Komentarz do artykułu Zacząłeś biegać i dokucza Ci kolano? Sprawdź, co robić!

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To ja wrzucę swoją ulubioną prośbę: proszę o wpisywanie się osób, które mają problemy z bolącymi kolanami, a lądują na śródstopiu:
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
KomPot
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 309
Rejestracja: 22 mar 2013, 16:47
Życiówka na 10k: 45,44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zawsze jak zakładam nowe buty lub dawno nie noszone to pojawia się ból. Ignoruje go i na kolejnych treningach jest ok. Biegam na śródstopie, głownie po betonowych ścieżkach rowerowych ; -)
malag201
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 333
Rejestracja: 23 lis 2011, 14:04
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Legionowo

Nieprzeczytany post

Kupiłem buty dla delikatnych pronatorów, bo mi się wydawało, że jestem, ale chyba nie jestem :) Po tym pojawił się ból ścięgien kolanowych po wewnętrznej stronie. Teraz biegam w starych butach już zupełnie bez amortyzacji i w tym mi się najlepiej biega. Kolana w ogóle nie bolą.
KomPot
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 309
Rejestracja: 22 mar 2013, 16:47
Życiówka na 10k: 45,44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak napisałem, w moim przypadku adaptacja do nowych butów zawsze wiąże się z bólem w kolanach. Trzeba to przeczekać, okres adaptacji może trwać ze dwa trzy treningi. Jak nie ustąpi to nie wiem ; -).
Z moich doświadczeń wynika, że im większa amortyzacja tym większy problem z kolanami. Jak się nie chce mieć problemów to amortyzację trzeba okrajać i wtedy nawet ścieżki betonowe nie będą problemem.
Hasan_ciach
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 14 lut 2014, 17:15
Życiówka na 10k: 1g:00m:14s
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

siema.
ja zaczynałem biegać(marszo bieg) z wagą 120kg w styczniu 2014r.
pojawił się ból jednego kolana po jakimś czasie. Biegałem z opaską
uciskową,biegałem wolniej,krócej,zwracając uwagę na to kolano.
Jednym słowem pilnowałem się,wolałem odpuścić by nie narobić sobie więcej złego jak dobrego.
Po jakimś czasie (chyba 2 tyg,nie pamiętam) ból minął, zapomniałem o nim wogólę.
Od tamtej pory odpukać nic nie dokucza,robię tygodniowo od 30 do 50km.
Jestem joggerem i dobrze mi z tym.
Pozdro. Biegać z głową a będzie dobrze.
a no i oczywiście takie aspekty jak odpowiednio dobrane obuwie przez fachowców to oczywista oczywistość :)



Oleśnica biega 2014km w 2014r
grafikwww
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 14 paź 2014, 23:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Biegam regularnie od połowy lipca. 3x/tyg. minim. 5km max 15 km. Kilka tygodni temu nabawiłem się kontuzji kolana przy ostrym zbiegu. Za duże tempo i błąd zasadniczy- lądowanie na piętach.
Mój błąd to brak współczesnej wiedzy na temat biegania. Teraz wiem, że bieganie należy zaczynać od teorii.
Największy problem polegał przy zbiegu, zbyt szybkim i długim krokiem, do tego również przyczynił się duży drop buta - różnica w poziomie stopy w bucie między śródstopiem a palcami. Po tym incydencie zamieniłem buty o dropie ok. zero.
Z mojego doświadczenia wynika, że buty minimalistyczne o dropie zero, są najbardziej anatomicznymi butami do biegania.
Wiem, że są różne szkoły, podejścia do tego tematu, natomiast sama logika i anatomia człowieka podpowiada, że człowiek został stworzony, pisząc kolokwialnie bez butów, dlatego bieganie minimalistyczne na dropie zero, wg. mnie jest najzdrowsze dla każdego.
Pozdrowienia:)
gl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 522
Rejestracja: 19 lip 2009, 18:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

jabbur pisze:To ja wrzucę swoją ulubioną prośbę: proszę o wpisywanie się osób, które mają problemy z bolącymi kolanami, a lądują na śródstopiu:

wpisuję się.
pzdr
gl
grafikwww
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 14 paź 2014, 23:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Autorom dziękuję za bardzo ciekawy, trafiony artykuł, wszystkie osoby zaczynające biegać powinny się z tym zapoznać, wtedy na pewno wielu z nas uniknęłoby kontuzji, a i tym co już biegają warto przypomnieć co stoi za nimi.
Tak jak pisałem wcześniej dzięki używaniu butów minimalistycznych o dropie zero problemy z kolanami praktycznie powinny zniknąć lub przynajmniej się zminimalizować.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jabbur pisze:To ja wrzucę swoją ulubioną prośbę: proszę o wpisywanie się osób, które mają problemy z bolącymi kolanami, a lądują na śródstopiu:
Jabbur, a co ma dowiesc twoje pytanie? Pytam z ciekawosci ;)

Ja laduje na srodstopiu i czaaaaaaaaasem cos zaboli, ale na krotko i na zasadzie dyskomfortu bardziej.
Ostatnio zmieniony 01 lis 2014, 00:29 przez Skoor, łącznie zmieniany 1 raz.
infomsp
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 599
Rejestracja: 02 sty 2012, 20:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jabbur pisze:To ja wrzucę swoją ulubioną prośbę: proszę o wpisywanie się osób, które mają problemy z bolącymi kolanami, a lądują na śródstopiu:
Żona moja :) zaczyna dopiero i złapała lekkiego bóla na teście coopera. Jak dla mnie zwykłe przeciążenie. Ale to jak na razie sytuacja jednorazowa.
Awatar użytkownika
Tomek W
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 265
Rejestracja: 03 paź 2001, 18:25
Życiówka na 10k: 35:50
Życiówka w maratonie: 2:45:16
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Polecam Kledzikowe ćwiczenia, są niezastąpione!
TT Szczecin
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:
jabbur pisze:To ja wrzucę swoją ulubioną prośbę: proszę o wpisywanie się osób, które mają problemy z bolącymi kolanami, a lądują na śródstopiu:
Jabbur, a co ma dowiesc twoje pytanie? Pytam z ciekawosci ;)

Ja laduje na srudstopiu i czaaaaaaaaasem cos zaboli, ale na krutko i na zasadzie dyskomfortu bardziej.

zlituj się skoor, ja nie jestem polonistką, ale jak widze takie byki, to mi słabo :bum:

a teraz na temat-ląduję całą stopą, biegam bezszelestnie, nie walę piętą o podłoże,a jak przegnę np.z podbiegami, to mnie cos tak czasem strzyknie w kolanie :spoko:
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie ma sie co litowac, taka ma uroda niestety... juz poprawiam :/
Awatar użytkownika
rusolis
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 268
Rejestracja: 15 cze 2008, 22:50

Nieprzeczytany post

Przestawiłem się na śródstopie kilka lat temu i ciągle mam co jakiś czas problemy z kolanem. Pomagają ćwiczenia i rower.
ODPOWIEDZ