Teraz jest Cz, 24 kwietnia 2014, 14:00

Strefa czasowa: UTC

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Nowy postNapisane: Cz, 9 stycznia 2014, 15:30 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Witam od pewnego czasu biegam z aplikacją Endomondo mam pewien problem otóż czy jest możliwość wpisania ile chce przebiec km? np 5? jeżeli przebiegnę 5 km będzie mnie aplikacja o tym informować? Mój telefon Nokia E52 proszę o pomoc :chlip:

Nowy postNapisane: Cz, 9 stycznia 2014, 19:46 
Wyga
Wyga

Nie wiem jak to wyglada na nokii e52 ale powinien byc gdzies typ treningu, domyslnie BASIC i to trzeba zmienic na TARGET - Distance/Time albo cos tam jeszcze innego. Dajesz jako cel ilosc km i bedzie Ci po kazdym km mowic prognozowany czas ukonczenia i oczywiscie na zakonczenie tez

Nowy postNapisane: Cz, 9 stycznia 2014, 20:00 
Stary Wyga
Stary Wyga

miałem Endomondo na E52 ale nie kojarzę czy tam była taka możliwość, nie przypominam sobie żebym z niej korzystał

Nowy postNapisane: Cz, 9 stycznia 2014, 21:25 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Nokia E 52 ma system Symbian, RavS niestety ale nie ma takiego czegoś mogę wybrać trening np bieganie, kolarstwo, pływanie itd plus ustawienia ale też nic ciekawego tam nie ma, jeżeli przejdę w ustawienia audio jest cel wpisuje np 1 km sprawdzałem to dziś ale było już poza kilometr a czas dalej leciał ;/

Nowy postNapisane: Pt, 10 stycznia 2014, 04:14 
Wyga
Wyga

Aplikacja RunCalc posiada taką możliwość. Na Nokii E52 działa wersja Java (.jar). Trzeba ustawić stoper GPS autolap i w ustawieniach GPS skonfigurować autolap na 1000 metrów. Wtedy telefon będzie sygnalizował dźwiękiem pokonanie każdego kilometra.

Nowy postNapisane: Pt, 10 stycznia 2014, 06:14 
Wyga
Wyga

Dziwne to co piszecie bo na stronie Endomondo pisza ze jest to dostepne: http://www.endomondo.com/features Symbian ostatnie 2 kolumny.

To ze ustawisz cel odleglosci a po jego osiagnieciu czas dalej jest liczony to jest normalne. W zegarku Polara tak mam, w Endomondo na iPhona tez tak bylo. Po co ma sie trening konczyc jesli mialbys ochote jeszcze pobiegac. A na stronie pozniej w wykresach widac gdzie Twoj cel zostal osiagniety.

Nowy postNapisane: Pt, 10 stycznia 2014, 07:41 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Po odpaleniu endomodno klikasz na trening,następnie na ustaw cel, na koniec klikasz dystans-tam wpisujesz dystans jaki planujesz przebiec.Na pewno jest to w wersji Premium-bo z takiej teraz korzystam.W wersji darmowej wydaje mi się,że parametry ustawienia treningu są nie dostępne.

Nowy postNapisane: Śr, 29 stycznia 2014, 18:37 
Dyskutant
Dyskutant

Witam wróciłem z pierwszego mojego biegu, zacząłem używać Endomondo na moim SGS3mini i jak teraz patrze to mój gps w telefonie jest straszny i patrząc na mapkę z trasą jaką przebiegłem to trasa jest strasznie okrojona w stosunku do tego co przebiegłem. Czy jest możliwość ręcznego edytowania tej trasy żeby była prawdziwa do tego co przebiegłem ?

Nowy postNapisane: Śr, 29 stycznia 2014, 19:30 
Wyga
Wyga

ja próbowałam edytować bo mi też raz gps nie zadziałał i nie mogłam wydłużyc trasy na mapie..jedynie edytowałam liczbę km...

