Poznań

Awatar użytkownika
MikeWeidenbaum
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1132
Rejestracja: 23 mar 2013, 21:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A to połamania pióra życzę (tym którzy będą uzasadniać pierwszeństwo testu na 3000 m też).

Terminy chyba git, chociaż w kalendarzu WZLA takie pozycje ewentualnie kolidujące widnieją:
10.05 Mityng okręgowy Poznań AZS Poznań
17-18.05 Mistrzostwa okręgu juniorów Poznań WZLA
31.05 Mistrzostwa Okręgu młodzików Poznań WZLA

Ale AZS to raczej na AWFowskim stadionie, a te mistrzostwa to w sumie nie wiadomo. Się zobaczy, dziękuję i pozdrawiam.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12435
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Za tydzień myślę, że możemy wcisnąć test na milę, bo miting rozpoczyna się po południu.
-------------------------------
Życzę wszystkim startującym jutro udanego występu. No i wiadomo procent od wygranej dla trenera...
Tak więc powodzenia.
Awatar użytkownika
MikeWeidenbaum
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1132
Rejestracja: 23 mar 2013, 21:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wspominałem na zajęciach, że rośnie konkurencja: http://www.luzodajnia.eu/
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12435
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Podaruj bliskiej osobie LUZODAJNY PREZENT, czyli piękno, zdrowie i luuuuz.
Świetne hasło, idealne na zbliżającą się milę. Zapraszam wszystkich na test. Dajcie też znać swoim bliskim. Luuuuz czeka na was na stadionie.
----------------

Tymczasem udało mi się zdążyć z zajęć oregano na losowanie nagród po biegu na 10k w Swarzędzu. Swoją drogą trudno nie zdążyć na imprezę, która trwa od 10 do 15. Stałem ponad dwie godziny, a nagród jak planktonu - nie było końca. Przecież w takim czasie niektórzy kończą maraton, a nawet półmaraton. Chyba jednak Szpot przegina z tym ultra-festynem. Zdążyłem zjeść kiełbaskę na krzywy ryj w ramach obiadu i już szykowałem się na kolejną w ramach kolacji. Masakra. Potem trochę z nudów podjudzałem tłum do bardziej zdecydowanych pomruków niezadowolenia z rozlazłej imprezy. Konferansjerka jak zwykle nudna do porzygania z tym samym gościem od masówek, który dał tłumowi odczuć, że dobrze go zna i wie z jakim bydłem ma do czynienia, gdy tylko nastąpi wylosowanie nagrody głównej, co raczył w słabo zawoalowanej formie wyrazić na końcu ultra-festynu. Eeeech, mógł sobie darować takie wieśniackie teksty... Tak minęło mi popołudnie i powiem szczerze, że wolę coraz bardziej kameralne biegi. Nawet jeśli nie ma pana z mikrofonem i samochodu do wygrania.
-----------------
Trochę z was pobiegło w tych zawodach dlatego wrzucę wyniki do naszej klasyfikacji.
-----------------
Edit:
Jakby komuś umknęło, to w tym dniu oprócz maratonu w Swarzędzu odbył się też maraton w Pradze. Link do strimu jeszcze działa.
lukas80
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 197
Rejestracja: 27 lis 2010, 13:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

o ja naiwny... 3h czekania w tym Swarzedzu wyszło na losowanie.... chyba już wole jak organizator daje bogatszy pakiet...
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12435
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jeśli interesuje Was analiza techniki biegu na bardzo dobrym poziomie, to zachęcam do obejrzenia maratonu praskiego z minionej niedzieli. Strim przez chwilę nie działał, ale teraz wydaje się być wszystko ok. Jako że obraz jest dobrej jakości, to można zassać z niego świetny materiał poglądowy do wizualizacji naszych kipsangów
Zwróćcie uwagę na dwóch zawodników - ostatecznego zwycięzcę i trzeciego na mecie. Na razie zrobiłem animację temu trzeciemu. Biegnie na końcu stawki z numerem 17. Co ciekawe nie jest Keniolem tylko Zimba coś tam, czyli pochodzi z Zimbabwe.

Obrazek Obrazek

Teraz na topie jest bieżnia antygrawitacyjna. Jak myślicie, czy przy odciążeniu nawet do 80% wagi ciała, bylibyście w stanie zasymulować taki ruch?

Obrazek Obrazek
Świetna mobilność stawów biodrowych, wypoziomowana miednica, stabilna, rozluźniona góra. Luźne stopy i podudzia. Duży bezwład wahadeł napędzanych niczym nie zakłócanym rozprężaniem podpór. Swobodny lot, bardzo krótki kontakt stopy z podłożem, czyli brak fazy silnego, mięśniowego wybicia. Klasyczna kadencja 180 i tempo około 3:04/km.

