Kalenji 300 GPS

Armaco
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 27 lut 2012, 12:24
Życiówka na 10k: 59:08
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam.
Od paru dni biegam z tym ustrojstwem http://www.decathlon.com.pl/PL/w-kalenj ... 193982674/
Spełnia wszystkie moje wymagania tzn. pomiar dystansu, średnią prędkość (aktualną również ale jak to z GPS bywa dziwna), czas odcinków (do wyboru od 100 m. w górę) ilość spalonych kalorii. Istnieje możliwość zaplanowania swojego treningu np. interwałów, piramidalnego. Brakuje mu pulsometru, ale świadomie wybrałem model który go nie posiada. Za 100 zł. więcej może być z pulsometrem.
New Balance but biegowy
Crocodil
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 584
Rejestracja: 02 wrz 2011, 10:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Ja posiadam właśnie model CW Kalenji 700 GPS (m.in. z pulsometrem, wibracjami oraz funkcją Fast Touch) od ponad miesiąca i jestem z niego bardzo ale to bardzo zadowolony. Przymierzam się do przygotowania testu tego urządzenia (chociaż to "przymierzanie się" już dosyć długo trwa :lalala: ), więc jeśli ktoś ma jakieś propozycje, to proszę pisać.
rufuz

Nieprzeczytany post

No no design bardzo ciekawy.
Armaco
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 27 lut 2012, 12:24
Życiówka na 10k: 59:08
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Faktycznie design jest ok choć odnoszę wrażenie iż jest to taka kwadratowa kostka. Zresztą wygląd to rzecz względna. Najważniejsza jest funkcjonalność. A tutaj jak na razie rewelacja. Dość szybko odnajduje satelity. Pomaga fakt startu z tego samego miejsca ale bladego pojęcia nie mam jak to działa. Duży czytelny wyświetlacz, świetne podświetlenie, możliwość wybrania 4 ekranów a na każdym możliwość ustawienia ważnych dla mnie parametrów(prawdę powiedziawszy to starcza mi jeden ekran i 4 linie). To na razie tyle.
Crocodil
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 584
Rejestracja: 02 wrz 2011, 10:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Armaco pisze:Faktycznie design jest ok choć odnoszę wrażenie iż jest to taka kwadratowa kostka. Zresztą wygląd to rzecz względna. Najważniejsza jest funkcjonalność. A tutaj jak na razie rewelacja. Dość szybko odnajduje satelity. Pomaga fakt startu z tego samego miejsca ale bladego pojęcia nie mam jak to działa. Duży czytelny wyświetlacz, świetne podświetlenie, możliwość wybrania 4 ekranów a na każdym możliwość ustawienia ważnych dla mnie parametrów(prawdę powiedziawszy to starcza mi jeden ekran i 4 linie). To na razie tyle.
Zgadzam się z wszystkimi uwagami, wliczając odnajdywanie satelit. Z tego co zauważyłem, to jeśli danego dnia uruchamiam zegarek po raz pierwszy, to "łapanie fixa" potrafi trwać kilka minut. Kolejne szukanie satelit trwa w zasadzie sekundy, nawet jeśli przemieszczę się na drugi koniec Poznania (zegarek jest w tym czasie wyłączony).
Armaco
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 27 lut 2012, 12:24
Życiówka na 10k: 59:08
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W moim przypadku satelity łapie dość szybko. Najdłużej trwało to ok 3 min. ale waliło deszczem więc zachmurzenie było masakryczne. Dotychczas jestem zadowolony. A teraz o dostrzeżonych wadach. Wkurza mnie to, że urządzenie przeznaczone dla biegaczy pokazuje aktualne i średnie tempo w km\h. Co prawda w podsumowaniu tempo można sprawdzić w min/km ale co mi z podsumowania. Można się do tego przyzwyczaić ale.......Nie lubię ale. Innych wad jak dotychczas nie zauważyłem, ale( moje ulubione słowo) jak zauważę dam znać.
Crocodil
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 584
Rejestracja: 02 wrz 2011, 10:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Armaco pisze:Wkurza mnie to, że urządzenie przeznaczone dla biegaczy pokazuje aktualne i średnie tempo w km\h.
Faktycznie, domyślnie na pierwszym z czterech ekranów pokazywana jest bieżąca prędkość w km/h ale to można zmienić. Nie mam przy sobie GPS-a ale spójrz do instrukcji - te ekrany są konfigurowalne, więc możesz sobie np. tak jak ja ustawić w tym samym miejscu zamiast prędkości tempo w min/km.
Armaco
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 27 lut 2012, 12:24
Życiówka na 10k: 59:08
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wielkie dzięki Crocodil. Faktycznie jest możliwość ustawienia tempa w min/km. Właśnie to zrobiłem, a jutro (bo dzisiaj już biegałem) wypróbuję. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
lebki
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 165
Rejestracja: 25 gru 2011, 16:08
Życiówka na 10k: 44:02
Życiówka w maratonie: 3:50:51

Nieprzeczytany post

Dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem GPS300 i muszę powiedzieć, że sprzęt jest naprawdę rewelacyjny. Pomijając fakt, że moim zdaniem, dużo dokładniej odwzorowuje dystans niż moja nokia 5230 z endo, to takie rozwiązanie jest 100 razy wygodniejsze niż tachanie telefonu w naramienniku. Mam tylko jedno pytanko do użytkowników. Czy ktoś orientuje się, w jaki sposób zegarek wylicza spalone kcal ? Bo jest dość mocna różnica między tym co mówi Endo a tym co wskazuje zegarek (1030 kcal endo / 1510 kcal Kalenji). Może GPS300 bierze pod uwagę jakieś inne czynniki (np ukształtowanie terenu) ?
tompoz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2698
Rejestracja: 14 sty 2003, 12:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Armaco pisze:Wielkie dzięki Crocodil. Faktycznie jest możliwość ustawienia tempa w min/km. Właśnie to zrobiłem, a jutro (bo dzisiaj już biegałem) wypróbuję. Pozdrawiam.
rece opadywują

Tompoz
Tompoz
meszka
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

I włosy wypadywują :usmiech:
Tylko Prawda jest ciekawa - J. Mackiewicz
person1
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 08 sty 2012, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich
Mam pytanko: ponieważ kupiłem ten model kalenji na wyprzedaży bez instrukcji więc moja prośba o przesłanie takowej na priv.
ogromne dzieki :hejhej:
Crocodil
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 584
Rejestracja: 02 wrz 2011, 10:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Tutaj możesz sobie ściagnąć instrukcję w kilku językach (niestety nie ma polskiego ale z tego co pamiętam przy zegarku też była tylko po angielsku).
person1
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 08 sty 2012, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak wiem ale jest tego mega dużo do tłumaczenia ,a wiem że w dechatlonie były sprzedawane z instrukcja w jęz.polskim.Wię może ktos takową ma.
pzdr :ble:
Violino28
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2012, 15:24
Życiówka na 10k: 46:24
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, jeśli chodzi o polską instrukcję do GPS-a z tematu wystarczy pod adresem http://support.kalenji.com/produit/W_Ka ... GPS/id/295 wybrać w rozwijanym menu w prawym dolnym rogu strony "w języku polskim" i instrukcja załaduje się postaci pliku pdf.


Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