Cel: 5 km poniżej 20 minut - w 5 tygodni.

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
cristian9
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2014, 20:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam :taktak:

12 kwietnia biorę udział w Mistrzostwach Wielkopolski. Mam zatem ok. 5 tygodni na treningi. Cel jaki sobie założyłem to 5 km poniżej 20 minut.

Mam 20 lat, dotychczas moja aktywność fizyczna była bardzo intensywna - treningi piłkarskie, poza treningami częste biegi. Od kilkunastu miesięcy z racji studiowania ograniczyło się to tylko do biegania po parku. Z powodu sesji - od 2 miesięcy przebiegłem tylko raz jakieś 4-5 km.

Czy w ciągu tych 5 tygodni mogę zrealizować swój cel? Aktualny czas na 4,9 km to 00:26:05.
Jeśli jest to możliwe, to jaki trening zastosować do 12. kwietnia? :oczko:
Ostatnio zmieniony 27 lut 2014, 22:30 przez cristian9, łącznie zmieniany 1 raz.
New Balance but biegowy
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

na sucho nikt ci tego nie powie. idź pobiegnij na maksa 12 minut, a będziemy wszstko wiedzieli.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
A*N*T*O*N
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 02 lut 2014, 20:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wpisz w google plan treningowy na 5 km ponizej 20 min wedlug szkoły amerykanskiej
cristian9
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2014, 20:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Aktualizacja:

Poszedłem pobiegać już teraz. 4,9 km (tyle mi wyszło dookoła osiedla wg Google Maps) w czasie 00:26:05. Jak na tę stagnację ruchową o której wspominałem na początku, to chyba nieźle...?
Awatar użytkownika
Bylon
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1613
Rejestracja: 17 wrz 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie ma najmniejszych szans.
Jak się zepniesz, to poniżej 25 minut zejdziesz.
"Silikon nad kolanami zapobiega ślizganiu się rąk podczas wspinania się" - patrzcie no, jakie cuda teraz produkują!
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Może bym nie mówił o braku szans, ale rzeczywiście są one niezbyt wielkie. Wynik 26 minut nie powala, zwłaszcza, że pisałeś o jakichś intensywnych treningach wcześniej. W 5 tygodni nie da się wiele zrobić, ale zawsze lepiej potrenować, niż kalkulować. 20 minut jest raczej poza zasięgiem, ale być może 22 czy 23 minuty byłbyś w stanie osiągnąć przy odpowiednim treningu.
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Bylon: Ty to litości nie masz. Walisz prosto z mostu, że nie ma szans. A nie mógłbyś napisać, że szanse są bardzo niewielkie?

Cristian9: Sprawdzałeś, czy aktualnie jesteś w stanie przebiec 1km poniżej 4min (np. 3:45)?
Awatar użytkownika
Poranny Biegacz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 413
Rejestracja: 26 sie 2013, 12:10
Życiówka na 10k: 34:41
Życiówka w maratonie: 2:37:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Też uważam że nie ma szans. I uważam że swoje możliwości trzeba szacować realnie. 26 minut to zbyt słaby wynik żeby w perspektywie 5 tygodni myśleć o złamaniu 20. Na kredyt życiówki nie da się poprawić.
A myśląc o takim progresie w 5 tygodni, to można sięco najwyżej przetrenować
Awatar użytkownika
marcinostrowiec
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 859
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mam doswiadczenie z zeszłej jesieni walki z czasem na 5 km w 3 miesiace i z czystym sumieniem moge powiedziec że nie masz najmniejszych szans zejsc ponizej 20 min jeżeli zrobisz 22 min to bedzie sukces bo 26 min to bardzo słaby czas taki bez treningów można osiagać

jedna z zalet biegania jest niemozliwosc osiagania szybkich efektów o których wielu marzy i to jest piekne ze byle amator nie moze sobie po prostu zaczac biegac i zrobic dobry czas a są takie dyscypliny gdzie tak sie da niestety, moze sie okazac ze na te 20 min potrzebowac bediesz roku nie 5 tygodni wiele zalezy od talentu
Moje wpisy, moje doświadczenie, każdy jest indywidualnym przypadkiem, ale prawidłowości występują
Forumowym nauczycielom gramatyki ortografii oraz stylu mówie zdecydowane NIE
Plague
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 844
Rejestracja: 30 sty 2012, 20:44
Życiówka w maratonie: tak daleko nie biega

Nieprzeczytany post

Jeśli od 2 miesięcy przebiegłeś tylko raz 4-5km, to znaczy, że straciłeś większość tego co wcześniej wypracowałeś. Stąd taki słaby czas podczas sprawdzianu.
Może Ci teraz zejść około 1-3 miesięcy, żeby wrócić do formy z przed przerwy. Ile dokładnie nikt Ci nie powie. Cel troszkę założyłeś sobie z powietrza, czemu?
Najpierw sprawdzasz na ile Cię stać, później dopiero szacujesz ile możesz się porawić. Bieganie to nie cyferki, a satysfakcję może przynieść nawet poprawa o minutę czy dwie. Kwestia stawiania sobie celów krótkoterminowych. Pomyśl, że jak teraz połamiesz 25 minut, to za kilka miesięcy możesz śmiało śmigać 20', a za rok jeszcze szybciej! To jest frajda :hej:
Awatar użytkownika
WojtekM
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1991
Rejestracja: 18 lip 2012, 19:33
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Radzionków

Nieprzeczytany post

Plague pisze:Pomyśl, że jak teraz połamiesz 25 minut, to za kilka miesięcy możesz śmiało śmigać 20', a za rok jeszcze szybciej!
tia, tia - a za dwa lata Mo sika ze strachu po nogach.
Go Hard Or Go Home
A*N*T*O*N
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 02 lut 2014, 20:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tam WojtekM byś troche M**** zamknął
Plague
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 844
Rejestracja: 30 sty 2012, 20:44
Życiówka w maratonie: tak daleko nie biega

Nieprzeczytany post

WojtekM pisze:
Plague pisze:Pomyśl, że jak teraz połamiesz 25 minut, to za kilka miesięcy możesz śmiało śmigać 20', a za rok jeszcze szybciej!
tia, tia - a za dwa lata Mo sika ze strachu po nogach.
???

To nie jest mega wyczyn, 16 latki ćwiczące na w-fie w szkole i grające dużo w piłkę potrafią grubo poniżej 40 minut biegać dychę bez specjalnych treningów biegowych. Może Tobie się to w głowie nie mieści ale tak jest. Zobacz na inne fora, nie koniecznie nasze rodzime. Tam co drugi biega 15:xx/16:xx i wie, że nie jest orłem. U nas się zachwala pod niebiosa, bo ktoś poniżej 20 minut pobiegnie, no bez przesady.
No i na początku o progres nie trudno.
Awatar użytkownika
WojtekM
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1991
Rejestracja: 18 lip 2012, 19:33
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Radzionków

Nieprzeczytany post

Plague pisze:To nie jest mega wyczyn, 16 latki ćwiczące na w-fie w szkole i grające dużo w piłkę potrafią grubo poniżej 40 minut biegać dychę bez specjalnych treningów biegowych.
nie, to nie jest mega wyczyn. ale progres w tym tempie z tematu byłby już wyczynem - biorąc pod uwagę punkt wyjścia.
Go Hard Or Go Home
Plague
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 844
Rejestracja: 30 sty 2012, 20:44
Życiówka w maratonie: tak daleko nie biega

Nieprzeczytany post

Słabo czytałeś co napisałem
ODPOWIEDZ