Na koniec najtrudniejsze. Niska noga w podporze i pełne ładowanie sprężyny.

Obrazek
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

yacool pisze: Weźmy start na dystansie 5km. Lecimy sobie spokojnie, równym tempem i dostojnie jak przystało na 40-latka. Za plecami jednak jakiś gówniarz cały czas się wiezie. No i szag człowieka może trafić, bo na ostatniej prostej nas wycina i wstawia 5 sekund na mecie.
@yacool, wstydź się :bleble: takie propozycje robić, gdzie pogrzebany będzie duch współzawodnictwa. Nie chodzi mi tu o dodatkowe punkty za wiek lub płeć, ale konkurencje na trasie i taktyczne rozgrywanie zawodów nazywać "wiezie się" mija się kompletnie z duchem sportu!
Jak ciebie "szlag trafia" ze młodzi cie wyprzedzają na mecie :hahaha: to popracuj nad twoja prędkością finiszów.

Chociaż wiem, gdzie są moje granice zakreślone przez mój wiek, zawsze sprawia mi przyjemność, jak mogę się ścigać z młodymi i niekiedy im pokazać jak moje kolce z wyglądają z pod spodu. :oczko:
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12435
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ano masz rację. Trzeba depnąć wcześniej, potem odpuścić i jeszcze raz depnąć, żeby młodemu się odechciało. Widziałem, że poleciałeś niedawno piątkę poniżej 17 minut, a to znaczy, że spokojnie można być szybkim po 40-stce, a myślę, że nawet po 50-tce.
Awatar użytkownika
szymon_szym
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1763
Rejestracja: 25 maja 2010, 15:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:52:14

Nieprzeczytany post

ja jutro pracuję, więc mnie nie będzie. luźnej mili życzę!
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12435
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

wyniki z dzisiejszego testu na milę plus uzupełnienie dychy w Swarzędzu.
--------------
Za tydzień albo za dwa proponuję test na 3000m.
Awatar użytkownika
MikeWeidenbaum
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1132
Rejestracja: 23 mar 2013, 21:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Co do testu na 3000 m to ustaliliśmy wstępnie z Szymonem, że spróbujemy pobiec razem, generalnie pasują obie soboty, ale z minimalnie większym naciskiem na za dwa tygodnie, z tym że za dwa tygodnie są Mistrzostwa Okręgu młodzików, nie ma jeszcze informacji (albo nie mogę znaleźć) o której się zaczynają. Także niech się jeszcze ktoś wypowie, albo niech trener twardą ręką zarządzi odgórnie jakiś termin.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12435
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nawet jeśli miting rozpocznie się po południu, to i tak stadion będzie już przygotowywany pod ich zawody, dlatego lepiej zrobić w tę sobotę, żeby nie było stresu, że nie możemy wbić się w tajmtejbl.
Awatar użytkownika
MikeWeidenbaum
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1132
Rejestracja: 23 mar 2013, 21:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No i git.
Wiadomo jak to bywa z prognozami długoterminowymi, ale póki co w sobotę zapowiadane jest lekkie ochłodzenie po upalnym tygodniu, także nawet dobrze się składa.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12435
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wrócę jeszcze do maratonu w Pradze.
Tym razem ujęcie zwycięzcy. Patrick Terrer (drugi w stawce). Jego bieg charakteryzuje się bardzo długim krokiem i miękkim zejściem do niskiej podpory.
Zazwyczaj osoby przestawiające się z pięty na śródstopie tracą właśnie tę miękkość czyli większe i płynne ugięcie w stawie kolanowym i biodrowym podczas podporu. Jednym z powodów takiego usztywnienia mogą być sugestie dotyczące skrócenia kroku i lądowania pod sobą. Tracimy też na długości kroku, bo nie wykorzystujemy mobilności stawów biodrowych.
Obrazek Obrazek

Kolejna kwestia to rozluźniona góra, bez nadmiernej rotacji obręczy barkowej. Przy prędkości 3 min/km można być zrelaksowanym. Jest to tempo przebieżek dla większości zaawansowanych amatorów (~18"/100m). Warto o tym pomyśleć przystępując na spinie do swoich biegów szybkościowych.
Obrazek Obrazek
xbartekx
Wyga
Wyga
Posty: 68
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:36
Życiówka w maratonie: 3:14:01

Nieprzeczytany post

Hejka sorry z góry za spam, jestem w posiadaniu bonu do decathlonu na kwotę 90 zł i z chęcią odstąpię go komuś w zamian za gotówkę w kwocie 90 zł co prawda nic nie zyskujesz ale ja będę zadowolony i wykorzystam inaczej ten prezent, lepiej niż na ileś tam paków skarpetek kalenji. Z odbiorem dostosuje się do potrzeb nabywcy, może być bbl albo jak Tobie pasuje ;) dzięki za uwagę
ODPOWIEDZ