Opinie o New Balans 872

Maj 20
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2007, 11:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Prosze o opinię o podanym bucie. Zamierzam je kupić, ale jeszcze się waham. Prosiłbym równiez o odniesienie sie do 782. Trenuję w terenie, czasem na asfalcie, biegam raczej neutralnie (może lekko w stronę supinacji). Wzrost 172, waga 72.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Trailowy but dla zawodników o średnim i wysokim sklepieniu stopy, niska podeszwa ma zapewniać dobre odbicie i czucie buta.

Trochę danych z naszego bieganiowo.pl katalogu :)

Kolekcja Wiosna/Lato
Rok 2007
Producent New Balance
Płeć Męskie
Model M872
Przeznaczenie Terenowy
Typ Neutralny
Stabilizacja 1 (w skali 1-6)
Amortyzacja 2 (w skali 1-3)
Waga ciała < 85
Waga (g) 367
Rozmiar dla podanej wagi 9 1/2
Cena 340
Maj 20
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2007, 11:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki za te wiadomośći. Chodzi mi jednak o opinie praktyczne. Np. czy dobrze wypada stosunek cena jakość, czy dobrze dopasowuje się do stopy itp. A może za te pieniądze można kupić coś lepszego... proszę o wszelkie sugestie.
bansen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 25 paź 2006, 09:39

Nieprzeczytany post

Biegam w 872 od listopada, 3 razy w tygodniu po 1h-1,5h. O ile buty są naprawdę dobre w teren, to na asfalcie jednak czuję, że to faktycznie nie są buty na taką powierzchnię. Oczywiście bez przesady, daję radę, ale jeśli biegasz więcej niż ja to mogą być problemy. Z drugiej strony ja ważę 80kg, te 8kg różnicy może być istotne.

W terenie - świetne.

Co do 782 - to buty na inną stopę, raczej dla pronatorów.
Awatar użytkownika
Herflick
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 274
Rejestracja: 11 cze 2007, 11:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Bylem juz w 100% zdecydowany na ten but, jednak waze 90kg, co polecacie o podobnych parametrach tylko dla grubego :>
Maj 20
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2007, 11:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki za opinię. Ciekawi mnie czy między szerokościa stopy D a 2E bedzie duża róznica. Stope mam raczej "normalnej" budowy. Jeżeli 872 jest dobry na teren-OK. Ale może ktoś mógłby polecić but (najlepiej new Balans) który sprawuje się równie dobrze w terenie co na asfalcie? Max. za tydzień muszę wybrać i dokonać zakupu, ze względu na wyjazd, tak że te 872 troszkę w ciemno bym kupił- nie miałem okazji mieć ich na nogach, dlatego zależy mi na opiniach...
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Herflick pisze:Bylem juz w 100% zdecydowany na ten but, jednak waze 90kg, co polecacie o podobnych parametrach tylko dla grubego :>
Adidas Supernova Trail
Awatar użytkownika
Herflick
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 274
Rejestracja: 11 cze 2007, 11:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Maj miedzy D a 2e wg mnie ogromna roznica.. ja nie wcisnalem D a 2E bardzo ladnie sie dopasowal :)
Maj 20
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2007, 11:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A jaka masz stopę? Ja raczej mam taką normalną a 872 jest w dwu szerokościach, będę kupował bez przymierzania więc interesuje mnie sprawa tych szerokości.
Chciałbym posłuchać jeszcze opinii znawcy - jaki uniwersalny but do biegania po leśnych ścierzkach oraz asfaltu (najlepiej New B...) mógłby polecic z czystym sumieniem cena do 340zł? Byłbym bardzo wdzięczny. Pukio co jestem prawie zdecydowany na NB 872
bansen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 25 paź 2006, 09:39

Nieprzeczytany post

Maj 20 pisze:A jaka masz stopę? Ja raczej mam taką normalną a 872 jest w dwu szerokościach, będę kupował bez przymierzania więc interesuje mnie sprawa tych szerokości.
Na stronce www.newbalance.pl jest opis, jak zmierzyć stopę i tabelka, jakim wymiarom otrzymane liczby przyporządkować. U mnie but "wymierzony" w/g tej strony okazał się idealnie dopasowany. Ale może mam wyjątkowa standardową stopę ;)
Maj 20
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2007, 11:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bansen dziękuję . Niezmiernie mi pomogłeś, naprawdę. Mam tylko pytanie. Moja stopa ma 28cm, co wg. tabelki odpowiada nr. 44, ale wiadomo, że but winien być ok. 1cm większy. Czy więc wg. tej tabelki jest to uwzględnione, czy obierać nr. większe w moim przypadku 28,5?
Maj 20
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2007, 11:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Natomiast szerokość stopy wynosi u mnie 110mm, co jest jakby na granicy szerokości D i 2E. Malutki dylemacik. Jak wezmę węższe to może je rozbiję podczas biegów, jak szersze to grubsza skarpeta...
ODPOWIEDZ