Daniels vs Skarżyński - który system treningowy lepszy ?

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.

Który system treningowy lepiej ci odpowiada?

Daniels
19
33%
Skarżyński
12
21%
Inny
1
2%
Obie są dobre
8
14%
Żaden nie jest dobry
0
Brak głosów
Nie mam porównania-nigdy tak nie trenowałem
11
19%
Trenuję bez planu
3
5%
Układam tylko na tydzień i to mi wystarcza
3
5%
 
Liczba głosów: 57
Awatar użytkownika
mimik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4097
Rejestracja: 16 maja 2009, 19:42
Życiówka na 10k: 38:56
Życiówka w maratonie: 03:44:08
Lokalizacja: okolice wrocławia

Nieprzeczytany post

Brakuje jednej odpowiedzi- Nie mam porównania, znam i praktykuje/praktykowałem tylko jednego z nich :)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Gwynbleidd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 830
Rejestracja: 07 paź 2009, 18:12
Życiówka na 10k: poniżej czterdziestu
Życiówka w maratonie: powyżej trzech

Nieprzeczytany post

Eee... Ja tam jestem zwolennikiem trzeciej drogi:

Młodzieńcowi, co rozmyśla o swym bieganiu,
Postanawia, ułożyć go według wzoru jakiego,
Powiem bez namysłu:
"Naśladuj towarzysza Dzierżyńskiego!"


:hejhej:
Jurek z Lasu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1374
Rejestracja: 08 maja 2009, 08:32

Nieprzeczytany post

Ten jest najlepszy:

http://bieganie.pl/?show=1&cat=158&id=2418

Wygrywasz albo dalej pracujesz na plantacji herbaty. Ktoś ma lepszą motywację? :spoczko:
Awatar użytkownika
Maciej_J
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 180
Rejestracja: 24 cze 2011, 08:56
Życiówka na 10k: 0:38:25
Życiówka w maratonie: 3:19:07

Nieprzeczytany post

Trenuję wg Danielsa.
Dla mnie całe to zamieszanie z OWB1, WB2, WB3, WT jest zbyt zagmatwane, za dużo literek :-)
Z resztą jak przeczytałem u Skarżyńskiego ustęp, gdzie każe wyznaczyć sobie WB2 metodą "prób i błędów" to już w ogóle mnie odrzuca.
Daniels jest prosty, łatwy, przjejrzysty. Niektóre tematyy rzeczywiście traktuje po macoszemu (siłę biegową; co kiedy ćwiczyć itp) ale to można zaczerpnąć od Skarżyńskiego, a podstawa: Daniels.
Obrazek
lykief
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 34
Rejestracja: 29 sie 2011, 21:08
Życiówka na 10k: 48:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Biegam od prawie 4 miesiecy metoda skarzynskiego. Zaczynalem od zera po kilku latach spedzonych za biurkiem bez kontaktu z zadnym sportem.Odkąd trenuję schudłem 10 kg (86-76) biegajac 3 razy w tygodniu. To dopiero poczatek mojej drogi z bieganiem ala widze postepy. Oczywiscie kazdy moze sobie wybrac plan treningu w zaleznosci do upodoban. Mnie akurat metody Skarzynskiego pomagaja i tego bede sie trzymał. Nie zamierzam biegac jak zawodowcy ale rekreacyjnie amatorsko podnoszac swoje umiejetnosci.
rufuz

Nieprzeczytany post

Kiedys ktos sie zapytal co jest lepsze boks czy karate. Podobnie jest z metodami Skarzynskiego i Danielsa. Kazde jest dobre tylko kazde ma inne zastosowanie. Ja biegam wedlug Skarzynskiego i tak naprawde dopiero kiedy zaczalem biegac wedlug tego planu to poczulem jakis znaczacy progres. Moje treningi nabraly o wiele wiekszego sensu kiedy czuje za za chwile bede gotow na zlamanie 3 godzin. Najwazniejsze ze mam wizje i plan dokad zmierzam w treningu biegowym i to jest to :ble: Symbole w opisie planu Skarzynskiego tylko wygladaja na zawile. Poczatkowo tez mnie troche przerazaly ale kupilem ksiazke "biegiem przez zycie" i wszystko stalo sie jasne i przejrzyste. W planach Skarzynskiego jest polozony dosc duzy nacisk na rozciaganie i gimnastyke silowa. Fakt jest taki, ze jak kiedys nie robilem rozciagania i cwiczen silowych to czasem bywalo kiepsko: czeste kontuzje, brak postepu, zniechecenie itd. Teraz praktycznie nie wiem co to kontuzja :ble: Chcialbym tutaj podziekowac na forum publicznym Panu Skarzynskiemu. Teraz tylko jeden cel zlamanie magicznej 3 w maratonie :ble: Nie ma co ukrywac plan treningowy na czas ponizej 3 h metoda Skarzynskiego wymaga ciezkiej pracy, dyscypliny. Tutaj nie ma taryfy ulgowej.
Awatar użytkownika
bestia szos
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 11 wrz 2009, 17:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: jestem?

Nieprzeczytany post

ODPOWIEDZ