Garmin Forerunner 610 HRM

Awatar użytkownika
Klaus
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 152
Rejestracja: 18 mar 2011, 13:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzień dobry
Jako początkujący biegacz (biegam z ajfonem - jak mnie ta cegla męczy) chciałbym zanabyć sobie zegarek.
czy ktoś posiada FR 610 HRM?
Chciałbym się dowiedzieć o kilka szczegółów:
1. jak czas pracy podczas noszenia jako zwykły zegarek i czy można mu blokować tę tarczę tak aby tylko wyświetlał godzinę.
2. Czy istnieją inne możliwości zapamiętania treningów oprócz Garmin Connect
3. Czy z Garmin Connect istnieje export do plików GPX
4. Czy zegarek posiada polskie Menu
5. Czy porównywanie biegów z Garmin Connect wymaga jakiś dodatkowych rzeczy. I czy wiecie jak on się łączy z tym serwerem podczas biegu. Czy może ma zapamiętane dane GPS i tylko je porównuje? - strasznie mnie interesuje ta funkcja biegania po tych samych trasach i porównywanie wyników on-line.
6. Czy ktoś go podpinał po Mac OSX?
7. Jaki czujnik trzeba dokupić do obuwia aby mierzył jednocześnie kroki.
8. Jak z odczytami z tarczy - chodzi mi o widok ? tętno, km , czas czy to wszystko nie jest za male - albo czy idzie to w latwy sposób(np. punknięciem w tarczę)wyświetlać po kolei.

to chyba tyle
Bardzo mi się podoba ten zegarek - prawie jak NIke+ Sport.... dezajnersko, a z tego co poczytalem na tym forum Garmin jest często używany wśród biegaczy.

Saluti
klaus
संस्कृतम्
"Prawdziwy mężczyzna od wódki może umrzeć - zgłupieć nie śmie"
Człowiek nie przestaje biegać, dlatego że się starzeje. Człowiek się starzeje, dlatego że przestaje biegać.
Obrazek
New Balance but biegowy
Jaro113
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:33
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Klaus pisze: 1. jak czas pracy podczas noszenia jako zwykły zegarek i czy można mu blokować tę tarczę tak aby tylko wyświetlał godzinę.klaus
Witam,
mam go dopiero od 2 dni. Zgodnie ze specyfikacją 4 tygodnie w trybie oszczędzania energii, 8 godzin w trybie treningu https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=142&pID=84374
2. Czy istnieją inne możliwości zapamiętania treningów oprócz Garmin Connect
Zegarek zapamiętuje treningi. Pytasz zapewne o archiwizację. Jest jeszcze sport SportTrack i garminowski Training Center
3. Czy z Garmin Connect istnieje export do plików GPX
tak - możesz założyć konto i sprawdzić możliwości
4. Czy zegarek posiada polskie Menu
tak
5. Czy porównywanie biegów z Garmin Connect wymaga jakiś dodatkowych rzeczy. I czy wiecie jak on się łączy z tym serwerem podczas biegu.
? nie łączy się podczas biegu. Dane zgrywasz z zegarka po treningu.
6. Czy ktoś go podpinał po Mac OSX?
Nie mam Maca ale (patrz specyfikacja) działa. Garmin jest firmą amerykańską. Zapewne jakby nie działał to byłaby strata pokaźnej grupy klientów w ojczyźnie maca
7. Jaki czujnik trzeba dokupić do obuwia aby mierzył jednocześnie kroki.
Taki garminowski mocowany do buta. Nie mam bo wystarcza odczyt z GPS (na hali nie biegam)
8. Jak z odczytami z tarczy - chodzi mi o widok ? tętno, km , czas czy to wszystko nie jest za male - albo czy idzie to w latwy sposób(np. punknięciem w tarczę)wyświetlać po kolei.
To zależy jaką masz wadę wzroku. Można ustawić ilość danych na ekranie, autoprzewijanie. Jak ustawisz strefy i alarmy to nie ma częstej konieczności kontroli wyświetlacza (odezwie się alarm dźwiękowy albo wibracyjny)

Bardzo mi się podoba ten zegarek - prawie jak NIke+ Sport.... dezajnersko, a z tego co poczytalem na tym forum Garmin jest często używany wśród biegaczy.
ale Nike dopiero zaczyna w takich konstrukcjach.

Pozdrawiam,
Jaro
Awatar użytkownika
Klaus
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 152
Rejestracja: 18 mar 2011, 13:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Serdeczne dzięki za opis Jaro
Chyba jednak Garmin będzie zamiast Nike +
oprócz wyglądu no funkcjonalność jest istotna tym bardziej że chcę trochę pobiegać.

pozdrawiam
klaus
संस्कृतम्
"Prawdziwy mężczyzna od wódki może umrzeć - zgłupieć nie śmie"
Człowiek nie przestaje biegać, dlatego że się starzeje. Człowiek się starzeje, dlatego że przestaje biegać.
Obrazek
Hipokrytes
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 10 paź 2013, 21:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam takie pytanko. W FR 610 są 4 zdefiniowane ekrany, które można przesuwać. Jednym z nich jest virtual parter. Póki co nie korzystam z tej opcji i podczas biegu przeszkadza mi, że przy przechodzeniu przez kolejne ekrany, ciągle pojawia się również ten, który nie jest mi do niczego potrzebny. Nie można go jakoś schować?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Możesz poprostu go wyłączyć. Wchodzisz w ustawienia treningowe i gdzieś tam to jest.
Mike_Aga
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 22 cze 2013, 11:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nieprzeczytany post

Menu -> Training -> Virtual Partner -> On/Off
Pozdrawiamy
Agnieszka i Michał
Obrazek
Hipokrytes
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 10 paź 2013, 21:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jakie to proste. Dzięki. Już się wstydzę za to pytanie:)
ODPOWIEDZ