jest przypadkiem konieczna aparatura naziemna. Same telefony też są wrażliwe na miejsce trzymania - biegłem kiedyś "tam i z powrotem" - w jedną stronę z telefonem w kieszeni na plecach, z powrotem trzymając go w dłoni. W tym drugim przypadku - track był znacznie dokładniejszy.

Pytanie czy taka zabawa to sens z praktycznego punktu widzenia - lepiej mieć odmierzone odcinki (np rowerem) i biec je na czas. Gdzieś trafiłem na taki cytat: " Po czym poznać biegacza? - wie, gdzie wypada 1 km od domu. W KAŻDYM kierunku".
Awatar użytkownika
jarek_bb
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 271
Rejestracja: 26 cze 2013, 11:49
Życiówka na 10k: 44:40
Życiówka w maratonie: 3:36:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

mondpas pisze:Na postawione pytanie w tytule jest tylko jedna odpowiedź: żaden telefon się nie sprawdza bo Endomondo to badziewny program.
Biegłem w Berlinie maraton. iPhone 5 z Endomondo dużo precyzyjniej wyznaczył trasę niż Garminy Fenix 2 moich kolegów. Co Ty na to?
mobiline
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 23 lip 2014, 21:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jako że używam Galaxy Note I, głównie ze względu na duży lcd, również z nim biegam :bum: . Komfortowe to to nie jest ale myślę że to kwestia przyzwyczajenia. Trochę chodzę po górach i zauważyłem , że Endo lubi gubić w nieznanym, bardziej zalesionym, terenie zasięg GPS. Na płaskim ok , ale też nie ma reguły. Natomiast kiedyś dla próby zainstalowałem Sport Trackera i ten problem zniknął. Baaardzo rzadko gubiłem zasięg. A niby ten sam telefon.
Szwedzia, Galaxy wyglądają na stabilniejsze , daj znać co wybrałaś
pozdrawiam
Obrazek
puchatek391
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 585
Rejestracja: 28 sie 2014, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

nexus 4, dopóki nie zmoknie, nie ważne czy to od potu, deszczu, porannej rosy/mgły to wyznacza bezkonkurencyjnie trzymany na ramieniu w opasce 4F

Raz zgubił mi fixa na po 15 km na jakieś 20s, drugi raz okłamał o kilometr na dystansie półmaratonu ale wtedy własnie pogoda nie dopisywała i był zawilgocony. W przeciwieństwie do innych telefonów informuje że zgubił fixa a nie rysuje szlaczki które jeszcze bardziej przekłamują.

Biegam z znajomymi i np niskie modele xperii często się gubią, alcatel to ogólna porażka a nie GPS. Xperia T radzi sobie nieźle ale i tak znacznie gorzej od nexusa 4.
ODPOWIEDZ