Bieganie - Redukcja - Dieta

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
pobcoh
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2014, 18:32
Życiówka na 10k: 1:06
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam Was serdecznie;

Niedawno jakis miesiąc temu zacząłem swoja przygodę z bieganiem, której celem było jednych słowem schudnięcie!! Problem w tym, że zakochałem się w tym sporcie!! :hej:

Mam 28 lat 178cm i 90kg a brzuch jak bojler. Biegam srednio 3-4 razy w tyg 40 min - 1,5 godz. 1km - ok 6.5min. Puls w granicach 180.
Po tym miesiącu wydaje mi sie ze zniklo mi troche z boków ale może to placebo :P
I tu pojawiają się moje pytania:
1. Tkanka tluszczowa podobno spala sie przy pulsie 140-150, ale czy jak jest 180 tzn ze jej nie spalam?? Żeby utrzymać puls 140 musiałbym się czołgać :ble: a to mnie zniechęci do czerpania radości z biegania.
2. Co jeść przy redukcji? Prosze tylko nie o wyliczenia "np .36g bialka itp" bo ja pracuje po 12 godz dziennie na budowie i nie mam kiedy tym sie zajac. Bardzo byście mi pomogli, gdybym znał chociaz produkty. Jem 5 posiłków dziennie i kazde są male.
3. Czy dorzucic jakies inne cwiczenia typu basen,silownia,w domu?
Narazie tyle z moich pytań ale jak jakieś przyjda mi do głowy poradze sie Was.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
smoła
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 541
Rejestracja: 13 lut 2014, 23:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na puls nie patrz, biegaj powoli. Im dłużej, tym lepiej. Informacjami o spalaniu tłuszczu w jakimś przedziale tętna głowy sobie nie zawracaj - biegaj. Dieta, jeśli chcesz poczytaj wątek o LCHF, jeśli Ci nie podpasuje to po prostu jedz wszystko z umiarem i najlepiej też powoli, zrezygnuj jedynie ze słodyczy, białego cukru i kolorowych napoi a korzystaj z produktów o niskim indeksie glikemicznym. Z boków na pewno Ci znikło i jeszcze zniknie. Dodatkowe zajęcia sportowe na przemian z bieganiem, tzn. w dni niebiegowe wskazane.
Startowałem w lutym z wagi 94kg, dziś 78kg :hej: . Powodzenia.
Obrazek
Awatar użytkownika
kfadam
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1270
Rejestracja: 20 mar 2013, 15:32
Życiówka na 10k: 1.05
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

nie zastanawia cię jakim cudem przy tak ciężkiej pracy masz nadwage?? to nie dlatego że jeszz za dużo i za mało się ruszasz to dlatego że jesz dużo węglowodanów (pieczywo, makarony, ziemniaki i inne produkty mączne, kasze itp. do tego pewnie słodkie napoje i owoce) Jedzenie tych produktów powoduje że stale masz wysoki poziom insuliny a ta blokuje spalanie twoich zapasów tłuszczu i każdy nadmiar węglowodanów w posiłku zamienia na tłuszcz i odkłada w pasie ;). Poczytaj o diecie LCHF bo jakiekolwiek redukcje kalori tylko zniszczą ci organizm, ciężko pracujesz i trenujesz to musisz jeść a nie głodować.
viewtopic.php?f=20&t=38940
pobcoh
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2014, 18:32
Życiówka na 10k: 1:06
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam;

Poszedłem za waszą radą i ograniczylem spozywanie pieczywa i innych rzeczy zawierajacych weglowodany. Zdarza mi sie zjesc bulke raz w tygodniu ale to chyba nie dramat :) Jesli chodzi o zywienie to jem kilka posilkow dziennie ale tak zeby sie najesc (jestem po wycieciu woreczka zolciowego,takze jak nie zjem co kilka godzin czegos boli mnie zoladek), i zwykle jest to banan,kefir, jakies warzywa i najpozniejszy posilek max o 19.

Zwolnilem tez podczas biegu i za to wam dziekuje, biegne powoli wieczorami apo 1,5 godziny bez przerwy w pon,sr,pt i niedziele, robiac srednio 11 km. moglbym dluzej ale czasu mi brakuje a musze sie wyspac przed praca.

Zrezygnowalem z auta i do pracy jezdze na rowerze a we wtorki, czwartki i soboty schodze sobie do domowej silowni, ide na basen albo na rower.

Smoła po jakim czasie zacząłes widziec efekty?? wydaje mi sie ze jakies sa ale nie wiem czy to tylko nie w mojej glowie bo waga prawie stoi w miejscu. czy moglbys mi jeszcze cos doradzic w jaki sposob poczyniles takie postepy??

czy cos zmienic cos dodac albo z czegos zrezygnowac??

pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