Polar M400

Awatar użytkownika
gores87
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 383
Rejestracja: 09 cze 2009, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

ok, dzięki na informację. Narazie mam w planach zakup tego zegarka ale wolę przed zebrać trochę informacji ;)
Obrazek
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
banan85
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1239
Rejestracja: 27 kwie 2014, 22:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: wielkopolska

Nieprzeczytany post

Prosze bardzo...jak bedziesz mial jeszcze pytania dotyczace tego zegarka to pytaj w tym watku...na pewno ktos pomoze
angus
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 31 gru 2014, 12:35
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przez ostatnie dwa tygodnie synchronizacja u mnie działała na 100%. Wszystkie treningi przechodziły za pierwszym razem. W końcu zaczęło to działać jak należy, i co ?. Dzisiaj w nocy Panowie robili jakieś prace planowe i dzisiaj już kompletnie nic nie działa. Ręce opadają ... . (Huawei Ascend P7).
krzysiekkce
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 23 lut 2015, 21:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Polecacie bardziej którąś wersję kolorystyczną? Biała wersja wygląda bardziej efektownie lecz nie wiem czy nie widać zdecydowanie więcej zabrudzeń....Dawajcie jakieś propozycje gdzie jest najtaniej albo raty 0% - nie zdążyłem na kod rabatowy z Zalando.

Zastanawiam się jeszcze nad GlobalSat GH-625XT - ma sporo funkcji i jest tańszy o 1/3 od polara tyle że nie tak urodziwy :P
puchatek391
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 585
Rejestracja: 28 sie 2014, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ciekawy zegarek, naprawdę ale przynajmniej na filmiku ma dla a mnie jedną wadę straszną wade, te cyferki wyglądają na wyświetlaczu na strasznie małe. Ja na m400 na pulpitach mam co najwyżej dwie wartości bo przy większej ilości danych nie jestem wstanie tego odczytać szybkim rzutem oka. Fajnie że można ustawić tempo limit z zegarka
tapczan
Wyga
Wyga
Posty: 96
Rejestracja: 31 lip 2011, 16:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

.Dawajcie jakieś propozycje gdzie jest najtaniej albo raty 0% - nie zdążyłem na kod rabatowy z Zalando.
http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... Polar.html + kod: kodyrabatowe10 daje 710zł. Sprawdzone kilka dni temu.
harlan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: 2:49:35

Nieprzeczytany post

Sacre pisze:Gdzieś mi się przewinęło przez oczy, czyli można wymienić ręcznie akumulator ? Wymienia się jak baterię płaską, tak ? Odkręcasz i wyciągasz
Wysyłasz zegarek do sportkonsulting chyba, że jesteś z Krakowa to się osobiście fatygujesz płacisz 50 zł i masz wymieniony akumulator na nowy. Po co samemu się w to bawić jak nie wiadomo jaka bateria itd, pozatym jak źle poskręcasz to może poźniej uszczelka nie trzymać i "water resistant" przestanie być aktualne :)
puchatek391 pisze:ciekawy zegarek, naprawdę ale przynajmniej na filmiku ma dla a mnie jedną wadę straszną wade, te cyferki wyglądają na wyświetlaczu na strasznie małe. Ja na m400 na pulpitach mam co najwyżej dwie wartości bo przy większej ilości danych nie jestem wstanie tego odczytać szybkim rzutem oka.
Ja biegam przy 4 jak i 2 wartościach na pulpicie i nie ma dla mnie problemu, wręcz przeciwnie uważam, że przy 2 czcionka jest trochę za duża, przy 4 spokojnie wszystko odczytuje nawet w czasie szybkiego biegu. Więc kwestia tego co komu wygodniej.
puchatek391
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 585
Rejestracja: 28 sie 2014, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

napisałem co myślę moim zdaniem, na rowerze też mam 4 wartości ale jak robie jakiś intensywny biegowy trening czasowy to wtedy maksymalnie dwie wartości aby tylko spojrzeć kantem oka na zegarek :)

Ale jest to bardzo dobre że da się i tak i tak ustawić
kobra11
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 18 sie 2008, 21:46

