Endomondo

kris166
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 29 paź 2014, 16:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam. Biegam juz od okolo 7 lat i z biegiem rozwoju technologii chcialbym notowac swoje informacje jak tetno predkosc itd. Zainstalowalem wiec program endomondo na moj telefon overmax vertis aim. Wszystko ladnie chodzi ale chce zakupic jakis pulsometr wraz z zegarkiem i zsynchronizowac go z programem. Czytalem cos o standardach ant+ ale nie do konca wiem o co w tym chodzi wszystkim. Czy ktos by mi mogl polecic jakis pulsometr plus zegarek ktory bedzie wspolpracowal z programem endomondo czy tez telefonem komorkowym. Pozdrawiam
New Balance but biegowy
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Temat wałkowany milion razy. Pokrótce po raz milion pierwszy.
Masz dwie opcje: dokupić do Endo opaskę do mierzenia pulsu pracująca po BT. W Decathlon taka kosztuje koło stówki. Plusy: biegasz z telefonem dla śladu, dystansu, tempa, rejestrujesz też tętno. Minusy: słaba kontrola w trakcie treningu. Albo patrzysz co jakiś czas na telefon albo zdajesz się na komunikaty głosowe (konfigurowalne zdaje się tylko w Premium).
Druga opcja: zegarek z gps i paskiem HR. Najtańsze opcje to Garmin 15, 110, 210, Polar M400 (dopiero pojawi się w sklepach). Trening wgrywasz sobie w domu, po skończonym treningu, na Endo, jeśli on ci pasuje jako dzienniczek treningowy i po sprawie. Plusy: kontrola treningu na bieżąco, brak konieczności biegania z telefonem. Minusy: cena. I właściwie tylko cena.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
kris166
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 29 paź 2014, 16:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cos z tego moze byc?
http://www.decathlon.pl/cardio-onrhythm ... nformation
http://www.decathlon.pl/kodowany-pasek- ... tMoreInfos
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Żeby "gadało" z telefonem potrzebujesz tego: http://www.decathlon.pl/pulsometr-bluet ... 88269.html
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
kris166
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 29 paź 2014, 16:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

o dzieki:P a to plus zegarek i telefon tez sie da?
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zegarek, który będzie gadał po bluetooth to zdaje się dopiero Ambit 3 a to już niemała kasa. Ale opcja dublowania zapisu GPS z zegarka i komórki to już w ogóle bez sensu.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

O ile dobrze widzę to telefon ma androida 4.2 i chyba zwykły BT. Czyli paski z BT Smart nie zadziałają. Pozostają te na zwykłym BT ale są droższe, jest ich niewiele i np. Polarowy jest bardzo wybredny co do telefonów z którymi współpracuje (supportowanych modeli jest kilkanaście a z innymi może nie działać wcale albo błyskawicznie wyczerpywać baterię).
kris166
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 29 paź 2014, 16:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

tak mi sie wlasnie wydaje ze mi tutaj pisze bt classic a nie smart. czyli ktorys kolega wyzej mi tam zle doradza...
kris166
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 29 paź 2014, 16:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

czyli jaka opaske polecacie? bo sie pogubilem
kris166
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 29 paź 2014, 16:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

a ty marcinnek_ nie doradzaj bo widze ze zle to robisz i wprowadzasz ludzi w blad
Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

kris166 pisze:czyli jaka opaske polecacie? bo sie pogubilem
Ja tam polecam wymianę telefonu na taki który ma BT Smart (i najlepiej jakby jeszcze oprócz zwykłego GPSu miał GLONASS), bedzie prościej.
Z pasków na zwykłym BT miałem Polar Wearlink+ ale nie polecam bo producent gwarantował poprawne działanie tylko z kilkunastoma modelami telefonów.
Teraz widzę, że wyrzucili z opisu kompatybilne modele http://www.polar.com/uk-en/products/acc ... _Bluetooth czyli może wreszcie zrobili działający (tak czy tak bym sprawdził przed zakupem czy ograniczeń nie ma). Dobre opinie zbierał Zephyr ale nie było supportu w Polsce. Pojawiały się też inne na allegro (np. taki http://shop.sports-tracker.com/products ... tor-2.html) ale wybór jest bardziej niż skromny a cena jest sporo wyższa.
kris166
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 29 paź 2014, 16:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Gdyby wymiana telefonu byla tak prosta:P niestety nie stac mnie na to i musze cos dopasowac do tego
Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Cóż wybór niewielki. Polar jak się przeklikasz do sklepu jednak podaje obsługiwane modele, czyli z twoim niekoniecznie będzie działać.
Tak czy tak to wydatek >= 200zł.
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

kris166 pisze:a ty marcinnek_ nie doradzaj bo widze ze zle to robisz i wprowadzasz ludzi w blad
Faktycznie mój błąd. Do głowy mi nie przyszło, że telefon, który miał premierę w maju 2014 roku może nie obsługiwać BT Smart. Jak widać, małą mam wyobraźnię.

Pozwolę sobie na ostatnią radę: jeśli nie planujesz zmiany telefonu a z drugiej strony nie chcesz wydawać majątku na bieganie szukaj używanego Garmina 305. W 500pln spokojnie się zmieścisz.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
woocash
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 01 lis 2014, 14:04
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich,

Jestem nowy tzn od dzisiaj ale już od kilku dni szukam odpowiedzi i może ktoś z was mi pomoże.

Mam tel Galaxy S4 oraz pulsometr Timex IronMan edition z opaską ANT+. Niedawno kupiłem sobie zegarek Galaxy Gear 2 Neo w którym notabene też można używać Endomondo, postanowiłem że zamienię sobie pulsometr na Gear 2... i ok wszystko pięknie ładnie telefon GPS łapie świetnie, opaska z telefonem też współgra doskonale (jak wcześniej) musiałem tylko zainstalować endo (w wersji free) na zegarku i na telefonie, rezultat? wszystko działa, ale ! w Timexie miałem ustawiony podgląd na tętno w %HR i tak biegałem od zawsze a nie w bpm, jestem przyzwyczajony do np lekki trening na 75/80%HR a nie obliczanie w pamięci czy 75%HR to np 150. W każdym razie pytanie, czy na endo nie ważne czy płatnym czy free można ustawić tak aby było widoczne tętno w %?

Wierzcie mi szukałem wszędzie, napisałem nawet do supportu endo (na razie cisza)

Wiem, ciężki temat... ale może ktoś gdzieś coś słyszał o możliwości konfiguracji np w wersji płatnej (jestem w stanie wywalić te 20 zł.)
ODPOWIEDZ