Teraz maraton...hmmmm...???...waham się...ale kusi bardzo ;-)

Nowy postNapisane: Śr, 29 stycznia 2014, 19:32 
Dyskutant
Dyskutant

No właśnie tak zrobiłem i zmieniły się wartości prędkości ale edytować mapy nie da rady chyba ;/

Nowy postNapisane: Śr, 29 stycznia 2014, 20:43 
Dyskutant
Dyskutant

mapy nie można edytować, jedynie co to możesz dodać nowy trening, narysować trasę i wpisać dane z poprzedniego treningu, jednak wtedy utracisz wszystkie międzyczasy itp. :usmiech:

Nowy postNapisane: Śr, 29 stycznia 2014, 20:43 
Wyga
Wyga

tomiangelo napisał(a):
patrząc na mapkę z trasą jaką przebiegłem to trasa jest strasznie okrojona w stosunku do tego co przebiegłem.
W jakim sensie okrojona? Krótsza, dłuższa czy może biegłeś jakoś inaczej :niewiem:

Nie żebym Cię jakoś specjalnie namawiał ale wypróbuj może jakąś inną aplikację na telefon a do ENDOMONDO zawsze możesz wgrać plik *.gpx

5K - 2014.02.15 - Bieg Charytatywny w Mikołowie - 22:58
10K - 2013.09.22 - Bytomski Półmaraton 10,5 km - 52:05
21K - 2014.09.07 - Festiwal Biegowy w Krynicy - x:xx:xx
42K - może kiedyś......

Nowy postNapisane: Cz, 30 stycznia 2014, 10:11 
Dyskutant
Dyskutant

Też używam Samsunga Galaxy S III mini i też mam kłopoty z używaniem Endomondo. Troszku przestudiowałem temat i wygląda na to, że bardzo kiepski z nich duet. Jeszcze wcześniej miałem Nokię (chyba 6730) z Symbianem i zero kłopotów. Telefon trzymany w kieszonce bluzy bądź w dłoni. Z racji wymiarów, Samsunga już nie trzymałem w dłoni, została jedynie kieszeń. I za każdym razem ucinana trasa, np. z 6 km na 3 km. Na wykresie wysokość leci z ok. 160 m npm do -140 m (w Poznaniu niezła depresja!!!). Często komunikat o braku sygnału GPS. Spróbowałem więc opaskę na ramię - to samo.
No to spróbowałem inną aplikację: Sport tracker. Z uwagi na małą kontuzję udało mi się tylko raz przebiec ze sport trackerem z telefonem w opasce i błąd praktycznie żaden.
Dodam, że nawigacja działa prawidłowo. Sport tracker czy Endomondo w uchwycie w samochodzie wszystko rejestruje prawidłowo.

Na tę chwilę moja rada: opaska na przedramię.

P.S. Jak ktoś znajdzie sposób na prawidłowe działanie Endo z SGSIIImini, to chętnie skorzystam.

Nowy postNapisane: Cz, 30 stycznia 2014, 10:14 
Dyskutant
Dyskutant

tomiangelo napisał(a):
Witam wróciłem z pierwszego mojego biegu, zacząłem używać Endomondo na moim SGS3mini i jak teraz patrze to mój gps w telefonie jest straszny i patrząc na mapkę z trasą jaką przebiegłem to trasa jest strasznie okrojona w stosunku do tego co przebiegłem. Czy jest możliwość ręcznego edytowania tej trasy żeby była prawdziwa do tego co przebiegłem ?
Wydaje mi się, że na run-log można edytować trasę. Potem export gpx i import do Endomondo. Podkreślam, że być może można tak zrobić - na razie wgrywam tam treningi i nie znam wszystkich jego możliwości. Jednak jestem pod dużym wrażeniem.
Ale chyba nie o to chodzi, żeby każdy trening poprawiać.

Nowy postNapisane: Cz, 30 stycznia 2014, 10:19 
Dyskutant
Dyskutant

Według Google maps powinno być 5.32 km a endomondo pokazało 4.08 km. Patrząc na podgląd trasy na mapie to pokazało mi że bieglem przez budynki i garaże które są oddalone od mojej trasy (chodnik przy głównej drodze) o jakieś 50-100 metrów. A to nie zależy tylko i wyłącznie od zastosowanej technologii GPS w telefonie?
PS. a bym zapomniał oczywiście różnice w wysokości od -150 do 25 metrów też pokazało

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC