uzalezninie od biegania?

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
ansz
Wyga
Wyga
Posty: 95
Rejestracja: 22 lut 2015, 16:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Myslicie ze moznaa byc uzaleznionym od biegania?
Mam slaba kondycje bo do systematycznego sportu kilka razy w tyg. Wrocilam jesienia po wielu latach niesystematycznosci .Ciagam na grzbiecie wiele kilo i cukrzyce a w kieszeni kostki cukru :)

Ale zaczelam sie ostatnio martwic o moja glowe! Bo jak mnie grypa zmusila do grzania kosci w wyrze to dostalam swira z braku ruchu! Ale dawalam czadu ;) psychiatra mialby co robic!
Czy normalne jest takie uzaleznienie od ruchu????

Czy ktos tez ma bzika przy nraku ruchu ?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
f.lamer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2550
Rejestracja: 23 lis 2011, 10:10
Życiówka na 10k: czydzieści9ipół
Życiówka w maratonie: czydzwadzieścia

Nieprzeczytany post

od wszystkiego się można uzależnić. od ruchu też. a uzależnienie wynika najczęściej z próby zrekompensowania sobie jakichś niezaspokojonych deficytów.
chcesz w tym grzebać, czy tylko pośmiać się na forum?
Self-improvement is masturbation.
Now, self-destruction…
Awatar użytkownika
Brando
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 211
Rejestracja: 28 gru 2014, 15:33
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Określenie sportowy świr bardziej mi się podoba. I ja też tak mam, strasznie przezywałem ostatnie kontuzje i to że nie mogłem biegać ani uprawiać reszty sportów które uprawiam.
Czułem się po prostu źle, czułem jak tyje (chociaż waga mówi że nie) xD
Cele na 2016:

5km < 20min
10km < 40 min
21km < 1h 40min
Half Iron Man
Handstand PushUP
FrontLever
BF <10%
:D
ansz
Wyga
Wyga
Posty: 95
Rejestracja: 22 lut 2015, 16:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja raczej mowie o czyms takim jak u Brando. Posmiac sie można. Wiedzac ze wychodzac z jednego uzaleznienia zazwyczaj wpadamy nieswiadomie w drugie,to w moim wypadku moze byc niepokojace. A przez uzaleznienie okreslalabym wiecej stanow niz klasyczne : narkomania,alkoholizm,hazard,niko5yna.
W moim przypadku to obrzarstwo ( nie bukimia czy anoreksja) klasyczne obrzarstwo. Zachowanie kt. Nas kontroluje a nie my je.
Uzaleznieniem moze byc obsesyjne nastawienie na zdrowe zywienie. A przeciez zdrowo sie zywiac nie szkodzimy sobie. Pojecie uzaleznien rOzbudowalo sie ostatnio. Jest coraz wiecej zachowan od kt. Sie uzalezniamy.

Co smieszne, to smieszne - ale gdzie jest granica miedzy zdrowym treningiem a uzaleznieniem? Czy to aby nie stan mojego umyslu?
ansz
Wyga
Wyga
Posty: 95
Rejestracja: 22 lut 2015, 16:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Chyba tym ze wydaje mi sie ze zbyt stresowo podchodze do braku treningu. Mialam grype i wydawalo mi sie ze niecwiczylam z miesiac. Bardzo mnie to denerwowalo ,bo obawialam sie straccic dopiero zdobyta forme ( ciezko na nia pracowalam). Zla bylam na siebie ze sie zapomialam zaszczepic w tym roku i poraz pierwszy od lat mam prawdziwa grype. A przed chwila sprawdzilam w kalendarzu - ostatni trening był 2,5 tyg temu. Pierwszy po chorobie dzis.
Moje reakcje na brak ruchu mnie martwia. Sa dla mnie nowe. I wydaje mi sie ze niezbyt normalnerr
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

zaczynambiegać pisze: Choroby i kontuzje to nieodłączny element życia i uprawiania sportu, więc prędzej czy później musisz się nauczyć z tym sobie radzić.
czyzby?!
uwierz mi, że się da tak trenowac, żeby nie miec kontuzji, boleści, chorób :oczko:
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
Awatar użytkownika
spietrza
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 27 cze 2014, 11:09
Życiówka na 10k: 48:50
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Da się bez kontuzji ale trzeba to robić z głową. Czyli planować regenerację aktywna i jeden z tygodni słabszy od pozostałych. Jakby tak nie było to każdy triathlonista po miesiącu by był połamany
Triathlon to moje hobby
ODPOWIEDZ