Czasy na 21 km - zestawienie

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
filips
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 05 lut 2012, 13:50
Życiówka na 10k: 0:48:00
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Cześć,
Myślę o wystartowaniu w półmaratonie. W celu zorientowania się, jak biegają inni i czy mój spodziewany czas nie będzie jakiś skandalicznie obciachowy ;) przygotowałem analogiczne zestawienie, jak dla biegów na 10 km. Dane pochodzą z internetu, z różnych półmaratonów.

Załączam sporządzone wykresy (histogramy) tutaj, może pomogą początkującym półmaratończykom zorientować się, w którym "miejscu" peletonu mają szansę przybyć na metę.

Rozmiar słupka to 1 minuta. Dane sporządzone na podstawie >25tyś osobowyników (ok. 8tyś kobiety i 18tyś mężczyźni).
sekundy-all.dat.png
sekundy-K.dat.png
sekundy-M.dat.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
biegaczamator
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 17 maja 2011, 19:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

I to mi się podoba. W czerwcu mój pierwszy półmaraton (w Bytowie) i tak się zastanawiam czy 2 godziny to będzie dobry czas, a tu się okazuje nie odstawałbym od średniej, to cieszy :hejhej:
Od tysięcy lat wszystkim cywilizacjom, kulturom i religiom, wielkim wojnom i rewolucjom, najwybitniejszym ludziom na świecie zawsze towarzyszy bieganie. Bieg to życie. Mnie oszukasz, przyjaciela oszukasz, mamusię oszukasz, ale życia nie oszukasz.
Awatar użytkownika
jakub738
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1372
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kedzierzyn-kozle

Nieprzeczytany post

Zastanawia mnie jedno w tym zestawieniu a mianowicie to że w półmaratonach są limity czasowe,jeżeli dobrze pamiętam to max 3 godziny a na tych wykresach widzę słupki przekraczające nawet 5 godzin co raczej nie jest możliwe a może się mylę.
Obrazek
filips
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 05 lut 2012, 13:50
Życiówka na 10k: 0:48:00
Kontakt:

Nieprzeczytany post

jakub738 pisze:Zastanawia mnie jedno w tym zestawieniu a mianowicie to że w półmaratonach są limity czasowe,jeżeli dobrze pamiętam to max 3 godziny a na tych wykresach widzę słupki przekraczające nawet 5 godzin co raczej nie jest możliwe a może się mylę.
Tak. Brałem informacje z różnych źródeł, gdzieniegdzie widocznie dopuszczane są takie czasy. Ew zawodnicy tacy są niekwalifikowani, ale czasy jednak mierzone.
Awatar użytkownika
klosiu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3196
Rejestracja: 05 lis 2006, 18:03
Życiówka na 10k: 43:40
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Ciekawe, bo 4 km/h to nawet jak na marsz jest wolno. Może jakieś wózki albo niepełnosprawni. Fajny wykres, tylko przydałoby się wydłużyć oś czasu, bo wygląda to trochę mało dokładnie jak ktoś się chce przyjrzeć.
The faster you are, the slower life goes by.
ODPOWIEDZ