Petzl Myo RXP vs Mactronic Epic - czy ktoś je porównywał?

Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

Witam.
Stoję przed kupnem czołówki. Wytypowałem te dwie jak w temacie jako najbardziej uniwersalne nadające się zarówno do biegania jak i szwendania się po chaszczach, kniejach, górkach mniejszych i większych.
Każda z nich ma swoje plusy i minusy. Czy ktoś z Was miał obie te czołówki w swych łapskach i porównywał je? Jak wygląda rozkład światła itp. itd. Zastanawiam się czy jest sens (mimo oczywistych zalet jak np. stabilizacja) dokładać do Petzl'a.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4109
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

Hej, mam myo RXP, przez dwa lata zero uwag, jedyna latarka lepsza od niej to petzl nao, którą zakupiłem i już nie chce nic innego.
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

Petzl Nao... no bo kto bogatemu zabroni ;)
Z zalet Myo RXP doskonale sobie zdaję sprawę ale mi rozchodzi się o to, czy ktoś miał możliwość bezpośredniego porównania Epica i Myo RXP.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4109
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

Patryk, kup myo, nie ma innej opcji.
naprawdę.
Awatar użytkownika
harti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 413
Rejestracja: 31 sie 2011, 11:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ja zakupiłem właśnie MYO, bo też nie widziałem innych opcji :)
pierwszy test już w tym tygodniu, zrobię 60 km wolne wybieganie po Puszczy Kampinoskiej.

na razie nie ogarnąłem jeszcze programowania tych trybów, ale te które są ustawione defaultowo (4,6,10) mi odpowiadają..
pewnie będę biegał na 6, a w połowie dystansu wymienię baterie na świeże, ze stabilizacją w trybie 6 działa 3h10min.
zobaczę też jak sprawdza się tryb do połowy przysłoniętej soczewki, tzn ustawienie tego "rozpraszacza" tak że blisko mam rozproszone światło a dalej skupione...

no i mam nadzieję że podczas biegu stabilnie trzyma się na głowie bez tego górnego paska..
Awatar użytkownika
herson
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1681
Rejestracja: 19 cze 2001, 10:04
Lokalizacja: już tylko okolice Krk i góry :)

Nieprzeczytany post

Piechu, a czy Ty przypadkiem nie latałeś rok temu z którymś z Mactroniców?
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

latałem i nadal latam z Mactroniciem HLS-K1-PLUS. Teraz szukam drugiej czołówki dla Żony. Mój mactronic jest spoko ale jednak zoom daje dużo słabszy efekt rozproszenia światła niż dyfuzor. Chcę kupić teraz coś porządnego co będzie można wykorzystać i na rowerze w lesie i podczas wypadów w góry. Nadal nie zdecydowałem ;)
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4109
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

Piechu pisze:. Chcę kupić teraz coś porządnego co będzie można wykorzystać i na rowerze w lesie i podczas wypadów w góry. Nadal nie zdecydowałem ;)
no to zostaje petzl NAO.
wart każdej wydanej złotówki, wiem, bo mam.
sq6ny
Wyga
Wyga
Posty: 76
Rejestracja: 19 lip 2012, 13:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hejka w sumie biegam po asfalcie więc tylko do tej nawierzchni się odniosę i powiem że Petzl Tikka RXP jak dla mnie jest super, biegam o 3 w nocy zazwyczaj w gęstej mgle i spisuje się znakomicie lekka prosta z kilkoma opcjami i aku. jak dla mnie jest super.

Pozdrowionka - Paweł
Awatar użytkownika
herson
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1681
Rejestracja: 19 cze 2001, 10:04
Lokalizacja: już tylko okolice Krk i góry :)

Nieprzeczytany post

Dzisiaj trochę się zagalopowałem, zapominając o której wpadłem do lasu.... Efekt taki, od połowy leciałem na czuja, a mimo, że świetnie znam okolice, nie czułem się zbyt pewnie. Chyba za dużo się naczytałem, a każdy chwali swoje. Piechu, co tam wybrałeś?
KomPot
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 309
Rejestracja: 22 mar 2013, 16:47
Życiówka na 10k: 45,44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

harti pisze:ja zakupiłem właśnie MYO, bo też nie widziałem innych opcji :)
pierwszy test już w tym tygodniu, zrobię 60 km wolne wybieganie po Puszczy Kampinoskiej.

na razie nie ogarnąłem jeszcze programowania tych trybów, ale te które są ustawione defaultowo (4,6,10) mi odpowiadają..
pewnie będę biegał na 6, a w połowie dystansu wymienię baterie na świeże, ze stabilizacją w trybie 6 działa 3h10min.
zobaczę też jak sprawdza się tryb do połowy przysłoniętej soczewki, tzn ustawienie tego "rozpraszacza" tak że blisko mam rozproszone światło a dalej skupione...