Nieprzeczytany post

@krzysiekkce w agito.pl do niedzieli są raty 10x0% i jeszcze jest kod -10% 192DD8. Czy wychodzi za 674zł. Ale mają chwilowy brak towaru.
mr.w7
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 03 mar 2015, 12:50
Życiówka na 10k: 47 min
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich. Biegam regularnie 3 razy w tygodniu od około pół roku i zastanawiam się nad zakupem zegarka z gps ponieważ bieganie z telefonem jest nie wygodne i uniemożliwia bieganie w trudnych warunkach pogodowych. Obecnie interesuje mnie polar m400 hr lub garmin forerunner 220 hr. Proszę o w miarę obiektywną opinię.
tapczan
Wyga
Wyga
Posty: 96
Rejestracja: 31 lip 2011, 16:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Obecnie interesuje mnie polar m400 hr lub garmin forerunner 220 hr.
Tydzień temu stałem przez identycznym dylematem. Pożyczyłem więc Polara i Garmina i w mojej ocenie to był nokaut w pierwszej rundzie. Bierz Polara.
Garmin jest softwarowo ograniczony funkcjonalnie do podstawowych funkcji i ma kiepsko działającego GPSa. Z wad Polara to dla mnie póki co tylko słaba współpraca z androidem i brak alarmu wibracyjnego.

Ale tak jak garmin olewa już temat aktualizacji i poprawek w 220, tak Polar rozwija zegarek w sposób który chyba przekroczył oczekiwania. Np. do końca marca dojdzie obsługa footpoda.

Porównałem oba zegarki i najmniejszych wątpliwości nie miałem. Polar może być rywalem dla Garmina 620, 220 to niższa liga.
brujeria
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1060
Rejestracja: 30 lis 2009, 11:32
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Taa, brać zegarek, który nawet wykonanego treningu interwałowego nie pokaże i nie ma wibracji, to rzeczywiście wysoka liga...
tapczan
Wyga
Wyga
Posty: 96
Rejestracja: 31 lip 2011, 16:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

^^
który nawet wykonanego treningu interwałowego nie pokaże
Naprawdę uważasz zaznaczone sektory interwałowe w webowej apce za kluczowe? Wpatrujesz się w nie, analizujesz? Interwał zrobiony widzę na wykresie tempa czy pulsu, nic więcej mi nie trzeba. Ze już nie wspomnie że to jest rzecz softwarowa. W każdej chwili możemy się spodziewać że takie udogodnienie się pojawi.
i nie ma wibracji
To jest największy minus Polara i tu się zgadzam.

Ciągle jednak sposób w jaki został ograniczony 220 programowo (dwa ekrany, brak różnych aktywności, autolap tylko dla normalnych treningow, brak virtual partnera i wszystkich softwarowych smaczków ze starszych i wyższych modeli garmina) połączony z gpsem który miota się po sąsiednich miejscowościach w cenie 150% Polara to dość słabo.

To zegarek o podstawowej funkcjonalności. I byłby nawet do przełknięcia gdyby był podparty jakością gpsa i wykonania. A tu można mu zarzucić dość sporo.
mr.w7
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 03 mar 2015, 12:50
Życiówka na 10k: 47 min
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na wibracji mi raczej nie zależy bo jak biegam to nie słucham muzyki a jeśli chodzi o trening interwałowy to dobrze by było zerknąć na czasy poszczególnych odcinków ale siedzieć i godzinami analizować treningów to raczej nie mam zamiaru
brujeria
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1060
Rejestracja: 30 lis 2009, 11:32
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

tapczan pisze:^^
który nawet wykonanego treningu interwałowego nie pokaże
Naprawdę uważasz zaznaczone sektory interwałowe w webowej apce za kluczowe? Wpatrujesz się w nie, analizujesz? Interwał zrobiony widzę na wykresie tempa czy pulsu, nic więcej mi nie trzeba. Ze już nie wspomnie że to jest rzecz softwarowa. W każdej chwili możemy się spodziewać że takie udogodnienie się pojawi.
i nie ma wibracji
To jest największy minus Polara i tu się zgadzam.

Ciągle jednak sposób w jaki został ograniczony 220 programowo (dwa ekrany, brak różnych aktywności, autolap tylko dla normalnych treningow, brak virtual partnera i wszystkich softwarowych smaczków ze starszych i wyższych modeli garmina) połączony z gpsem który miota się po sąsiednich miejscowościach w cenie 150% Polara to dość słabo.

To zegarek o podstawowej funkcjonalności. I byłby nawet do przełknięcia gdyby był podparty jakością gpsa i wykonania. A tu można mu zarzucić dość sporo.
W 305 nigdy nie użyłem VP. W 220 ekrany są w zasadzie 4 (dwa w pełnie konfigurowalne po 3 rodzaje danych, plus jeden z godziną i jedne z pulsem) Co trzeba więcej?

CO do interwału, to nie wyobrażam sobie, abym nie mógł mieć dokładanych i wiarygodnych danych w dzienniczku, co do czasu odcinków, itp. Kupować zegarek żeby tylko mierzył biegi ciągłe?
ODPOWIEDZ