Polar M400

marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jako że zacząłem się interesowac tym modelem - trafiłem dzisiaj na recenzję Bartosza Olszewskiego:
http://warszawskibiegacz.pl/polar-m400-recenzja/ - może komuś się przyda.
biegam ultra i w górach :)
New Balance but biegowy
rudnickir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 723
Rejestracja: 23 mar 2013, 22:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jeśli komuś na 10 km 150m to duża różnica pomiaru to proponuje zostawić w spokoju zegarki biegowe:)
mateoB
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 30
Rejestracja: 05 gru 2014, 14:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

rudnickir pisze:jeśli komuś na 10 km 150m to duża różnica pomiaru to proponuje zostawić w spokoju zegarki biegowe:)
Taki pomiar na maratonie może dać około 600 m różnicy. Jeśli dla kogoś to mało to życzę powodzenia w szacowaniu wyników na starcie.
Awatar użytkownika
blackfish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 483
Rejestracja: 09 wrz 2014, 15:29

Nieprzeczytany post

mateoB pisze:Taki pomiar na maratonie może dać około 600 m różnicy. Jeśli dla kogoś to mało to życzę powodzenia w szacowaniu wyników na starcie.
A na jakiej podstawie sugerujesz, że to się będzie sumować, bo może na 42 km również może to być błąd 150-200m?
puchatek391
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 585
Rejestracja: 28 sie 2014, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

niestety nawet w testach bardzo drogich zegarków wychodzą przekłamania i to nie o 150m a znacznie więcej i również wysokie modele garmina czy suunto potrafią odwalić kilkaset metrów. Nie ma zegarka z tak kosmiczną dokładnością jakby to co poniektórzy chcieli. Sam system GPS ma dokładność dla cywili w granicach 3-4m przy idealnych warunkach.
mateoB
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 30
Rejestracja: 05 gru 2014, 14:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

blackfish pisze: A na jakiej podstawie sugerujesz, że to się będzie sumować, bo może na 42 km również może to być błąd 150-200m?
Możesz mieć rację, nie sprawdzałem takiego dystansu.
rudnickir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 723
Rejestracja: 23 mar 2013, 22:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

biegnąc maraton i tak sygeruje się oznaczeniami organizatora , więc czy zegarek wyświetli 42km czy inne błędy to nie ma dla mnie znaczenia. Poza tym 600m na maratonie to jest 14,2 m na kilometrze. Biegnąc tempem powiedzmy 5min/km daje nam to 3,33 m/s , czyli 4,26s różnicy na kilometrze. Dużo? Dla mnie większym błędem jest kierowanie się wskazaniami zegarka .
Hrehor
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 193
Rejestracja: 17 lip 2014, 19:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

puchatek391 pisze:niestety nawet w testach bardzo drogich zegarków wychodzą przekłamania i to nie o 150m a znacznie więcej i również wysokie modele garmina czy suunto potrafią odwalić kilkaset metrów. Nie ma zegarka z tak kosmiczną dokładnością jakby to co poniektórzy chcieli. Sam system GPS ma dokładność dla cywili w granicach 3-4m przy idealnych warunkach.
Tak chyba, że jakiś producent pokusi się o wprowadzenie w swoich urządzeniach systemu umożliwiającego odbieranie poprawek z naziemnych stacje referencyjnych.
Tylko po co komu w zegarku centymetrowa dokładność ??
TomekTob
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 21
Rejestracja: 12 lis 2014, 10:59
Życiówka na 10k: 48:23
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Myślenice

Nieprzeczytany post

Pytanie do zamawiających polara przez sportkonsulting. Jak długo czekaliście na zegarek od złożenia zamówienia?
Obrazek
marcin.brynda
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 03 maja 2014, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

TomekTob pisze:Pytanie do zamawiających polara przez sportkonsulting. Jak długo czekaliście na zegarek od złożenia zamówienia?
Dwa-trzy dni, ale tylko dlatego, że Polar jechał na Mazury więc kawał drogi miał do przebycia i zależy też od DHLa :spoko:

A co do GPSa to na sprawdzonych trasach to bardzo dobrze na mapie jest wszystko rozrysowane. Również na 7 km odcinku do zabrakło około 50 m, ale w taki szczegół nie wnikam. Zobaczymy jak w marcu na atestowanej trasie półmaratonu się sprawdzi. Narazie mi ten model bardzo odpowiada. Jedyny minus to brak funkcji alarmów tempa/prędkości. Jednak mam nadzieję, że w najbliższym czasie pojawi się ta funkcja :)
Jac0ek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 22 wrz 2014, 10:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

puchatek391 pisze:ja to nie wiem jak to robicie, u mnie GPS działa idealnie.
chyba nie sądzisz że samemu wyliczam pozycję :hahaha:

Obsługa jest prosta, czekasz na fixa w miarę nieruchomo, jak jest status OK, to GO! i wszystko.
Co prawda, chwilowo biegam po dość gęsto zabudowanej okolicy, ale na wiosnę gdy na drzewach pojawią się dodatkowo liście, prognozuję klęskę ;).
Hrehor pisze:Tak chyba, że jakiś producent pokusi się o wprowadzenie w swoich urządzeniach systemu umożliwiającego odbieranie poprawek z naziemnych stacje referencyjnych.
Tylko po co komu w zegarku centymetrowa dokładność ??
w kategoriach żartu raczej można to rozpatrywać ;)... przy dzisiejszej technologi nie jest to możliwe począwszy od odpowiedniej anteny na L1 i L2 po stałe łącze do netu z poprawkami i abonament na poprawki w wysokości 1500zł za rok... biznes robi się mocno wątpliwy.


Wiadomo, że mały gps ze słabą anteną nie może dać dużej dokładności, ale to co do tej pory zarejestrował mój m400 jest znacznie poniżej oczekiwań, ale co ciekawe długość przebiegniętego odcinka zgadza się z zapewnieniami producenta, czyli jest nie gorsza niż 2% ;), jak do tej pory (4 biegi) dwie długości odstają znacząco (~1,3%) a dwa są w metrowych różnicach.
puchatek391
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 585
Rejestracja: 28 sie 2014, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Słuchaj jak się pojawi napis "GPS OK" to zaczekaj jeszcze 2 minutki i dopiero startuj, ponieważ "GPS ok" oznacza że złapał 4 satelity i teoretycznie to wystarczy aby ustalić pozycje ale jak chwile dłużej zaczekasz to będziesz miał dokładniejsze wskazanie a te 2 minuty nikogo raczej nie zbawi. Spróbuj i zdaj relacje :)
Jac0ek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 22 wrz 2014, 10:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

puchatek391 pisze:Słuchaj jak się pojawi napis "GPS OK" to zaczekaj jeszcze 2 minutki i dopiero startuj, ponieważ "GPS ok" oznacza że złapał 4 satelity i teoretycznie to wystarczy aby ustalić pozycje ale jak chwile dłużej zaczekasz to będziesz miał dokładniejsze wskazanie a te 2 minuty nikogo raczej nie zbawi. Spróbuj i zdaj relacje :)
Dziś podobnie, track jest poza trasą biegową, choć do wyznaczenia pierwotnej pozycji stanąłem w lepszym miejscu, o lepszej widoczności horyzontu, ale stać dwie minuty w deszczu nie zamierzam ;) tym bardziej, że tak jak przypuszczałem później się trochę pogubił. Ewidentnie GPS nie radzi sobie z odbiciami sygnału, czyli biegając po chodniku blisko budynków (czasami się nie da inaczej) gps dość mocno fiksuje co widać dość dobrze w końcówce dzisiejszej trasy ;)

Obrazek


ps. Z gps precyzyjnymi pracuję na co dzień, a z Garminami od pierwszej Visty ;)
Kayaker
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 23 gru 2014, 20:23
Życiówka na 10k: 54:??
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć :D
Zastanawiam się nad kupnem tego zegarka ;)
Trenuję kajakarstwo, co wiąże się z bieganiem, pływaniem itd.
Mam kilka pytań.
1. Czy mogę stworzyć profil sportowy 'Kajakarstwo' i wgrać go w zegarek?
2. Czy mogę spokojnie robić treningi na basenie, nie bojąc się o to, że zegarek się zaleje itd.?
3. Na jakiej podstawie zegarek sprawdza, czy siedzę, czy stoję?

Pozdrawiam i liczę na szybką i konkretną odpowiedź :)

P.s
Czy ktoś kto ma ten zegarek w kolorze białym może mi powiedzieć, czy w zestawie jest biały pasek do pomiaru tętna?
puchatek391
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 585
Rejestracja: 28 sie 2014, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

1. Niby nie ma kajakarstwa, jest wioślarstwo, ale równie dobrze może to być jakiś profil ogólny. Nie wiem co tam potrzeba w kajakarstwie.
2. Ja pływałem w basenie z moją m400 ale nie naciskałem guzików bo pod woda podobno nie wolno
3. Pewnie na podstawie akcelerometru

Nie mam wersji białej ale wątpię, że pasek jest biały skoro jest to jako akcesorium, zresztą kto by chciał biały pasek który zaraz by zżółkł od potu.

Ja na twoim miejscu celowałbym w v800 lub któregoś suunto z funkcją pływania
ODPOWIEDZ