no i mam nadzieję że podczas biegu stabilnie trzyma się na głowie bez tego górnego paska..
Ja tam nie znam się na tej stabilizacji ale mam Epica od ponad roku, biegał em z nią po kilka godzin wieczorami i w nocy przez kilka dni z rzędu i muszę przyznać, że to co piszą w specyfikacji o czasie działania to musi być prawda. Rozproszone światło jakie daje jest rewelacyjne. Jak biegam po lesie to świeci na 100%. Nigdy mi nie siadła w trakcie treningu. Baterie wymieniam co jakiś czas dla przyzwoitości żeby nie mieć zaskoczki na wybieganiu, trudno mi teraz sobie przypomnieć jak często. Zaliczyłem na jednych bateriach Zamieć, ciemno było chyba już od 17:00 a krążyłem do 4:00 rano - 11h! I potym jeszcze jej używałem na tych bateriach. Jak czytam o 3h(!) to robi mi się słabo. Może nie ma stabilizacji ale jak do tej pory nie odczułem jej braku.
Awatar użytkownika
f.lamer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2550
Rejestracja: 23 lis 2011, 10:10
Życiówka na 10k: czydzieści9ipół
Życiówka w maratonie: czydzwadzieścia

Nieprzeczytany post

KomPot pisze: Jak czytam o 3h(!) to robi mi się słabo.
może dlatego że nie wiesz czym jest stabilizacja?
bo to czas stabilizowany. całkowity czas świecenia myo rxp dla tego trybu to wg specyfikacji ok. 50 godzin
Self-improvement is masturbation.
Now, self-destruction…
MajorSki
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 47
Rejestracja: 03 sie 2014, 22:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Jaworzno

Nieprzeczytany post

Mam od marca czołówkę Epica, osobiście uważam że z półki "low" jest to chyba jedna z lepszych czołówek w kategorii cena/jakość.

Na plus:
- cena
- jakość budowy
- lekkość
- osobny pojemnik na baterie który można schować pod kurtkę
- działa z bateriami AA jak i przy użyciu adaptera AAA.

Używam do biegania, chodzenia po górach i skiturów.
Osobiście uważam że do biegania i turystyki góskiej się nadaje.
Natomiast zjeżdzałem z nią z Zawratu do D5S przy małej pokrywie śnieżnej i trzeba było bacznie uważać aby omijać kamienie, trochę brakowało mocy.
Na rowerze po asfalcie spoko, natomiast szybsza jazda po lesie możebyć problemowa.

Pozdrawiam
Tomek
KomPot
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 309
Rejestracja: 22 mar 2013, 16:47
Życiówka na 10k: 45,44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No to proszę o rozwinięcie. Ja z epic'iem kilkadziesiąt godzin (tryb 100% świecenia) w pełnym komforcie. Kto ma lub testował epica to wie o czym piszę. Oświetlenie z dyfuzorem jest z tej lampki bardzo dobre.
Myślę, że rozwinięcie pojęcia 'stabilizacja' przyda się czytelnikom tego forum. Jak szukałem lampki to czytałem o dobrodziejstwach stabilizacji. Może i jest super ale jak mogę z niej korzystać 2-3 to wychodzi na to, że co trening musiałbym zmieniać baterie.
Wracając do powyższego przykładu to co, po trzech godzinach działania ze stabilizacja wyłączam ja i lecę pozostałe 47 godzin? Czy wymieniam baterie? Z drugiej strony jak mam nie używać stabilizacji to po co za nią płacić jak w lampce bez stabilizacji wymieniam baterie raz na miesiąc w okresie zimowym (ok. 10h tygodniowo używania).
Awatar użytkownika
f.lamer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2550
Rejestracja: 23 lis 2011, 10:10
Życiówka na 10k: czydzieści9ipół
Życiówka w maratonie: czydzwadzieścia

Nieprzeczytany post

KomPot pisze:(tryb 100% świecenia)
tyle że w lampce niestabilizowanej 100% jasności na początku świecenia i po kilku godzinach to już zupełnie inna jasność. bo napięcie baterii spada wraz z jej użytkowaniem.
stabilizacja temu zapobiega. te stabilizowane 3 godziny w trybie nr 6 (warte podkreślenia bo myo rxp ma 10 różnych trybów jasności) oznacza całe 3 godziny z 64 lumenani swiatła. i dopiero po tym czasie zaczyna się powolny spadek jasności czołówki. z początku niezauważalny.
na moje oko to harti zapasowych baterii by nie potrzebował (jak poczuje że mu za ciemno to zawsze może przełączyć w mocniejszy tryb). no, ale kto zabroni bogatemu testować? ;)

stabililizacji w rxp się nie włącza i wyłącza. to działa (lub nie działa) automatycznie w zależności od trybu świecenia (tu pełna specyfikacja trybów). jej brak sygnalizuje migająca diodka.
warto też pamiętać że czasy ze specyfikacji będą się zmieniać w zależności od użytych baterii/akumulatorków
Self-improvement is masturbation.
Now, self-destruction…
ODPOWIEDZ